Tesadüf diye bir şey var mı? Bakın neler oluyor?

Bir konuyu merak ettiğimde yahut yeni bir olayla ilgilendiğimde okumak için seçtiğim kitaplarda bu konularla karsilasiyorum. Kitapları seçerken içeriğine bakmıyorum bu arada. Kitaplıktan elime ilk geleni almama rağmen böyle oluyor.

Mesela geçen gün bir ölünün gömülmesi durumunda yapilmasi gerekenleri merak etmiştim. Bu görev bir gün bana düşse ne yaparım diye düşündüm. Ve bugün kitabımda bir bölümde bu konu işleniyordu. Gerçekten ilginç değil mi? Sizin başınıza böyle şeyler geldi mi?

Güncellemeler:
Yav tevafuk tamam ben da biliyorum. Olay o değil. Algı problemi var galiba
Dediğim şey yani böyle olunca hissettiğim şey sanki Allah beni duyuyor ve al öğren diyor.

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kitabımın son bölümünü yazarken beni o havaya sokacak şarkıyı arıyordum ama bir türlü bulamıyordum. Günlerce takılı kalmıştım bu arayışa. Sonra bir gün, öyle klasik olarak kullanmadığım bir güzergaha doğru yürüyüşe çıktım. Akşam üstüydü ve sokakta seyyar satıcılar dolaşıyordu. Öyle bir soluklanmak için durdum. İzledim onları. Ve tamı tamına 21 senelik o eski şarkı arkamdaki dükkanın radyosunda çalıverdi... :)

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• benim de başıma geliyor böyle şeyler :D :D :D

küçükken abimle yokuş yukarı yürürken yerden aldığı çürümüş elmayı benim kafama atmıştı... epey elma ağacı vardı civarda yerler hep elma olmuştu... toplamamıştı kimse onları... ben de sinirlenip başladım peşinden koşmaya ama aramızda mesafe var yetişemiyorum :D :D :D sonra içimden çürümüş elmaya bassa da düşse diye geçirir geçirmez elmaya basıp düştü :D :D :D

gerçi benim ki dikkat et şeytan doldurur gibi bir şey :D :D :D

buda böyle bir anım işte... içimden anlatmak geldi :/ :/

0|0
    0|0
  • Tevafuk varmis, tesaduf yokmus bunu dun tanistigim bir kiz soyledi ve ruyamd da kiz cocugum oluoedu kimden bilmiorm onunda oyle olmus desem nedersin hayrlidi olsn ben sahsen korktm

0|0
    0|0
  • Müslüman isen tesadüf ve şans kelimeleri şirk dır, değilsen herşeye inan sorun yok.

0|0
    0|0
  • Seni her an gören, duyan, sana şah damarından daha yakın olan biri var.

Gayet normal bu.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle tesadüfün olmadığını bir ara yaşadığım art arda olan olaylarda gördüm

0|0
    0|0
  • çalışkan ve bir amaç dogrultusunda didinebilen insanlar için tesadüf die birşey yoktur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Tesadüf diye birşey yoktur. Tevafuk vardır. Tesadüf kendi kendine olan demektir, tevafuk ise Allah (cc.) tarafından olan demektir. Hiç birşey kendi kendine olamayacağı için tesadüf diye birşey de olamaz. Tesadüf yerine tevafuk kelimesini kullanmalıyız.

1|0
    0|0
  • tesadüf denen bişi yoktur tavafuk vardır yani bir şeyi yaşaman gerekir yaşarsın olması gereken olur

0|0
    0|0
  • Tesadüfe inanmam ben.. Olması gerekeni yaşıyoruz sadece.

0|0
    0|0
Yükleniyor...