Okumaya verdigim kitapları nasıl geri alabilirim?

kime verdiysem kitap geri gelmiyor isteyince de ben senin kitabının üstüne mi yatıcam alt tarafı ıkı kıtap ne büyüttün falan diyorlar dövsem mi?

1|1
40|47

En İyi Erkek Görüşü

• Muhtemelen arkadaş çevren tarafından suistimal ediliyorsun...

-İhtiyacınız olduğunu ifade edin.

En kısa zamanda gelmesini isteyin. Ona güvendiğinizi, ancak size lazım olduğunu söyleyin.

Şayet ki kitap yine gelmezse o kişilere rest çekin, kitabı da onlarda bırakın. Onlar arkadaş değil, sömürücü çevredir.

cut.

4|3
    0|2
    • ben üstüne mi yatıcam sanki dedi bir ton laf soyledı bir kolı kitap gönderdim alt tarafı iki kitap diyor yav kargoyu da karsı odemeli yap diyorum yok. cok kızdırdı beni gözüm daha kitap falan görmez engelledim onu

• Boşverin, üstelemeye değmez.
      Zaten verdiğiniz şey ne olursa olsun emanettir.
      Kişi tarafından istenildiğinde bu iade edilmelidir sahibine.
      -Yok arkadaşımsın
      -Yok bana güvenmiyon mu?

Bu laflara hiç lüzum yok. Gerek de yok. Sıkıntı çıkarmaktır bu. Aklı başında bir birey gereğini anında gerçekleştirir.

• aynen. boş laflarla muhabbeti uzatmaya gerek yok

Erkekler Ne Diyor 46

• Vermeyeceksin bir daha ama döveceksen yardım ederim

1|0
    0|0
  • o sıkıntıyı bende çok yaşarım. ulan seni sevmişz , güvenmişiz , insan bilip kitabımızı emanet etmişiz neden getirmiyorsun. genel verirken ben şey derim geri getireceksen al derim üstüne basa basa ya da hiç vermem gözümün tutmadığına.

1|0
    0|0
  • Kitaplarının değerli olduğunu tabii ki üstüne yatmadığını ama unutulmasından korktuğunu söyleseydin keske. o nasıl arkadas laflara bak. söyle birseyler paylasıp bunun değerini bilmeyen insanlardan nefret ediyorum. Haklıyken haksız olmaktanda nefret ediyorum

1|0
    0|0
  • isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara çingenelik yap iste ne derse desinler.

1|0
    0|0
  • aynen istemeye devam, zamanla senin kitaplarina duskun oldugunu anlayacaklardir. kaldi ki alt tarafi iki kitap degil, onemli bir sey kitap dedigin. insanin kitaplarini elinde tutmaya cabalamasi da guzel bir sey, bravo.

1|0
    0|0
  • yahu madem yatmayacaksın, ver arkadaş de. kitaplarım senden daha değerli de. bir daha da verme. uyuz olurum öyle tiplere.

1|0
    0|0
    • birde dedi ki ego yapıcakmısım ben madem geri istiycekmişim niçin veriyormusum. baskalarına verip onlardan da geri istemek için veriyormusum ki egom tavan yapsın. pıvvvv

• yzv zaten sen bunları okudun diyor baskalarına verip hava mı atıcaksın dedi

• sığırlarla arkadaşlık etmene üzüldüm.

• travenian okuduğuna göre Nicalai Hel den birşeyler öğrenmişsindir. dövmen zor değil :)

0|0
    0|0
  • böyle insanlar çok maalesef. işte bunları yaşaya yaşaya insan sarrafı olunuyor. iyi tarafından bak, takma kafaya.

1|0
    0|0
  • Vermiycem
    Vermiycem
    Benim değil mi
    Vermiycem
    verme bitir allisverisi degil o kisiyi bitir sil at hayatindan uc kurusa tenezzul eder boyleleri

1|0
    0|0
    • kargo parası cok tutar dıye gondermıyor bence. cunku ben tee 10 ay once 19 lira vermıstım kargoya. ama dedim karsı odemelı yap sunu ıı ıı yok

• Aman sal gitsin

• Sen o iki kitabin neler yapabilecegine inanoyormusun bilemiyorum ama dur sana gösteriyim deyip kafalarina kafalarina vur 😁😁

1|0
    0|0
  • herhalde başka bir arkadaşın araştırma yapıyor. o kitabı da piyasada bulamadı. o araştırmayı da en kısa zamanda bitirmek zorunda. öyle benimde çok kitaplarım gitti ama gelmedi. emanete ihanet edenler utansın.

0|0
    0|0
    • kitap emanettır ben hedıye etmedım kı emanet ettım. münafıklıgın alametı nedır bılır mısın?

• Benim gibi yap;tüm kitapların girişine kaşe yaptırıp " sibumi61 kütüphanesi" kütüphanesi yaz ve öyle ver o zaman koleksiyon ya da hatırı sayılır bir kütüphane yapmaya çalıştığını anlar ve geri getirirler

1|0
    0|0
  • Üstüne yatmayacaksan gönder len ozaman de gerçi benimde çok cd dvd kitap gitmiştir toplasan kütüphane dolar

0|0
    0|0
  • Kitaplarını verme hıç kimseye

1|0
    0|0
  • şibumiyi okuduysan sert olman lazım. bitirince ver diyeceksin vermezse ilk ve son kez almış olur

0|0
    0|0
  • Çok kolay vermiceksin

1|0
    0|0
  • Hayatta iki şeyi Paylaşmam;
    1. kitabim
    2. kalemim

Kim ne derse desin umurumda değil. ..

1|0
    0|0
  • Bir okula bağış yapacağım de ve yap en azından aklın kalmaz

1|0
    0|0
  • Canın sıkılmış senin

1|0
    0|3
  • Kitaplara deger vermedigini söylüyorlar hemde geri vermiyorlarmış =D kitaplar en degerli dostlarımızdır onu başkalarına vererek ihanet etmişsin.

0|0
    0|0
  • Tabi ki dövmeyin.
    Daha nazik bir şekilde, kırmadan isteyin. Lisan-ı münasiple durumu ifade edin.
    Vaziyet hala aynı ise kitabı da o arkadaşı da unutun bence.
    Tabi takdir sizin.

0|0
    0|0
  • Dövmek mi. Gebertmek lazım böylelerini.. İstersen telefonlarını ver alıyım akıllarını.

0|0
    0|0
  • Birisine vericektim o kitabı de bitirince verde

0|0
    0|0
  • insanların sallamıyacağı biri gibi tanıtmışsın kendini insanlara karşı olan atmosferini biraz daha hararetli tut sonuçta bu dünyada ağlamayana meme yok :) insanlar sana dikkat ettiği sürece istediğini alırsın

0|0
    0|0
  • nasrettin hocanın kazan hikayesini anlat ondan sonrada ben kitapta hocanın hesap öldü herhalde diyebilirsin :)

0|0
    0|0
  • kitaba değer veren insan o sözleri kullanmaz. onların kitap sevgisi sıradan, yok gibi.

0|0
    0|0
  • ya istemeyi bilmiyosun bence şu an yeni gördüm şu sorunu... ya başka bir arkadaşım istiyo ona vermem lazım falan de.. o okuyacak de..

0|0
    0|0
  • alamazsın ama bak sen ne yap biliyo musun? kitap verdiğin arkadaşlarından okumak için kitap al verme. nasıl diyor amerikalılar fifty-fifty

0|0
    0|0
  • Ben döverim..! ya da vermiyorum diyip kestirip atıyorum..!

0|0
    0|0
  • döv agız burun gir :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    16

Kızlar Ne Diyor 40

• valla paylaşmıcağım bir çok şey var ama 1- kulaklığım 2-kitaplarım. Geri gelmesin hele bir ağız burun kırarım. Kitabın kapağını ters çevirip okuyan arkadaşım sırf kırıştırdı diye otuz liralık kitaptan aldırmıştım. Aman kitaptan değerli mi onlar git direk dal yani :D

2|0
    0|0
  • Bole insanlar arkadas degil.. Bencilin onde gideni yapilan iyiligi goremeyecek kadar akilsizlar... Birdaha vermiycen araya mesafe koyacksin olup bitecek varsa da yok diueceksin evde olan biteni ne bilsin... Bu arkdslar yüzünden 2 kitabim feda oldu ki ben kitaplarima bebeklerim gibi bakan insanim benim kiyamadigima sen nasil kiyarsin

1|0
    0|0
    • benım en kıymet verdıklerım yok kimde nelerım var bılmıyorum bıle zaten hep en begenılen en sevılen guzel kıtaplar verılmez mı okunmaya

• Sen vermekte memnunsun... Bu yuzden tasalanmayacaksin

• Bir ornektir.
    Piyasada 6 liraya satilan kitabimi siniftan birine fotokopi cektirsin diye verdim.
    O fotokopi bir turlu cekilmedi. Kitabi getiren olmadi. Mezun olduk. Mezuniyet sonrasi 3 gun sonra telefon caldi.
    Bir yerde bulusalim kitabi vereyim.
    ?
    Dedim sende kalsin hediyem olsun.
    Otobus parasi verme bosuna.
    O gun bugundur kardesime bile kitap vermem.

1|0
    0|0
  • Yüzsüz olacaksın canım kitaplarım söz konusuysa gözüm döner benim 😄 emanet ederken bile tembihlerim özen göster lütfen diye 😄 istemeye gelince de tam vaktinde hiç bir sey olmamış şekilde gelir kitaplarım 😊 git ve ihtiyacın olduğunu söyle getirmezse de rezil olur zaten 😄

1|0
    0|0
  • Ben kitaplarımı vermeyi hiç sevmiyorum bazı kişiler çok yıpratıyorlar zarar veriyorlar. Zorla verdiğim bir kaç kişi de geri getirmese kitaplarımı deliririm herhalde ya.
    Bazı kişiler okuduklarını biriktirip kütüphane oluşturmayı sever. Ben öyleyim mesela. Geri vermeyecek birine kitap vermekten hiç hoşlanmıyorum ama arkadaşlarım da beni bu yuzden hiç suistimal etmedi.
    Bence kütüphane olusturmak istediğini düzgün bir dille açıklamalısın.

1|0
    0|0
  • direk en başına adını yaz verirken de başkası da istemişti ondan hemen oku ver de. vermezse de hadi sen hızlı okursun diye ilk sana vermiştim en kötü ver diğeri bitirince sana veririm geri falan de. Ama tabi bunu en fazla bir iki tez kullanabilirsin toplamda

1|0
    0|0
  • Bendende cok isteyen oluyor ama vermiyorum. Aynen bu muhabbetleri yapyolar. Altı üstü bir kitapsa gitsin kendi alsn.

1|0
    0|0
  • aynı konu bende de geçerli. evimde 100ü aşkın kitap var. herkes benden istiyor. ne diyeceğimi bilemiyorum.

0|0
    0|0
  • En iyi görüş vermiş cevabı.

En kısa süre de gelmesini rica edin.

1|0
    0|0
  • Döv bencede alt tarafı bir kitapsa gitsin kendi alsın senden neden alıyor.

1|0
    0|0
  • Ben kitap vermekten nefret ederim, bende söylediğimde öyle tepki verirler git üzerlerine :D

1|0
    0|0
  • Aklını başına devşir, bidaha verme. ya da verirsen de karşılığında aynı tarz bir kitap al ki ödeşmiş olun

1|0
    0|0
  • Gel beraber dalalım şunlara ;)

1|0
    0|0
  • Instagramda kitap için damga apanlar var. "Lütfen kitabi sahibine vermeyi unutma" gibi bir damga yaptirabilirsin. Ben sahsen düşünüyorum çünkü kitaplarim benim icin hazine degerinde ve diger insanlar bunu anlamakta gucluk cekiyor üstüne bir de kucumsuyorlar. Cok cahiller keşke ölseler 😄

1|0
    0|0
  • Hiçbir zaman geri gelmicek onlar

0|0
    0|0
  • Bence kesinlikle üzerine düş ve al onları sen o kadar para veriyorsun. Aynı şeyler benimde başıma geldi kız kitabı kaybetmiş bende parasını aldım ve şu an en yakınlarıma bile vermiyorum ufak bir çizik bile beni çok üzüyor şahsen benim kitaplarım çok değerli.

0|0
    0|0
  • Ben ellerimle evine kadar götürdüm hanımefendinin demez mi okumuyorum zaten senin olsun diye. Çok koydu bana giysi degil bu kitap kitap !

0|0
    0|0
  • en baştan kitabı vermeyerek önleyebilirsin

0|0
    0|0
  • Aynen ya sinir oluyorum

0|0
    0|0
  • Ben kitaplarıma çok değer veririm. Ben de çok sinir oluyorum. Bu duruma. Ama sürekli belirtiyorum. Kitabımı istiyorum. Ne dusunurse düşünsün umrumda olmaz. Isterse soylensin. Bu yüzden kitabımı kimseyle paylaşmıyorum o yüzden

0|0
    0|0
  • Çakıver ağzına :)

0|1
    0|0
  • kitaplarıma ismimi yazarım elbet arkadşımın evine giderim aa benim kitabım sende miydi :D aklımdayken onuda un unutmayayım de hehehhe :D

0|0
    0|0
    • ben evıne gıtmıyorum kı kargo ıle gonderdım

• emanet olur mu kız

• okusun dıye ıste hayatında hıc kıtap okumamıs ama demıstım bak gerı ıstıyorum dıye ustune basa basa belırttım gerı gonder dıye tamam demıstı

• Bende sinir oluyorum öyle insanlara bikaç defa verdim zorla aldım resmen bidaha asla. .

0|0
    0|0
  • muşta da kullan.

0|0
    0|0
  • Evet üstüne yatiyosun getir de ne salakca bisey ya ben kitap verdimmi baslarinin etini yiyorum her gün getir kitabimi diye

0|0
    0|0
  • Çok yaşadım var ya :D ben onu rezil ediyorum genelde kitabı daha okumadın dimi, ben iki güne okumuştum gibi. o yaramazsa evine gittiğimizde alıyorum.

0|0
    0|0
  • En gicik oldgm sey benm de alduysan ver degil mi

0|0
    0|0
  • katı ol biraz. döv gitsin.

0|0
    0|0
  • defalarca iste
    en sevmediğim yüzsüz pislik insan tipi

0|0
    0|0
  • Ohoo kaç kitabım gitti öyle alistım artık :)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    10
Yükleniyor...