Milli mücadeleye Sovyet katkısı ne boyuttaydı?

milli mücadeleye Sovyet katkısı ne boyuttaydı? ve samimiler miydi buna ne derece inanıyorsunuz ?

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• Tarih bilgisine güvendiğim bir yakınım ucuz silah ve malzeme yardımın yanında asker için gerekli olan bir kısım malzemelerin hibe edildiğini söylemişti. İşgal altındaki yerlerden askerlerini de çekilmişler.

Ülkeler arası ilişkilerde samimiyet olmaz. Kurulacak olan cumhuriyetle iyi ilişikler kurmak istedikleri ve onları dış politikada desteklememizi istedikleri muhakkak. Tabii bizimkiler Birleşik Devletler'in kucağına oturmaya karar verince ilişkilerimiz pek sıkı fıkı olmadı.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 5

• Türkiye boğazlara sahipti. Sovyetlerde batılılarla savaş halinde. Türkiye'nin düşmesini istemez tabi. DÜşerse boğazlardan sovyetlere yol açılacakdı. Tabiki de herkezin bir çıkarı olucakdır savaş sırasında. Ama yinede zor günlerde yardım ettikleri için minnettarız.

0|1
    0|0
  • sovyetlerin türkiyeye yardımları olmasaydı savaşın seyrinin çok değişeceğini düşünüyorum.türklerin yatıp kalkıp sovyetlere dua etmesi gerekirken onu düşman görüp bize saldıran amerikan destekli avrupalılara hayranlığını anlayamıyorum.

0|1
    0|0
  • O zaman çarlık yeni yıkılmıştı Rusya da kendine yandaş bir ülke arıyordu Türkiye Cumhuriyeti de ikisinin de işine geldi kısacası...

0|0
    0|0
  • samimi olmaları gerekmez, sonuçta yaptıkları somut yardımlar var o tarihte. her ülkenin yaptığı gibi aslan payını rakiplerine kaptırmamak için yapılmış yardımlar.

0|1
    0|0
  • Baya iyi yardım yaptılar.Özellikle maddi konuda.

0|1
    0|0
Yükleniyor...