Kitap yazmak istiyorum görüşlerinize ihtiyacım var?

bir aşk kitabı yazmak istiyorum mizahi bir içeriği olacak. kendi yaşadığım olaylardan bahsedicem günlüklerimden yardım alıcam. taslak oluşturmam gerekiyor ama sonunun nasıl biteceğine bir türlü karar veremedim birde nasıl başlamam gerektiğine. tavsiyeleriniz var mı? bir de nasıl bir giriş yapabilirim sizce? direkt olayın nasıl başladığını mı anlatıym yoksa okuyucuyla sohbet havasında birşeyler mi azayım?

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Aklınızdaki konularla ilgili kitaplar okuyun ya da filmler izleyin. Hikâyenizin içindeki bölümleri anlattığını düşündüğünüz bir müzik listesi yapın. Bu listedeki şarkıyı herhangi bir yerde duyduğunuzda aklınızda yeni fikirler dolanabilir. Alışverişe gidin. Ana karakterinizin seveceği bir şeyler alın. Evden çıkın ve herhangi bir yerde insanları izleyin. Karakterinizin parçalarını oluşturun. Hikâyenizi birilerine anlatın. Bu, sadece yeni fikirler oluşturmayı değil, hikâyedeki zayıf noktaları da görmenizi sağlar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Pencere den, yağan karı izliyordu. Elma çayından bir yudum daha alıp derin bir iç çekti. Ve gözünün önünden geçti Yaşadıkları.
    ...
    Henüz 14 yaşındaydı ailesiyle beraber gittiği... ( uzun uzun seneleri anlatıp )
    Bitirirken de
    Gözünü açtığında saatine baktı sadece 2 dakika geçmişti. Çok şaşırdı. 2 dakika da koskocaman 15 seneyi tekrar yaşamış kâh gülmüş kâh ağlamıştı. Ve 29 yaşında olduğunu hatırladı. Ve dedi ki
    Hey gidi günler...

1|0
    0|0
    • bu edebi tarzda güzel ama ben günlük tarzında yazıcam mizahi olacak

• Tamam girişi yaptıktan sonra içine ister hicivli ister mizahi yaz. Ben sadece giriş ve bitiriş olarak dedim. Ya da çay içiyordu elinde ki günlüğün yapraklarını çevirmeye başladı. Gördü ki 26.03.2004 vs gibi de olabilir.

• düşünebilirim bunuda teşekkürler

• direk olaya gir , charles bukowski gibi hızlı bir anlatım ile , okuyanlar zevk alsın , yorulmasınlar. Okuyan insanlar hayalinde canlandırırken zorlanmasın yani. Çok dolandırmadan. Yani okuduğum bazı kitaplarda o kadar gereksiz çok cümle konulmuş ki basit kısa bir olayı bile çok uzun bir yazıda anlatılmış , bu insanı kitapdan biraz soğutabilir , yani olaylar aksın gitsin panpa, hadi başarılar

1|0
    0|0
    • teşekkürler panpa :D bende öyle bişey olsun istiyorum sıkıcı olmamalı dikkat ederim ona

• okuyucuyla sohbet havasında yazarsan ahmet mithata dönüşüverirsin. bu arda kitabın en başı en zor kısmıdır orayı atlatırsan senaryoyuda iyi kurgularsan sonrası güzel gelcek gbi..

1|0
    0|0
  • 100 fırça darbesini oku. sen 101 fırça darbesi ile guinnes rekorlar kitabına gir.

0|0
    1|0
  • Aslinda benim yazdığım var devam ettirmek istiyorum ama bir taraftan yazmak da istemiyor ben ne istiyorum bilmiyorum :)))

0|0
    0|0
  • Benimde psikolojik bir yazim var. 400 sayfaa hatta ingilizcesini bile yazdim ama cesaret edip yayin evine veremedim. Sonuc olarak, etkileyici bir giris yapip okuyucuyu devamima suruklemelisin.

0|0
    0|0
    • bence kesinlikle o cesareti göstermelisin. kitabını okuttun mu bu konuda uzman kişilere?

• aslında yeterince cesaret verilmiş sana yapmalısın kesinlikle. ne kaybedersin ki kazanabileceklerinin yanında. azimle o kitabı bitirmişsen bu gerçekten kitabinı raflarda görmek istediğindendir

• Vermis oldugun cesaret icin tealsekkur ederim. Konu senin kitabin şu an :-) sen nasil giris yapmak istersin?

• sizce her aşk böylemi başlar gibi bir doruyla başla *** okuyucuyu konuya çek

0|0
    0|0
  • eğitiminiz ne, hangi şehirdesiniz?

0|0
    0|0
  • direk olayı anlat okuyucu sohbeti zor olur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ilk önce kendi örneğine girme senin örneğinin genel başlığıyla ilgili genel tavırda okuyucuyla konus. Bu tarzdaki kitaplara bak mesela

1|0
    0|0
  • Bence kafanda bir sahne belirle ve oradan başla..
    Hem geçmişe dönük, öncesi ile ilgili yazacakların olur hem de sonrasını daha rahat şekillendirirsin..

1|0
    0|0
  • bu konuda sana yardımcı olabilirim

0|0
    0|0
    • uzman kişilerin yardımına ihtiyacım var çok sevinirim :)

Yükleniyor...