Anadolu gezisi tavsiyeleriniz nereler?

Yeni yılda, yeni tanıştığım bir arkadaşımla daha önce görmediğimiz şehirleri, bölgeleri görmek istiyoruz.
Muhtemelen Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz, Güney Doğu Anadolu'dan birini seçeceğiz ama arkadaşım seçimi bana bıraktı ancak ben şimdi çok kararsız kaldım.

Güçlü ve kaliteli bir araçla Ocak ayı ortasında iklimin elverişli olabileceği, eğlenceli, tarihi ve doğal güzellikleri olan ve de güvenli bir rota tasarlamam gerek.
Araştırmalarımın sonunda iki seçeneğe indirdim:
1) Trabzon-Rize-Artvin-Ardahan-Kars-Erzurum-Erzincan
2) Adana-Gaziantep-Şanlıurfa-Diyarbakır-Elazığ-Kayseri

Daha önce buraları gören veya yaşayan varsa önerilerinizi dinlemek isterim.

0|0
8|32

En İyi Erkek Görüşü

• Doğa gezintisi istiyorsan ben Artvin'liyim ve karadenizin her yeri güzeldir. Doğa cenneti. Ama yok daha nezih bir ortam isterim diyorsan Şanlıurfa tarafına yönelebilirsin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• bu kış sert gececğinden erteleseniz fena olmaz. özellikle doğu tarafı yolda kalabilirsiniz. tehlikeli olabilir.

0|0
    0|0
  • Doğu karadeniz gezisini mutlaka yap.. Bilhassa Artvin de Kara gölü mutlaka görmelisin..1 nci güzargah gerçekten doyurucu olur...

0|0
    0|0
  • 1 #V

0|0
    0|0
  • 2 numaralı seçenek senin için çok daha fazla tatminkar olacaktır. Trabzon , rize ve erzuruma hayatta gitmem.

0|0
    0|1
  • Şanlıurfada yaşıyorum 2014 baya yabancı ve yerli turist çekti.. hızla turist potansiyeli yükselen şehir göbekli tepe vs... Annem Babam da buralı zaten buralara ugrararsanız yardımcı olurum..

0|0
    0|0
  • sadece gaziantep te yeter diyorum ben, ama illa biri seçilecekse ki her 2 seçeneğinde güzel ama 2. seçenek derim

0|0
    0|0
  • doğa konusunda alternatif 1 iyi, ama ocak ayında olmaz. karadeniz dağlarında öyle bir sis oluyor ki sadece gündüz 10:00-14:00 arası görebiliyorsun önünü. sadece şehir merkezleri dersen de alternatif 2 öne çıkıyor.

0|0
    0|0
  • trabzon

0|0
    0|0
  • Trabzon Rize kesinlikle git insanları biraz terstir ama çay mıhlama akçaabat köfte falan süper gitmeye değer tekrar gideceğim inş 2011 de gittim en son

0|0
    0|0
  • Neye karar verdin iz merak ettim ;))

0|0
    0|0
  • Mardin'e buyrun gelin, sizleri Kasr-ı Abbas Otel de misafir ederim, isterseniz sitesine girip bakabilirsiniz. Mardin tarihi bir şehir ve tarihi merakınız varsa kesinlikle tavsiye ederim..

0|0
    0|0
  • Ikinci seceneğe Mardin ve İskenderun u da koy ikincide tarih zenginliği çok birincisinde doğa ve yağmur :))

0|0
    0|0
  • 2 numara olanı ideal

0|0
    0|0
  • Trabzon, Erzurum, Erzincan, Kars ve Gaziantep güzel yerler.

0|0
    0|0
  • 1. secenek agzimin suyunu akitti

0|0
    0|0
  • Karadeniz i gez derim sadece Trabzondaki uzun gölde rakı içmek bile insanı fazlasıyla memnun etmeye yeter :)

0|0
    0|0
  • Samsun kastamonu rize of ;)

0|0
    0|0
  • diyarbakır-urfa-mardin-batman-şırnak-hakkari-van-tunceli-doğubeyazıt

0|0
    0|0
  • Urfa yı tek geçerim pişman olmazsın :)

0|0
    0|0
  • Daha yeni tanismissin dikkat et adamingötünü keserler

0|0
    0|0
  • Rizeye git Rizeye:D

0|0
    0|0
  • diyarbekir

0|0
    0|0
  • Bu saydıgın bütün şehirlere gittim de neyini anlatcz anlamadm

0|0
    0|0
  • Adana kebap yemeden
    Adana'yı görmeden
    Bir Adanalı sevmeden ölme Demiş atalar ;)

0|0
    0|0
  • Adıyaman menzil

0|0
    0|0
  • 2. seçenek

0|0
    0|0
  • ankaradan başla 1 numaralı destinasyon

0|0
    0|0
  • 1 numarayı yap. ama soğuk olur ocakta yazın çok güzel

0|0
    0|0
  • google eart tan gideceğin yerleri ve rotanı çiz
    http://www.geziresim.com/
    eğer vaktiniz fazlaysa 2 haftada tüm türkiyeyi gezebilirsiniz

0|0
    0|0
  • İstanbul pendik

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 8

• daha önce hiç gitmedim ama gidenlerin anlattığı kadarıyla ve bölgelerin iklimleri düşünüldüğünde ocak ayında bence 2. rota daha iyi.

0|0
    0|0
  • ıspartaya gel güzel buralar

0|0
    0|0
  • Karademiz gezisi ya da antalya

0|0
    0|0
  • Trabzon-Rize-Artvin-Ardahan-Kars-Erzurum-Erzincan

0|0
    0|0
  • Bu havada Karadeniz e gitmek pek mantıklı olmaz bence :) yazın gittiğim halde yağmur yağıyor ve soba yakıyoruz

0|0
    0|0
  • Güneyde de gez
    Tarihi seyleri seviyosanız

0|0
    0|0
  • seçenek 1.

0|0
    0|0
  • Bana 1. Secenek cazip geldi.

0|0
    0|0