Klasik gitarı öğrensem elektro gitar çalabilir miyim?

arkadaşlar ben gitar çalmayı öğrenmek istiyorum bende klasik gitar var ama elektro gitar almayı düşünüyorum klasik gitarı öğrensem elektro gitar çalabilirmiyim...

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Evet ögrenebilirsin ne kadar klasik gitari iyi çalarsan elektoryuda o kdar iyi çalarsın ama zamanla fikrin de değişebilir klasik olarak devam da edebilirsin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ikisininde öğrenimi aynı fark yok sadece klasikde hatalar biraz daha belirgin oluyor gitar öğrenirsen klasik elektro telli aletlerin hepsini kolay öğrenirsiz bağlama falan

0|0
    0|0
    • bağlama çalıyorum zaten ama bu aralar elektro gitara heves saldım :))

• :) çok güzelmiş ozaman kolay öğrenirsin ama rock metal dinliyorsan tavsiye ederim eger popsa tarzın klasikle devam et

• link bu siteden bu arkadaş ile irtibata geç gitar dersi veriyor..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Arkadaşlar nasıl fark yok biri parmakla çalınır diyeri penayla tutuşları farklı klasik gitar klasik müzik aletidir zaten elbette fark var. önce klasik gitarla başlama işi tamamen bir şehir efsanesidir. sol elin klavyede biraz daha rahat gezinir doğru ama sağ elini geri toplamak cok zor olur pişman olursun. link koyamıyorum ama selim ışık gitar derslerinin 1. bölümünü izle 2:20 den başla izlemeye anlicaksin ne demek isticeğimi..güvenebilirsin bana.

0|0
    0|0
  • çalarsan hatta klasik gitar klavyesine hakimsen elektroyu daha rahat çalarsın elektro stillerinide öğrenirsin bir süre sonra hallolur direk elektro almaya gerek yok bana sorarsan hatta klasikle başlamak daha iyi

0|0
    0|0
  • Metod olarak bir fark yok... Sonuçta banjo çalıp ardından elektrik gitara geçmeyeceksin. İstersen direk elektrik gitardan bile başlayabilirsin. İlk önce kesinlikle klasikten başlanmalı sözü tamamen bir hurafedir.

Hatta klasik gitarın ince ve yumuşak tellerine iyice kendini kaptırırsan, elektro gitarın sert ve çelik telleri seni çok zorlar. Zaten klasik gitar bana akdeniz akşamları çalan liselilerin gitarı gibi gelmiştir. Akustik gitar varken esamesi okunmaz.

0|0
    0|0
  • Evet dostum...Başlangıcı klasik gitarla yapman daha iyi zaten.Belli kalıpları ve geçişleri öğrendikten sonra elektroya geçip kendini geliştirirsin...

0|0
    0|0
  • Klasik gitar ve elektro gitar çok farklı şeyler klasik gitarı parmakla caldıktan sonra pena tutmak cok zor olur direk elektro gitar alamicaksan akustik gitar ile başla

0|0
    0|0
  • klasik öğren elektroya geçersin daha rahat edersin ayrıca elektroda

0|0
    0|0
Yükleniyor...