Geçmişe Yolculuk Neden Mümkün?

Yıllardır aklımı kurcalayan gerçeklik payı olan bir sorum olacak günümüz'de ışık hızına ulaşmamız şu an için mümkün gözükmüyor şu an için bu hız ulaşılmaz peki ya bizim ulaşmaya çalıştığımız hızı biz zaten bulduysak! bilirsiniz ufo olaylarını uzaylılar onların hızlı araçları peki ya onlar ilerideki biz ola bilirmiyiz? biliyorum çok kafa karıştırıcı belki onlar zaman'da yolculuk yaparak bizim zamanımıza yani geriye geldiler bu mümkün değil mi? solucan deliklerini kullanarak günümüze rahatlıkla gele bilirler diye düşünüyorum sizin fikriniz nedir bu konuda?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• senin kafa nasıl bir şey ya çok merak ediyorum çok zekisin 24 saat kiapmı okuyosun sen?:D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bu hiç aklıma gelmemişti ola bilir diye düşünüyorum. d

0|1
    0|0
  • Neden olmasın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Geçmişte olan birşeyi görmek için, o anki yansımanın uzayda ilerleyen ışıklarının önüne bir perde konup izlenmesi gerekir. Bunun için ışık hızından daha hızlı olmak, o ışının önüne geçerek perdeyi koyabilmek gerekir ki bu fazlasıyla ütopik bir fikirdir.

Bu doğru bile olsa, geçmiş sadece izlenebilir, o devirdeki olaylara müdahele edilemez. Ölen ölmüş ve dünya değişmiştir.

Yine de geleceğe yolculuğun mümkün olduğu söylenebilir, ancak bu da oldukça ütopiktir. Söylendiğine göre, insan eğer bir modülde ışık hızına çıkarsa, zamanı olduğundan çok daha yavaş yaşar. Dünyadaki hayat (örnek olarak) 40 sene geçtiyse, modüldeki hayat 1 sene şeklinde vuku bulur. Böylelikle kişi 40 sene sonrasına gitmek için bsadece bir senesini harcamış olur. Eğer - ışık - hızına - çıkarsa.

Sonuç itibariyle yakın gelecekte dahil bir zaman yolculuğu mümkün görünmüyor. Zira ışık hızına çıkan varlıkların belirli bir sürtünmeden dolayı parçalanacağı söyleniyor. Böyle bir makinenin prototipinin taslağı bile mühendislerin hayallerini süsleyemeyecek kadar gerçekten uzak.

1|0
    0|0
  • bak şimdi benimde kafam karıştı belki ola bilir.

0|1
    0|0
  • Olacağını sanmıyorum

0|0
    0|0
  • Kanka sadece ışık hızıyla değil, farkli yontemlerlede zaman yolculuğu yapilabilecegi kanitlandi

0|0
    0|0
Yükleniyor...