Dabbe-Bir Cin Vakası filmini izleyen var mı? Fikirleriniz nedir film hakkında?

Can sıkıntısından sinemaya gidelim dedik ve son seansa zorla da olsa yarım saat geç girdik girmez olaydık :) gerçekten türk yapımı en iyi korku filmi olmuş iki sahnede istem dışı olarak ananı s...m diye çığlık attım :D ben beğendm filmi zaten bu tür filmleri en iyi türkler beceriyor.

0|0
18|12

En İyi Kız Görüşü

• Türklerde korku filmi yapma kabiliyeti mi desem imkanı mı desem her neyse işte, o yok.O yüzden onlar da bizi gerçekten inandığımız yerlerden vuruyorlar.Mesela amerikan yapımı hayaletli bir filmden korkabiliriz ama türk yapımından korkmayız.Sonuçta hayalet olmayan bi şey ama adamlar öyle iyi film yapıyorlar ki olmayan bir şeyden korkuyoruz.Türklerse işte bilmem köye gidiyim bi korkunç hoca tarzı bişey bulayım salak salak efektler koyayım, korkunç olsun diye düşünüyorlar.Abi ben zaten filmi izlemesem de korkuyorum ki cinlerden.Yani zaten korkulan bi şeyden korku filmi yapıyorlar.Maharet onlarda değil malzemede.Bu filmde cinlerin yerine hayaletleri koy ve korkup korkmadığını tekrar düşün.Eğer korkarsan film iyidir abicim.Saygılar.

0|0
    1|0
    • hiç hatırlamıyorum hayaletli korku filmi izleyipte korktuğum. Benim için korku bi anda çığlık atıp ordan burdan önüne atlayan şey değildir

Kızlar Ne Diyor 17

• Gerçekten mi vayy be :) Ben de izleyeceğim o zaman...

0|0
    0|0
  • Berbat, komik, ve türk korku sinemasının vasatlığı, rezilliğinden başka bir şey olmayan film.

0|0
    1|0
  • dabbeyi korkudan izleyemeiştim o sesler filan acayip sinirimi bozmuştu hala hatırladıkça tüylerim diken diken oluyo :(

1|0
    0|0
  • izlemedim de arkadaşım o filmde yardımcı yönetmen olarak staj yapmıştı kendisi bile beğenmedi filmi o yüzden bende hiç izlemeyi düşünmedim :)

0|1
    1|0
  • girdim ilk yarıya kadar izledim sonra sevgilim geldi sinemaya giremeyince bende cıkmak zorunda kaldım ama güzeldi izlediğim kadarıyla :)

0|0
    0|0
  • ben çok beğendim sinema da çığlık attığım bildiğin. bazı bölümler evet saçma özellikle o köy kısımları ama güzeldi yani korktuğum 3 filmden biri :)

0|0
    0|0
  • İkincisini izlemiş miydin dabbe'nin?

İzlediysen beğenmiş miydin?

0|0
    0|0
  • dabbeyi hic ama hic begenmedim.. ben korkmadim .. Niye korkuyorlar okismida anlamis degilim.

0|0
    0|0
    • Şöyle söyleyim bizim inanç sistemimizdeki inandığımız varlıklar üzerine kurulu bir film ve böyle birşeyin gerçekte var olduğu düşüncesi insanda çok sıkıntı yaratıyor :)

• filmin cekim tarzini begenmedigim icin belki sahneler o kadar korkunc gelmedi.. Daha korkulu filmler seyrettim.DABBE BUNLARIN ICINDE DEGIL YANI :d EVET KESINLIKLE AYNI FILMDEN BAHSEDIYORUZ

• bı fılm soylede ızleyeyım o zaman

• bu kadar sacma sapan bi film daha gormedim

0|0
    1|0
  • ilkini izlemıstım korku fılmı ızleyemeyen bırı olarak sınıfca gıtmıstık etkısınde kaldım ıkıncısıne yuregım dayanmaz :s

0|0
    0|0
  • bence Türklerin şu zamana kadar yaptığı en iyi korku filmi diyebilirim çok büyük beklentilerle gitmemiştim ama beğendim

0|0
    0|0
  • gereksiz.izlemeye niyetim yok

1|0
    0|0
  • ilkini izlemiştim, insan etkileniyor gerek yok :/

0|0
    0|0
  • ayyhhh çok korkmustum ben onu izlerken ya

0|0
    0|0
  • Korkarım ben :(

0|0
    0|0
  • izlemedim ama anlaşılan izlemem gerekiyor çok korkunçmuş herkes öyle diyor

0|0
    0|0
  • İzledim,çok komikti çok güldüm.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 12

• 1. film hayatımda izlediğim en berbat "komedi" filmiydi ! kamera bile dandikti görüntünün rengi sarımtrak tı abuk sabuktu ... dabbetül arz a inanırım ancak o yaratığı bile madara etmişler ! dabbe sigara dumanı gibi siyah duman halinde gezinen bir varlık değildir ! 2. yi bilmiyorum izlemedim ama izlememde

0|1
    0|0
  • valla korku filmi hastasıyım ama karabasanlar rahat bırakmamaya başladı uyrken geliolar ara verdim ama illaki izliyicem bende korku filmi hastalık :))

1|2
    0|0
  • Dabbet-ül Arz, Kuran’da Allah’ın bizlere haber verdiği bir ahir zaman alametidir. Bu konu hakkında Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’den rivayet edilen çok sayıda hadis de bulunmaktadır. Allah Kuran’da Dabbe hakkında şu şekilde bildirmektedir:

“O söz başlarına geldiği zaman, onlara yerden bir Dabbe çıkarırız, o da, insanların Bizim ayetlerimize kesin bir bilgiyle inanmadıklarını onlara söyler.” (Neml Suresi, 82)

filmi izlemişsiniz ama boş izlemişsiniz yok görüntü kötü yok saçma kuranda adı geçen bir cin

0|0
    0|0
  • filmi izlemeyip fragmanını izleyip bir filmi komple eleştiren amerikan yağcılığı yapanlar bizimkiler korku filmi yapamıyor diyenler yabancılar yapmış diye paranormalden korkarlar nedir bunların yabancı hayranlığı bilmem ki izlencek bir film izlemeden fragmandan yorum yapmak gerçekten acizlik

1|0
    0|1
    • fragmanlardan çoğu film anlaşılıyor, paranormal activity falanın da kötü olduğu belliydi, bu da onun kötü bir taklidi, eminim.

• işte bak bu yüzden diyorum ya filmi izlemeden fragmandan yorum yapılmaz diye. Aklıma gelen 2 film Sen Kimsin, İçimde ki şeytan... bu 2 filmi de çok beğenmiştim fragmanını ama senin dediğin yoldan gitsem 2 filme boş yere para vermiş olacaktım o yüzden fragmanlar sadece ilgi çekmek içindir asıl olan filmin bütünüdür. ön yargı bu yüzden kötüdür

• fragmanları dahi izlemedim seri film sanırım bu hiç ilgimi çekmedi

0|0
    0|0
  • sırf afişinden-frangmanından kötü bir taklit olduğu belli.

0|0
    0|0
  • Birkaç gün sonra kız arkadaşla sinemaya gitmeyi düşünüyoruz. Bu film o zamana kadar durursa değerlendirmeye alayım :)

0|0
    0|0
  • Ben tam tersi çok kötü olduğunu düşünüyorum,gerek senaryo,gerek oyunculuk,gerekse efektler olsun vasat ve vakit kaybıydı benım için.Filmin %70 inde güldüm.

Bu tür filmleri en iyi bizim yaptığımıza da inanmıyorum,bu türden Paranormal Activity filmi var,açıkçası hayatımda tırstığım tek filmdi diyebilirim,Dabbede bu PA özentiliği yapmış zaten ve olmamış.

0|0
    1|1
    • paranormalin neresinden o kadar çok tırsıyorsunuz gerçekten anlayabilmiş değilm. ben izledim gerçkten çok korkk biryimdr bi film izlediğimde bi süre etksnden çıkamam ama o filmden hiç etkilenmedm. bence hiç korkunç felan değil

• Sinemada önümde ve arkamda? oturan ergenler korkunç sahnelerde gülmeye calısıyorlardı taki film başlayana kadar .d Show peşindekileri bile koltuğuna yapıştırdı . Türk filmi deyip geçmeyin izleyn güzel film.

1|0
    0|0
  • türk yapımı korku filmler vasat bile değil, yine berbat bir film.

0|0
    1|1
  • Fragmana baktım paranormal activity çakmasına benziyor. Paranormal aktivity de sitcom korkuydu..

0|0
    0|0
    • gündüz izlersen korkmazsın tabi! :(

• paranormali istiyosan dağ başında ıssız ormanda izle paranormal den değil o dağdan korkarsın korkunç bir film değil neden korktuklarını anlamıyorum

• aynen. bencede hiç korkunç değil bu kadar abartmaları saçma geeliyor.

• Dabbe diyorsun, çığlık diyorsun. Kendine şu soruyu sor; Türkiye'de korku filmi kategorisinde adam gibi başarılı kaç tane film var?

İzledim ve berbat bir yapım. Zaman kaybı resmen.

2|0
    1|0
Yükleniyor...