Kapat

Şems-i Tebrizi hakkında ne biliyorsunuz?

Şems-i Tebrizi tanıyanınız varmı? size neyi çağrıştırıyor?

Güncellemeler:
Peki Mevlana üzerinde ki etkisi?

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi biz seninle arkadaş mıyız ?

değiliz

ama sen bir gönül kapısı açtın

ben de o kapıdan geçtim :)

kapıyı kim yaptı diye sormaya gerek var mı

kapı ustasını gösterir zaten.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 9

• link

HUZURU TABİKİDE

2|0
    0|0
  • yazacaklarım tamamen kendi yorumumdur :

İlim ehlidir.

Gönül ehlidir.

Sonsuzluğa açılan bir kapıdan geçmiş

dünyamızı aydınlatmış

Mevlana hazretlerinin en yakın arkadaşıdır.

Okumak gerek

anlamak gerek

aşk şarabından içip sarhoş olmak

sonsuzluğa açılan bir kapıdan geçmek

Aşk ile savrulup bu dünyadan uçak gerek

1|0
    0|1
  • şems mevlananın dostudur... dostluk üzerine duygular çağrışmalı... ve mevlana şemste ALLAHa olan olan aşkınıda bulur..çünkü günler süren sohbetlerinde konu maneviyattır... saygılar

0|0
    0|0
  • adından da anlaşılacağı üzere tebrizlidir. şair ve düşünürdür mevlanın en iyi dostudur. insan sevgisi onla filizlenmiş yeşermiştir.

0|0
    0|0
  • Mevlana,nın vazgeçemediği,tek kişidir,ETME şiiri,onun için yazılmıştır,gerçek bir gönül ehlidir,Elif şafak,ın,AŞK kitabında,şems için gerekli bilgileri bulabilirsiniz,

0|0
    0|0
  • Mevlananın haz aldığı kişi olarak biliyorum. Çok güzel sözleri olduğunu biliyorum. Bir örnek verecek olursak

Hayatta her şey olabilirsin; Fakat mühim olan hayatın içinde "İNSAN" olabilmektir.

0|0
    0|0
  • bugün mevlanayı tanıyorsak onun etkisini azımsayamayız.

0|0
    0|0
  • anlayana hayatı anlatır , sevmeyi , yaşamayı ve kulluğu..

0|0
    0|0
  • bilmem hiç duymadım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• konuşmadan saatlerce birbirlerinin gözlerine bakarlarmış .dudaklarının anlatamadığını kalpleri anlatırmış.kimsenin anlamadığı bir dil kullanırlarmış.o dili sadece ikisi bilir ve gözleriyle konuşlarmış.Şems sert ve katı ,mevlana yumuşak huyluymuş.ve Şemsden önce farklıymış.insanların arasına girer ve onlarla konuşur sohbet edermiş ,Şems gelince onun O olduğunu biliyormuş,aradığı kişiymiş .sonra herkes kıskanmış bu aşkı .ve Şemsi kovmuşlar .Mevlana hasta olmuş yataklara düşmüş ,daha sonra anlamışlar ki Mevlana Şemssiz ,Şems de Mevlanasız olmaz (Şems siyahı Mevlana da beyazı çağrıştırır hep..)

0|0
    0|0
  • Mevlana'yı Mevlana yapan kişidir.

0|0
    0|0
  • Mevlana ile bir odada saatlerce konusmadan otururlarmıs. belki de bizim anlayamadıgımız için adına gay dedigimiz bir ilişkileri vardı.

0|0
    0|0
  • Aşkı, Mevlanayı.

0|1
    0|0
  • var mevlanayı mevlana yapan odur bana göre

0|0
    0|0
Yükleniyor...