Kültür denen şey en kısa nasıl anlatılabilir? =)

Merakım şudur ki insanlar kültür başlığı altında sorular soruyorlar cevaplar veriyolar peki insanlar için Kültür nedir? Kısa cümlelerle herkezin bu konudaki görüşlerini umuyorum ki herkez merak ediyordur. Belkiyorum arkadaşlar size göre kültür nedir? Nasıl tanımlanmalıdır?

0|0
6|16

En İyi Kız Görüşü

• Çınar ağacı için Toprak neyse, insan ve toplumlar için de Kültür o demektir.

Beslendiği ve beslediği, tutunduğu en değerli yaşam unsurudur.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bir toplumdaki bireylerin öğrendikleri ve paylaştıkları her şeyi kapsar yani kültü bir paylaşım biçimidir.Kültür; dil, din, inanç, norm davranışlar ve bir kuşaktan bir diğer kuşağa aktarılan maddi öğelerden oluşan bir bütün olarak da tanımlanabilir.

0|1
    0|0
  • Bir toplumun tüm değerler toplamı kültürü oluşturur.

Kültürlü bir insan da bu değerleri bilir, düşünce yapısı farklı da olsa tüm bu değerlere saygı gösterir..Oturup kalkmayı, yemek yemeyi, ikili ilişkileri bilmek demektir kültür..

Genel kültür vardır bir de..Her şey hakkında en azından "hö" demeyecek kadar bilgi sahibi olabilmektir..

Hatta bazen "ben bilmiyorum" diyebilmektir...Budalalıkla genel kültür sahibi bir insan arasındaki fark bence budur...

0|1
    0|0
  • yaşamı ya monoton ya da hareketli ve devinimi sürekli hale getirebilme yetisini insana sağlayan birikim.

0|1
    0|0
  • Şimdilerdeki gençlerin takmadığı eskiden bize kalann miras. bence.

0|2
    0|0
  • Çeşitlilik

en kısa böyle tarif ederim ek olarak ta o çeşitliliği sindirebilmek derim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Muhakeme, zevk ve eleştirme yeteneklerinin öğrenim ve yaşantılar yoluyla geliştirilmiş olan biçimi. (TDK)

0|1
    0|0
    • Güzel tabide senin görüşün TDK dan daha önemliydi :D

• ben teşekkür ederim. hatta puanlayım soruyu.

• Bende seni puanladım :D

• Kültür geçmişten geleceğe bırakılan mirastır.

Kültür yerleşim yeri ve toplumsal yaşantıların bulunduğu yerlere ve ülkelere göre değişir.

Kültür sadece bir kalıba sığdırılacak bir nesne değildir. Doğu'nun kültürü ile batının kültürü farklıdır. Asya'nın kültürü ile Avrupa'nın kültürü farklıdır.

Kendi arasında gruplara ayrılır, örnek vermek gerekirse

1- Her yörenin kendine göre bir yemek kültürü vardır.

2- Her yörenin kendine özgü giyim kültürü vardır.

3- Her yörenin kendine özgü konuşma kültürü vardır. (Türk,Kürt,Laz,Çerkez,Arap v.s.)

Bunlar aklıma gelen kısımlardır.

0|0
    0|0
  • "Kültür" eskiden tek kelime olarak kullanılırken, şimdileri çift kelime oldu. "Kül" ve "Tür. Yani; yeni 'tür'ler kültürü 'kül'e çevirdi.

0|0
    0|0
  • örf,adet, ve yaşam tarzı. Türkiye de böyle

birde batılılılaşma kültürü var ona da kültür yozlaşması diyoruz.

0|0
    0|0
  • efendim kultur kisaca bir toplumun tarihsel süreç içinde ürettiği ve kuşaktan kuşağa aktardığı

her türlü maddi ve manevi özelliklerin bütününe denir nokta

umarim yeterince acik olmustur

1|0
    0|0
  • Kültür insandır.

Başka bir şeyd eğil,olamaz da.

Yaşayan her insanı anlatan her olgu,kişinin kendi kültürünü ifade eder.Ama kısaca,tüm insanların bu birikimlerine bakarak şu yorum sağlam olsa gerek:

- İnsanda,kültürde; Kültür mantarıdır

0|0
    0|0
  • örf adet ananelerimiz oluyor. Burada işlenen ise sinema müzik edebiyat ve popüler kültür oluyor

0|0
    0|0
  • Kültür insanın kendine yakışanı öğrenmesi,bilmesidir

0|0
    0|0
  • kültür kavramının toplumda bilinen manasını söylüyeyim sanat faaliyetleri kültür olarak biliniyo halk oyunlarından tutun sinemasına kadar dahil

0|0
    0|0
  • bir ülke insanlarının yaşam tarzı alışkanlıkları örf ve adetleri gelenek ve görenekleri değer yargıları hepsi kültürü oluştutur.kültür kuşaktan kuşağa aktarılır...

0|0
    0|0
  • kültür bir toplumun kendine yakışanı giymesi, yemesi içmesi, konuşması, davranmasıdır

0|0
    0|0
  • topsumsal bır birlesım ınsanarın kendı duzeneklerını yasadıgı bır kavram...en acık bılınen seyde her toplumun kulturel yapsı farklı olusu...

0|0
    0|0
  • Birikim.

0|0
    0|0
  • bilgi ve yorumun karışımı

0|0
    0|0
  • görgü+ahlak

0|0
    0|0
  • Yerine ve kişisine göre neyin nasıl yapıldığı ya da yapılmadığıdır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...