İstanbul'u günübirlik gezmek için ne kadar para gerekir? İstanbul'da nerelere mutlaka gidilmeli?

2 kişi gezeceğiz. Toplam ne kadar tutabilir tahminen? İstanbul'da mutlaka görülmesi gereken yerler nereleridir?

1|1
115

En İyi Erkek Görüşü

• İstanbul günü birlik gezilir ama eksik kalır (zaman yetmez)

Sultanahmet bölgesinden başlanabilinir. Ayasofya Müzesi pazartesi günleri hariç 9:00-17:00 saatleri arası açık olur giriş ücreti kişi başına 30 TL dir

Daha sonra Sultanahmet Cami'ne geçiş yapılabilinir giriş ücretsizdir.
    Bölgede bulunan yerebatan sarnıcı ziyaret edilebilinir giriş fiyatı 5-10liradır ve 09.00-17.30 her gün açıktır.

Daha sonra bölgede bulunan tur otobüsleri Hop on hop off (çift katlı) bir İstanbul turu yapılabilinir bu otobüslerin farklı rotaları mevcut ona göre fiyat değişiklik gösterebiliyor. 20-30 euro arası

Zaman kalırsa kişi başı 12 tl ye turyol'un düzenlediği boğaz turunu şeçebilirsiniz.. Tabi bu planı yapmadan önce ilgili firma ile görüşüp hava muhalefeti (sis-sağnak yağış-fırtına vs) nedeniyle herhangi bir iptalin söz konusu olup olmadığı önceden öğrenilmeli.

Toplamda bu dediklerimin hepsi yapılırsa 216TL tutuyor.. Bu harcamaya yemek-içecek dahil değildir. Ama 2 kişi 100 lira yemek dersek
    316TL ye minimum bir harcama söz konusu olabilir.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 14

• Gunun sehir ici trafikte gececek.. anca metrobusten falan cevreyi izlersin ve bogaza nazir bir iki mekanda oturur bircseyler yer icersin :)

0|0
    0|0
    • Kurban bayramında gayet rahattık aslında

• Ben ne zaman gitsem gunum yollarda geciyor ist trafiginde :/ belki alakasiz, uc dort yere gidersin ama cilkin cikiyor emin ol.

• para konusu sana bagli.
    gezilecwk yerler ise eminonu, pierre loti, ortakoy, sultan ahmet bunlar guzel yerler

0|0
    0|0
  • Ne kadar para gerekir kısmı senin harcama düşüncenle alakalı birşey ona birşey demiycem de, istanbula geleceksen bir kere önce yanında adam gibi bir "adam" olmalı. Abin, baban, amcan, dayın vs. ne bileyim olgun biri olsun.
    Dikkat et kendine canısı.

0|0
    0|0
  • 1 İstanbul oyle bir gunde gezilmez
    2 en az 2 milyar hesabinda bulundur uzak yerden geleceksen
    3 bana ugradan sakin gecme
    4 optum bekliyorum 😁😁

0|0
    0|0
  • tarlabasına git guzel sekerler var.

0|0
    0|2
  • 1 günde altın boynuzu bile gezemezsin

0|0
    0|0
  • araban varsa 100 :)

0|0
    0|0
  • Sultanahmet Ayasofya sülaymaniyeye kaptır emin önü derken Eyüpsultan Pierloti tepesi tamamdır :D

0|0
    0|0
  • İstanbul bensiz gezilmez...

0|0
    0|0
  • Ya bin lirayı gözden çıkar ama bir gün yetmez

0|0
    0|0
  • 3d mekanlar var internetten gezin bilgisayar ve internet varsa bedava

0|0
    0|0
  • bir günde istanbulun sadece bir mahallesini gezebilirsin sen 2 yıldan başla artırmaya

0|0
    0|0
  • Sadece yol 50 lira gidiyor

0|0
    0|0
  • tr. wikipedia. org/wiki/İstanbul#. C3.96nemli_mek. C3. A2nlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Gezeceginiz yerlere baglı ama 250-300 lira gerekli alışverişte yapacaksanız

0|0
    0|0