Kapat

Geri sayim aslinda yanlis degil mi?

Biz dün Türkiye olarak her sehir ayni anda 10'dan geri saydik ama gercegi ramazandaki gibi iftari acarken nasil zaman farkli oluyorsa bu da onun gibi yani mesela mardin daha önce yilbasina girmesi gerekirken istanbulla ayni ayna geri sayim yapti anladiniz mi?

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Meridyen üzerinden bakarsak her biri arası 4 dk olarak alındığında evet saati önce olmalı ama 360 meridyen için çok karışık saat dilimleri çıkar dünyada. Bu yüzden tek tek değil de 15'er meridyende bir saat dilimi yapılmış.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 8

• valla ben bısey saymadım D:

0|0
    0|0
  • bu da bir bakış açısı tabi.

0|0
    0|0
  • ramazanda 10dan geriye saymazsanız böyle olur tabi

0|0
    0|0
  • ileri zeka ürünü..
    harikasın

0|0
    0|0
  • İstanbul'da saat 5 ken mardınde 3 mü? :DD:Dd

1|0
    0|0
    • Türkiye sehirler arasi cok zaman farki olmadigin icin hepsi ayni saatte olmus normalde amerika da la ve new york gibi

• git uyu sen

• Biraz zeka lazim

• bende bir şey saymadım ama dediğin doğru yerel saate göre yılbaşı kutlanı bütün dünya.

0|0
    0|0
  • sen girme yeni yıla..

0|0
    0|0
  • Aman tanrım yılbaşı iptal. Uff çok zeki bu kız, hemen birileri basına haber versin.

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 3

• türkiyede farklı saat dilimleri kullanılmıyor ki. iftar güneşe göre yeniyıl saate göre.. yeniyıla güneş batarken girsek haklısın ama zaten İstanbul'da saat 00:00 ken mardinde de saat 00:00

0|0
    0|0
    • Iste türkiye çok zaman farki olmadigi icin yerel saati ayni yapmis yani normalde her meridyende dakika farklari var

• Güneşin doğuş-batış zamanına göre bakılır iftarda. Güneşin batış saati farklı ama her yerde günün başlangıç saati aynı.

0|0
    0|0
    • En güzel ve en mantıklı cevap olarak bu olsa gerek bence @matamatik_ tbrkler

• Iste türkiye gibi sehirler arasi en fazla 10-20 dakika arasi fark olmasindan dolayi eger 1 saat gibi fark olsaydi sehirler farkli yilbasina girceklerdi

• Her meridyen farkına göre yapacaklarına 15 meridyen x 4 dakika alınarak çıkmış saatler. Yoksa çok karışık olurdu.

• Güzel soru

0|0
    0|0
Yükleniyor...