500 Days of Summer filminin konusu, kızların çok çok farklı bir yönü...

Bilmiyorum izlediniz mi, IMDB'de 8 puan alan "500 Days of Summer" adlı film sadece bu konu üzerine yoğunlaşmış harika bir film. Konu ise şu; bir kız, bir erkekle hiç bir şey hissetmeden sadece istediği için ilişkinin gerektirdiği her şeyi yaşamakta ve zamanı gelince; "Ben ciddi bir ilişki yaşamak istemiyorum, sen benim arkadaşımsın, şu an ben mutluyum sen mutlusun, ama yarın ne hissedeceğim konusunda sana söz veremem" demekte ve bir gün ansızın bir adamla tanışır ve 1 hafta içinde bu adamla evlenir ve sen bunun mantıksız olduğunu söylediğinde sana "O, sabah kalktığımda senin bana hiç bir zaman hissettirmediğin şeyi hissettirdi" der. Erkek ise ilk andan bu yana kıza bağlanmış, aşık olmuş ve hayatı altüst olmuştur.

Erkeklere sorum siz böyle bir durumda nasıl hareket edersiniz ?

Kızlara sorum, neden böyle (gıcık) duygulara sahipsiniz ? :D

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• Biz kızlar ilgi,şevkat ve düşünüldüğümüzü görmeyi son derece önemseriz.(Aksini düşünen var mı bilmiyorum?)Hamleyi erkekten bekleriz bir anda düşündüklerimizi ve isteklerimizi söyleyemeyiz.Filmi seyretmedim.Muhtemelen asıl ihtiyacı olan iligiyi göremediği için artık bundan ne köy ne de kasaba olur diyip uzaklaşmıştır ve yeni tanışıp 1 hafta için de evlenme kararı aldığı kişi de diğerinin yaşatamadıklarını kısa sürede bu adamla yaşamıştır.Gerçek hayatta da böyle kadınların genlerin de var bu istek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Erkeklerin geneli hatta kızlar da dahil, böyle bi lafı karşısındakini sevsin veya sevmesin hazmedemez diye düşünüyorum.

Ama kızlarla ilgili soruna gelince bunun kızı erkeği yok yapı meselesi. Kızlar böyledir erkekler bağlanır gibi bi genelleme saçma olur bu noktada. Erkeklerde de vardır böyle tipler kızlarda da illa ki. Ama bütün kızlar böyledir veya bütün erkekler böyledir diyemeyiz ki böyle bi sorunun cevabını arayalım. Ama şahsen bu yapıdaki insanların zamanında derin bi yara aldıklarını -ne bileyim mesela ihanet gibi- ve o nedenle bu halde geldiklerini düşünüyorum ben.

0|0
    0|0
  • Bence her bayanı aynı kefeye koyma derim siz erkeklerde aynı kefeye koyulmaktan nefret edersiniz.Benim karakterime ters bir durum yazmışsın o yüzden diğer arkadaşlar cevap versinler bende mantık erdiremiyorum böyle düşünen bayan erkek farketmez herkese.Mutlka kendilerine göre bir nedeni vardır ama senin anlattığın durum çok farklı.

0|0
    0|0
  • Galiba yaratılıştan dolayı.

0|0
    0|0
  • hmm 1 hafta icinde biriyle evlenicek kadar psikopat degilim henüz. olunca yazicam nedenini.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Filmi izledim..Bana çok mantıklı gelmişti zamanında diğer romantik filmlerinden aşk filmlerinden de ayıran noktaları olduğu için belkide..En önemli sebebi gerçek gibiydi sanki..İlk başlarda adamın habire peşinden koşması kızın iplememesi falan..Bilmiyorum belki çk filmde var bu ama bana resmen kendimi gösterdi film...Ayrıca o en sondaki Autumn daha tatlıydı:))

Ha bana soracak olursan ne yapardın bu durumda diye zaten kız gitmiş..Lafı da koymuş senin hissettiremediğini hissettirdi diye..Arkadaş kalabilirmiydim..Bilmiyorum ama ona kızamazdım..Çünkü bende aynı şeyi yapsaydım(sadece empati kuruyorum) mantıklı bi şekilde ayrılmayı beklerdim..O yüzden bence başroldeki çocuk en doğrusunu yapmış..Bende olsam aynın yapardım:)

0|0
    0|0
    • Cevap için teşekkürler. İşin garibi çok kısa bir zaman önce bende böyle bir ilişkinin ardından bir iş görüşmesinde bir kızla tanıştım ve şuan ilişki kurma çabasındayım :D O yüzden bu film şimdi benim gözdem... :)

• ozaman hayırlı işler:D

• nasıl söylediğine bağlı :) ağzına çakılası bi şekilde söylerse suç benim olmaz:D ama her türlü çok fena koyardı orası ayrı..

0|0
    0|0
Yükleniyor...