Keşfedilsin istediğiniz müzikler, müzik grupları, şarkıcılar var mı?

Koskaca ülkenin müzik kültürünü sırf pop ve arabeskten ibaret sayıp, müziğimizin kötü durumlarda olduğunu düşünür çoğusu ama sadece pop ve arabesk dünyasında bu böyle. Başka türlerde çok iyi şeyler yapılıyor aslında bu ülkede. İyi şeylerin bilinmiyor oluşundaki sebep; haliyle reklam eksikliği, popüler olamayış, türün az dinleniyor olması vs, bunlar başlıca sebepler. İyi şeyleri yaymak da biz dinleyicilere düşüyor bir nebze. "Bunlar bilinsin, dinlensin" dediğiniz yerli müzik gruplarını paylaşır mısınız arkadaşlar? Gerçi üçten fazla cevap aldığımda öpüp başıma koyarken bu soruyu hazırlamak nereden aklıma geldiyse artık, sen kalk bir de liste yap. Hey Allahım.

Yurt dışında, ülkemizdekinden daha çok ilgi gören Post-Punk grubu She Past Away. Rock severlerin kesinlikle keşfetmesi gereken bir grup.
She Past Away - Kasvetli Kutlama
https://www.youtube.com/watch?v=sMPd9QoVfVA

Bunları sadece dinleyin. Hissiz bir insan sevmez sadece bu şarkıyı, o kadar diyorum.
Kök - Söyletme Beni
https://www.youtube.com/watch?v=FvL0rKtsZ_g

Kötü hissetmekte tavan yapıp, bir kademe daha üste çıkınca hatalarını görmeye başlayan; ya da nasıl desem, kafadaki son kayışın attığı, o tuhaf huzur anını bizzat anlatan garip şarkı. Peyk belki bu listede en bilinen gruptur ama bilmeyen de bilsin istedim. Kendi içinde kendini kaybedenlere gelsin.
Peyk - Suluşaka
https://www.youtube.com/watch?v=2-bnL5FInXE

Üç şarkılık demo albümlerinden başka bir şey duymadım etmedim bunlar hakkında ama Gothic Metal sevenler bu şarkıyı bilseler yeter.
Kathastrophobia - Uyan
https://www.youtube.com/watch?v=8jRuy5YLWkU

Yaptığı müziklerle, kullandığı enstrümanlarla orta asya Türk kültürünü yansıtan en iyi grup kanaatimce. Daha doğrusu Berk Öner'in tek kişilik dev kadrosu. Folk Metal türünde müzikler yapıyor bu abi. Dinlerseniz, bilinmiyor oluşundaki yazık durumu daha rahat anlarsınız :)
Yaşru - Yol Verin Dağlarım
https://www.youtube.com/watch?v=vNBwhBaXsig

Güncellemeler:
Çok sevdiğimiz isimleri, müzikleri; birinden duymasak, bir yerden görmesek, nasıl keşfetmiş olurduk? Keşfedilmemeleri konusunda katı olmayın bence :)
arkadaşlar elimden geldiğince çoğu şarkıyı dinlemeye çalıştım. pc ve telefonumun antika olmasından, kendi sayfama erişemiyorum bildiğiniz. ayar oldum.. hepinize teşekkür ederim.

6|1
60|50

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 60

• 1|2
    0|0
    • Ben de youtube açılmıyor. Şarkıci ve şarkının adı olarak yazabilir misiniz rica etsem?

• Böyle daha iyiler bence.

• aynen

çarşıya çıktım, bir bilet aldım.
      otobüse bindim, gittim
      bir türlü yenemedim

onlar hep böyle kalsınlar

• Adam Gontier.. Turkiyede cok fazla taninmayan bir vokalist. Muazzam bir sesi var. Esi benzeri yok onun gibisini bulamiyorum. Tam anlamiyla kulagima hitap ediyor. Ama su an bir cesit uyusturucudan bir cesit kanser hastasi oldu ve ciddi derecede olum tehlikesi var. Olurse cok uzulurum. Her neyse. Hastaligi sebebiyle vokalistligini yaptigi Three Days Grace grubundan ayrilmak zorunda kaldi. Three Days Grace in simdiki vokalisti de gitaristin kardesi yanlis hatirlamiyorsam. Onun sesi daha guzel diyemicem Adam in yerini tutmaz asla. Ama onu da begendim ismini unuttum su an.. Three Days Grace gurubu gercekten kaliteli muzik yapiyorlar.. Oneririm.. :)

Yine ayni sekilde nereli oldugunu bilmedigim Kuzey avrupali ama fnlandiyali veya norvei bir grup.. Stratovarius.. Bu grup hakkinda cok fazla bilgiye sahip degilim ama Bir kac sarkisi var insanin kanina dokunacak cinsten.. Yine bu grubu da onerebilirim

Bir kac sarki ismi soyle derseb de eger;

THREEE DAYS GRACE
    -Pain
    -Never Too Late
    -Wake Up
    -Last To Know
    -Home
    -Misery Loves Y Company
    -Animal i Have Become
    -On My Own
    -İts All Over
    -Life Starts Now
    -Time That Remains
    -Give Me A Reason
    -İ hate Everything About You
    -Wod So Cold
    -World So Cold (Piano Version)
    Lost in You
    -Scared
    -Brea
    STRATOVARİUS
    -Forever
    -Destiny

digerlerini hatirlayamadim.. Baya saydim heralde. burada bilenler cikar elbet. Onun disinda genel olarak herkesin bildigi ismine asina oldugu gruplar dinlerim. Megadeth, İron Maiden, Blind Guardian, At Vance, Van Halen, Bon Jovi gibi :) Soru icin tesekkurler guzel oneriler aldim :)

0|1
    0|0
    • Evet Adam Gontier tanımayan varsa birşey demiyorum. Sırf bir şarkı için Apocalyptica - I Don't Care ft. Adam Gontier ile düet yaptı bu şarkı için ve ortaya müthiş birşey çıktı dediğin parçaları dinledim lakin 1 tanesini unutmussun içinden en sevdiğim Time of dying parçası olmuştu

• Sadece Time Of dying degil
      Riot
      The Good Life
      Painkiller
      i * machine
      Chalk Outline
      Let it Die
      Over an Over
      Gone Forever
      Goin Down
      Running Away
      Someone Who Cares
      Now Or Never
      Burn
      Raining
      Take me Under
      The Hingh Road
      Just Like You
      Bitter Taste
      Broken Glass
      Yazim yanlislarimi gormezden gelin -,-
      Daha var mi bilmiyorum aklima gelenler iste. Gaza gdim yazdim :P

• Stratovarius dedin, bel altı vurdun resmen. hayatımın gruplarındandır. hele bir when the night meets the day.. diye bir şarkıları vardır, orada bir gitar solusu çalar. altüst eder beni. gitarlarını çok beğeniyorum o grubun. Three Days Grace grubunu da biliyordum da fazla dinlemişliğim olmadı :) teşekkür ederim
      HIM grubunu biliyor musun peki?

• 0|1
    0|0
  • yok
    yani kesfedilesi, güzel sesler var henüz cok fazla kimselerin bilmedigi
    fakat insanoglunun trendleri cok cabuk degistiginden
    ikinci günü yerden yere vurulur.

gerek yok
    gizli sakli... gercekten hissedip dinleyebilen 3-5 insan da olsa
    öylece kalsin derim.

1|0
    0|0
    • böyle ara sıra bende düşünüyorum, ama müzik icra eden için de bir şeyler yapmalıyız. bir şey veya birileri olmasaydı çok sevdiğimiz bir sürü müziği, müzisyeni belki hiç tanıyamayacaktık

• Janet jak esim. Hangisinin linkini paylassam bilemedim butun sarkilari oyle guzel ki. Ben onları yo era ninya ile kesfetmistim. Sonra alfonsito, viejes amores, durme durme... hepsini dinlemelisiniz. Belki milyon defa dinlememe ragmen hala etkisini hic yitirmeyen, her dinledigimde beni aglatan sarkilar.
    Bir tane de kendi memleketimden soyleyeyim. Reshid behbudov. Sarkilari dinlenmez, hissedilir.

0|1
    0|0
    • Janet jak esim. hiç duymamıştım. dinlemeye başladım, haliyle ilgimi çekti inceledim. karı koca beraber icra ediyorlar galiba bu müzikleri? her neyse işte. ablanın sesi daha bir hisli geldi :) bunları listeye aldım. incelemek lazım.

diğerini de keşke incelemeseymişim. nazende sevgilim çıktı direkt karşıma. bende yarası olan bir şarkı bu

• Özlem uluğaşkun - tereddüt.
    http://m.youtube.com/watch?v=SFSX_a0DOfQ

1|2
    0|0
    • hiç duymamıştım bu ablayı. ama güzelmiş sesi. teşekkürler

• inan var ya, bir yerden hatırlıyorum diye düşündüm dinlerken :) demek oradan.. hak ettiği yerde olamamışlardan galiba

• Asla Tlebzu -Kafa
    Kıvılcım Ural aslında bütün şarkılari güzel bence ama favorim sözleri neşet ertaş ait olan gönül dağı
    Fon müziği sevenler için Cafe de Beyoğlu var. Bildiğimiz şarkıları fon müziği olarak yorumlamışlar.
    Klasik müzik severler için Farid Farjad özellikle fikrimin ince gülü çok güzeldir.
    Mirah- Speacial Death
    Bilmeyenler için Pera- Sensiz ben / kimseler
    Ali atay - Sevdalılar beni anlar ve diger sòylediği şarkılar
    Reflex - -Sen hep benimsin
    Aytekin Atas -Gitsen de
    Dogan ür ve Beyaz Gòlgeler- Ağlamak nereye kadar
    Direc- t - Hasret
    Nina Zilli - 50mila
    Cüneyt Ergün -Bilinmeyen saati uygulaması/ senden başka
    Majeste- Aşk dediğin
    Zakkum -Kaçak
    Meyan -Gitme sana muhtacım
    Mehmet Erdem -Hayat bu
    Bulutsuzluk özlemi -Sözlerimi geri alamam
    Aşk-ı Hazan ın tüm sòylediği şarkılar
    Bir de Yeni Türkünün tüm şarkıları
    Yazdıklarimin bazilari az çok bilindik ama bilmeyenler için yazdim.
    Umarim beğenirsiniz.

1|0
    0|0
    • Yazmayı unutmuşum bir da Grup Nara -Gitme var.

• neslihanı hatırlıyorum evet. ne oldu o kıza sahi

• Yeni şarkılarları var ama daha dinlemedim.

• Almora, jülide özçelik, ezginin günlüğü, brenna macrimmon...

0|1
    0|0
    • diğerlerini bildiğimden sadece brenna ablaya baktım. gerçi Ben bir martı olsam'da dinlemişim bu kadını bile. devamını getirmeyip yanlış yapmışım galiba. size teşekkürler ederim

• Aynur Aydın çok başarılı fakat bazı şarkıları 100.000 kere bile tıklanmamış.

0|2
    0|0
  • Concha Buika yeni keşfettigim İspanyol şarkıcı. Ayrıca Lübnan'lı kadın şarkıcı Natacha Atlas'ida dinlemeni tavsiye ederim.

0|1
    0|0
    • nuh yılından kalma bir bilgisayarım var. kendi sayfamda dolaşamıyorum, aşırı kasıyor :) sona saklıyorum senin paylaştıklarını :)

• yanık yanık saksafon çalıyor. damar gibi bir şey :) teşekkürler

• Enstrümantal müzikler keşfedilmeli.

0|1
    0|0
  • http://www.youtube.com/watch?v=coFXj1NSy8Y dün buradan bir arkadaşım dinletmişti kendi ülkesinde bile pek bilinmiyor ama baya güzel şarkı. keşfedilsin istiyorum ama bir yandan keşfedilmesin istiyorum garip bir şey :)

1|0
    0|0
  • Youtube'un kenarında köşesinde dinlediğim hiç kimse keşfedilsin istemiyorum sonra değerlerini kaybediyorlar.

1|1
    1|0
  • Zeynep Sağdaş yarım kalanlara rağmen: http://youtu.be/-EHT_CtbO1g

1|0
    0|0
  • Son Feci Bisikletin tüm şarkılarını dinleyebilirsiniz :)

1|1
    0|0
  • Almora var en basiti. Senfonik rock yapıyorlardı. Ama artık yoklar keşfedilemedikleri için

1|0
    0|0
    • Güneşin ozanları di mi;)

• Öyle bir şarkıları da var. Ama benim favorim Cehennem geceleri gerçekten inanılmaz güzel

• çok iyi bir albümdü o. albümün adı da cehennem geceleri'miydi hatırlayamadım ama dinlemiştim zamanında

• Japonya'daki harika grupların keşfedilmesi lazım bence, acayip yetenekli metal grupları var mesela FaLiLV, Maximum The Hormone, Exist Trace, Dir en Grey hak ettikleri ilgiyi görmüyorlar ya (Tamam belki Dir en Grey görüyor olabilir.). Daha niceleri var böyle.

0|0
    0|0
    • herkesin paylaştığını tek tek dinlemeye çalışıyorum kusuruma bakma :) depresif bir şeyler yapan var mı bu gruplar arasında?

• Dir en Grey

• glass skin şarkısını sevdim. gitarlar falan çok güzeldi. hiç mutluluk bulamadım dinlediğim bir kaç şarkıda. istediğim de buydu gerçi :)
      teşekkür ederim. listeye aldım

• Çok sevdiğim müzikleri herkesle paylaşmayı sevmem genelde..

1|1
    1|0
  • İyi gruplar ünlü olunca müziklerini istedikleri gibi değil, daha çok kitleye ulaşması amacıyla yaparlar. Popüler olan müzik türleri de malum. Bu yüzden sevdiğim grupların keşfedilmesini istemiyorum ve kendime saklıyorum.

1|0
    0|0
    • kendi kişiliğine, çizgisine sahip çıkamayanlar silinip gitsinler, acıma :) taş gibi müzik yapan nice ünlü isimler var

• 0|0
    0|0
  • rock begenmiyorum ama bu sarkiyi cok begendim bu aralar.

https://www.youtube.com/watch?v=MYSVMgRr6pw

0|0
    0|0
  • 60'ların 70'lerin rock ve blues grupları keşfedilmeli :)

1|0
    0|0
  • Türkü aşığıyım türküye değer verilsin bir de hemşerim, murat yürük sevilsin

0|0
    0|0
    • genel bir soruydu bu :) ayrıca severiz pek tabiki türküleri. türküler için özel bir soru sormayı düşünüyorum. onların yeri ayrı

• yooooooooook yabancı pop bolsun çamurdan olsun

0|0
    0|0
  • Hiphop dinleyin gençler hiphop

0|0
    0|0
  • began var. youtube'a yazdığınızda birsürü klibi çıkar, tavsiye ederim. özellikle de 'susma' şarkısını dinleyin bir begandan. sahne performansı müthiştir.
    muğlada tek geçilir

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • hayır kesinlikle keşfedilmesin, ortalık malına dönüyor yoksa güzelim şaheserler, bir değeri olsun.

2|0
    0|0
  • Keşfedilmesin yaa, zaten müzikten para kazanan mı kaldı internet geldi geleli..

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    30

Erkekler Ne Diyor 49

Yükleniyor...