Biz hangi tarihe inanacağız arkadaşlar?

birisi çıkıp Atatürk şöyleydi diyor birisi çıkıp Atatürk mükemmeldi diyor birisi Osmanlıyı övüyor diğeri Osmanlıya sövüyor... neye inanacağız nerden öğreneceğiz gerçekleri yanlı olmayan bir kaynak yok mudur?

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• Kaynak Kaynak Kaynak peki kim haklı kim haksız? Söyle bir beyin cimnastigi yapalım yanı biraz yorum layalım dimi Atatürk düşmandı dienler kim? Osmanlı yı övenler kim hadi buradakilere inan mıyosun dünyanın kabul gördüğü bir lidermi yoksa kendi evlatlarını öldüren padişahlarmı? bence bunu sen kendi kendine coz dunya ne diyor biz türkler ne diyoruz %60 cahil bir memlekette ne duyarsan duy inan ma zaten :d arastır biraz :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kendi doğrularına inan, doğru bulduklarına :)

0|0
    0|0
  • Iki tarafi da okuyup kendin olcup tartip hangisine inanacagima karar vereceksin.

0|0
    0|0
  • Ataput şerefsz!

0|0
    2|3
  • Ben mesela Atatürk sevgisiyle büyüyen bir çocuktum. Aşırı solcu bir ailenin kızıyım. Osmanlı İmparatorluğunu yok saymaz ailem. Ecdadlarımızı yok saymayız. Ama bu derecede Atatürk sevgisi büyük nefrete yol açıyor. Bu zamana kadar Atatürkü çok severdim ama ailem din ve Atatürk'ü karşılaştırmaya başlayınca Atatürk'e olan sevgim azaldı. Çünkü evde ve çevremde hep Atatürk'ü sevmek zorundasın baskısı vardı. Ona taparcasına hemde. Sonunda baktım ki Peygamberden bile üstün görüyorlar. Sürekli Atatürk dini gereksiz bulurdu biz Atatürkçüyüz onun izinden gideriz vs vs demeye başladıklarından beri Atatürkün hep kötü yönleri aklımda kaldı. Şimdi Atatürk'e teşekkür ediyorum onun sayesinde bu toprakların üstündeyiz lakin ona bu aklı verende Allahtır. Bazı yasalar ve devletin yönetim şekli hoşuma gitmemeye başladı. Açıkça söylüyorum ki ailem ve çevrem yüzünden Atatürk sevgim azaldı. Osmanlı ya gelecek olursak en azından şimdi ki İslam ülkelerine göre en iyi yönetim şekli Osmanlı zamanındaydı. Birinden birini seçeceksin diye bir şey yok. Herkesin yanlışı ve doğrusu olmuştur. Negatif ve pozitifi ayırt etmek lazım. Bu yüzden Atatürkün her yaptığı doğruydu diyemeceğim. Bu beni ona düşmanda yapmaz.

0|0
    0|0
    • Osmanlı devrini tamamlamış bir uzun dönemdi. en iyi yönetim şekli olduğunu söyleyemeyiz ne yazık ki zira en iyi sistem olduğuna halkları inansaydı zaten imparatorluk yıkılmazdı. diğer yandan Osmanlı hiçbir zaman bir İslam devleti olamadı. İslam devleti Hz. Ali (r. a.) ile sona ermişti.

• Şimdi ki islam devletlerine bakarsak osmanlı devleti bunun bin katı daha iyiydi. Cumhuriyette bu şekilde yıkılacak. Halk hiç bir zaman sisteme uymaz zaten.

Erkekler Ne Diyor 11

• Bugüne kimse bakmıyor ne varsa geçmişte kim ne yapmış onun muhasebesindeyiz. Tabi ki unutmayalım geçmişimizi ama kimsenin yaşamadığı şeyler hakkında herkesin atarak sallayarak tartışması hem cahilce hemde çok komik.

0|0
    0|0
    • aynen bende ondan şikayetçiyim aslında...

• yani çok komikler gerçekten, görsen sanki hepsi o dönemde yaşamış birde belge gösteriyorlar ya bir yerlerden bulduklarını aha bak bak belge diyorlar adamlar paintten mona lisa çiziyor bunlar o belgelerin yapılamayacağını zannediyorlar herhalde neyse zaten saçma bir toplumuz normal yani.

• Iki Tarih var.

Biri Resmi olan Tarih, digeri resmi Tarih ve gercekler isine yaramiyor diye Tarihi inkar edip kafadan uydurduklari Tarihi.

Uyduruk Tarihi , yobazlar icin örnek olarak bir resmi deli raporuna sahip olan Kadir sakirtoglu anlatiyor.
    Gercek Tarihi ilber Ortaylidan ögrene bilirsin.

0|1
    0|0
  • Haberleri yurtdışı kaynaklardan , tarihi de gene yurtdışı kaynaklardan okumayı tercih ediyorum tavsiye ederim

0|0
    0|0
    • var mı önerebileceğin bir kaynak?

• Gazetelerde genelde Guardian ( İngiliz) ve Newyork Times ( USA) okuyorum. yakın tarihle ilgili olarak wikileaks in sitesine bakıyorum bunun dışında da bir kaç site var baktığım

• herkes tarihi kendince yorumluyor. ve herkes, kimi atatürkü kimi osmanlıyı sever, yerer. hep piyasa yapmaya, çıkar sağlamaya çalışırlar.

0|0
    0|0
  • tarih taraf tutmak değildir gerçeği görmeye ve doğru düşünmeye çalışmalı. bilimsel yetkinliği kuşku götürmez tarihçilerin eserleri okunmalı. tarihteki bazı şahsiyetleri yüceltenlerin ve aşağılayanların aşırı abartılı olumlu veya olumsuz ve niteliksiz övgü ya da yergileri onların tarih içindeki yerini değiştirmeyecektir.

0|0
    0|0
  • Sen gerçekleri öğrenmek iste oku , düşün

0|0
    0|0
  • kendi tarihini yaz,

0|0
    0|0
  • Hacı Osmanlı'da zamanın da hep iyi şeyler yapmadı emin ol, Atatürk'de desen o da aynı şekilde lakin Atatürk'e çok saygım var çok büyük insandır..

0|0
    0|0
  • Benden öğren: Osmanlıda Bizim. Atatürkte Bizim.

1|1
    0|0
  • Yanlı olmayan kaynaklar bulman çok zor canım .. Anca mantık çerçevesinde doğruları bulabilirsin?

0|0
    0|0
  • Osmanlı sapkın bir devlet olduğu için yıkıldı. Padişahlar, yeniçeriler hep sapkındı.

0|1
    0|1
Yükleniyor...