Filmlerde yönetmenin Cameo yapmasını nasıl karşılıyorsunuz?

Bence çok ayrı bir tat katıyor filme ama sürpriz olmalı yani izleyen ilk izlediğinde farketmeli bu durumu yoksa tadı kalmaz.

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• Cameo Görüntü (kısaca Cameo) bir oyun, film, video oyunu, televizyon gibi gösteri sanatlarında insanlar tarafından çok bilinen birisinin kısa olarak görülmesine denir. Sinema filmlerinde Alfred Hitchcock cameo rollerde öncü olmuştur.Son dönem yönetmenlerinden Quentin Tarantino da cameo rollerde ismi sayılabilecek yönetmenlerdendir. Cameo sözünün İngilizce anlamlarından biri de süsleme demektir.

Farketmek için az çok film hakkında bilgi sahibi olmak gerekir..Aksi halde Alfred Hitchcock'u tanımıyor da tesadüfen filmine denk gelmiş birisi pek de farketmeyecektir..

Artık herkes cevaplayabilir :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• güzel soru eko. Lynch'in cameolarini seviyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• İyi bir soru, her okura, her cevaplama isteği olan kişiye anlaşılabilir ve anlatılabilir olmalıdır.

Bu nedenle sorulan sorudaki amaç hedef ve durum direk olarak belirtilmelidir.

Burada tek eksik ''Cameo'' tarzını açıklama olarak da bu okurlara versen 10 numara olacaktı.

Ufak bir yazı ve bu tarz bir video linki olabilirdi.

:)

0|0
    0|0
    • doğru diyorsun da ben istedim ki konuyu bilenler cevaplasın daha şık olur.

• Bak hemen altımdaki adam benim yazdıgımı yapsan böyle demezdi :)

Neyse salla.

• açıkçası bu kadar bilinmediğini bilmiyordum şaşırdım. neyse ; Cameo fimlerde yönetmenin ufak da olsa bir rol alması , ekranda görünmesi . kah simitçi olur kah çöpçü veya taksi şöförü . yani olayların akışına fazla değmeden , birkaç saniye de olsa ekranda görünür. Bizde bunu Altıoklar sık yapıyor, Ağır Roman'da mahallenin serserilernden birini oynadı Sinan Çetin'in de nikah şahidi olarak oynamışlığı vardır.

• açıklamayı okuduktan öğrendim ne olduğunu :D yapılsın.yönetmen de oyunculuğunu göstersin biraz

0|0
    0|0
  • Bence yapmasında zarar yok ama bir tek the expendables'ta Arnold'un görünmesi hoş oldu bu güne kadar bence.

0|0
    0|0
  • komiser shaksper da sinan çetin filmin sonlarına doğru oynuyodu ama hiç hoş değildi yapmasını da bilmek lazım bence yani iyi uyguluyabilmek lazım

0|0
    0|0
  • Sam Raimi de çok yapar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...