Ney üflemek mi bağlama çalmak mı?

İkisini de çok seviyorum fakat sadece biri için kursa gidebilirim. sizce hangisini tercih edeyim? ve öğrenme süreci hangisinde daha çabuk ilerler?

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

• Bağlamanın süreci daha hızlıdır bana göre. Neyde doğru ses çıkarabilmek durumu sözkonusu ve na kadar eğitirsen eğit nefesini, tamamen ruh halinle alakalı çıkacak sesler :)

0|0
    0|0
  • klarnet daha iyi ama sen ney üfle

0|0
    0|0
  • Ney Daha Güzel Bence, Ney Üfle d[^_-]b

0|0
    0|0
  • Ney sesi hep dinlendirici gelmiştir. Çok dinlendirici bir çalgı.

0|0
    0|0
  • Ney üflemek

0|0
    0|0
  • Ney daha güzel

0|0
    0|0
  • bağlama

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ben keman ve piyano çalabiliyorum. bağlama ve ya gitar bana zor geliyor keman gibi değiller tabı uzun ve perde aralıkları geniş yukarıdaki bir notadan aşağıya gitme konusunda yeterince hızlı değilim. bağlamayı kardeşim güzel çalıyor kısa bir sürede öğrendi ders aldı ardından kendi devam etti çalışmalara hatta bana da öğretti bir kaç ufak çaplı parça. ney konusunda şunu söyleyim evde duruyor bir düzgün ses çıkaran çıkmadı :D zor ensturman. istikrarlı olduğunuz sürece hepsi başarılabilir ama sunduğunuz seçeneklerden bağlama derim ben.

0|0
    0|0
    • o biraz kişiden kişiye değişen bir durum. benim bir arkadaş 2 aydır ney kursuna gidiyor daha ses çıkaramadı , diğer arkadaşım evde kendi kendine 2-3 saat içinde başardı:)) yani doğru yerden yakalamak gerekiyor işi galiba

• o konuda haklısınız. klarnette de buna benzer durumlar yaşanıyor. uzun süre uğraş vererek başaran başaramayan var. eline alır almaz üflemeyi çalmayı öğrenenler de. denemekte fayda var. gidin ensturmanı inceleyin, deneyin zaten sevdiğiniz, ensturmanla kendinizi bütün hissettiğiniz an bunu kesin başarırsınız :)

• Bu soruyu daha once de sordugunuzu hatirliyorum sanki o zamanda baglama demistim. Ney hakkinda fazla bilgim yok ancak baglamada nota egitimi ve bir kac teknik egitim aldiktan sonra kendinizi pratik yaparak gelistirebilirsiniz. Mutlaka birinden biri daha cok hosunuza gidiyordur bu hangisiyse onu ögrenin derim.

0|0
    0|0
  • Ney daha güzel bence. Ama bildiğim kadarıyla diğer enstrümanlara göre daha zormuş, dolayısıyla öğrenme süreci de uzun olur.

0|0
    0|0
  • Ney bence. Sesine asigim cunku

0|0
    0|0
  • Bence ney daha güzel

0|0
    0|0
Yükleniyor...