Ezber yontemi onerir misiniz bana?

Ezberlemem gereken cok sayfa derslerim var nasil olcak bu is?

0|0
28

En İyi Erkek Görüşü

• gece yatmadan önce 3 kere filan oku sabah ilk kalktıgında tekrarla ezberlersin rahatlıkla ben öyle yapıoydum sınav zamanı

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 7

• En kolay yöntem tekrardır. Hafızayı boşaltıp tekrar etmek gerekir. Çok kitap da etki eder.

Ha beyni besleyen gıdalar ve vitaminlerde + sağlar.

Misal: b vitaminleri önemlidir, fosfor önemlidir, omega besinleri önemlidir. Bunların genelini de balıktan alırsın çoğunlukla.

Balık hapıda kullanabilirsin ki baya etkiliyor.

0|0
    0|0
  • eğer ileriye dönük istiyorsan hayır bunun için yazarak çalış ama sınav geçmek için ise , evet öneririm

0|0
    0|0
  • Sana tavsiye edebileceğim şey sabah vaktinde ezber yapmandır. Sabah vakti 1 saat ezber çalış akşam 3 saat ezber çalışmaya bedeldir. Önce ezberleyeceğin sayfaları bol bol oku. Yarın aşina olur daha rahat ezberlersin.

0|0
    0|0
  • Valla ben evde dort donerrk ezberliyordum nedense totemim ayakta yuruyerek ezberliyorum hic durmadan

0|0
    0|0
  • Bilmem zor yani :)

0|0
    0|0
  • Bir nakarat tuttur. Onakarat ile sesli oku. 3 tekrar yeter genelde sarki gibi ;-)

0|0
    0|0
  • Öğrenmen mi gerekiyor yoksa satır satır ezber mi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Sende hangi öğrenme yöntemi işe yarar bilemiyorum, kişiden kişiye değişen bir şey bu. Benim de lise ve üniversitedeyken ezberlemem gereken çok fazla detay, isim vs olurdu, çözümü anlatmakta buldum. Dolaplarım cam kapaklıydı, yazı yazılabiliyordu üstüne, hocanın ders anlatması gibi bir yandan cama yazıp bir yandan anlatırdım yükseksesle ve hep çok işe yarardı. Bu yöntemle çalışıp 80 altı aldığım ders yoktu.
    Veya sesini kaydedip dinleyebilirsin mesela. Dediğim gibi kişiden kişiye değişir, deneyip bulman gerek.

0|0
    0|0
  • Olayları hikayestirerek ezberle

0|0
    0|0
Yükleniyor...