Gitar Çalan Arkadaşlar bir Yardımcı Olabilirmi?

Arkadaşlar elime 2-3 ay önce arkadaşın gitarı geçti 1 hafta kadar bende kaldı internetden videolara falan baktım baya karışık gibi çalmak istiyorum.

fakat söyle bir sorunum var salladığımız elimiz varya sol elimizle bastığımız tusları yapamıyorum. dinlediğim şarkıların sallama yerini yapıyorum ama tuş basma yerleri olmuyor. gitar alıp ne zaman nasıl bastıklarını çalışırsam çalabilirmiyim yoksa bir kursa gitmem gereklimi kesin?

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Profesyonel muzisyenim kardeşim yaklaşık 5 sene elektro gitar çaldım. Ozelden mesaj at yardımcı olayım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kursa gitmen gerek bakarak yapman zor. ama ders videoları da var bak istersen bir onlara belediyenin falan kursları var

0|0
    0|0
    • saz kursu gördümde belediyede gitar kursu görmedim

• 20 30 35 tl bir süre 20 tl ye gitmiştim 30 35 diyenler de var tabi. Bence o kadar para değmez ya 1 saate. Cimrilik işte:)

• cimrilikle alakası yok 1 saat için hiç birşey öğrenemeyecez 30TL az deyil öğrenmek için baya bir para dökmek gerek ozaman :)

Erkekler Ne Diyor 1

• kurs almak şart anladığım kadarıyla ritm konusunda iyisin muhtemelen sağlaksın sağ elini daha iyi kullandığın içinde ritmi tutturuyorsun ama ritmlerinde o bastığın nota ve akorlarında bir kalıbı var kafana göre tellere vuramazssın

0|0
    0|0
    • aynen ritim güzel yani bastıklarımız yeri elimle tuttuğumda sallama yerinde melodiyi çıkarıyorum fakat işde basma yerleri olmuyor. yani kaç sallamada deyiştiriyor falan incelesem olmaz diyorsun kesin bir kurs falan gitmem gerek.

• bide gitarı hiç elime almışlığım yoktur hevesim vardı 1haftalığına aldım. şarkıları dinlediğimde fark etmiyor sallama yerini rahat cıkartıyorum hiçbir eğitimim falanda yok iyi birşey bu galiba?

• kardeşim bu iş hevesle olacak iş değil hevesini kırmak istemem ama arkadaşından 1 haftalığına ödünç aldığın gitarla gitar öğrenemezssin gitar kalıplar üzerine kurulu bir sistemdir ve sıkça kullanılan kalıplar vardır örneğin 4/4 lük folk ritmi ve 3 -5 akor öğrendiğinde 100 den fazla şarkı çalabilirsin bunlar üzerine yoğunlaş ama başlangıcın bu olmamalı tabi parmak egzersizleriyle önce klavyedeki telleri ve notaları öğrenmelisin

Yükleniyor...