Gitar, gitar, gitar...

Selam arkadaşlar. Ben dün yeni bir gitar aldım. kendim öğrenmek istiyorum kolay ama tek bir sorunum var ve gitarımın akordu ayarlı ama ben DM AMe die başdim mi ses kötü geliyor ve sert başdim mi parmaklarımı acıtıyor ? ilk başlarda normal mi bu :) ve neden ses kötü ?

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• ilk başladığımda bende de öyleydi ve 1 ay gibi bir sürede akorlardan pürüzsüz bir ses almaya başladım. parmaklarım da nasır tutmuştu.parmaklarını yeterince bastırmamaktan düzgün ses alamazsın. bunlar zamanla olur bir anda olacak şeyler değil. akorları çal sonra 3-4 akorlu şarkıları çalmaya çalış ve ritim çalış. sonra tabları okumayı ve çalmayı öğren. bir bakmışsın gitarı gerçekten çalıyorsun.

0|0
    0|0
    • hahaha okur ken bile heycanlandim Tesekkür ederim yorum icin insallah calabilirim :)

• eğer çok istiyorsan yapabilirsin merak etme hergün akorlara çalış sonra şarkı çalmaya çalış şarkıların ritimlerini kafanda canlandır ve gitarda uygula :D

Erkekler Ne Diyor 8

• parmaklarını acıtması normaldir..

daha yeni başladın çünkü.. parmakların şuan esnek değil, alışmadı yani :)

biraz zaman geçsin acımaz fazla.

sesleri kötü duymanın sebebide gitar tam olarak akordda değildir.

bir tuner yani akord edici al enstruman satan mağazadan, akord et.

1|0
    0|0
  • yardımcı olabilirim istersen

1|0
    0|0
  • Tam basamadığın için ses kötü gelebilir. Markadan markaya değişir ton farkı. Kurs bir şey al ama sıkılma. Genelde alanlar az bi çalıp başaramayınca odasının bir köşesine süs olarak koyuyor. 1 ay sonra bırakmaman dileğiyle.. :)

1|0
    0|0
  • sana bu konuda yardım etmek isterdim ama inan alakam yok ama çalarsan dinlerim...

1|0
    0|0
  • gitarın markası ne ve elektro mu klasik mi akustik mi kaça aldın birde

1|0
    0|1
    • klasik 100 euro'a aldim

• öncelikle teller yeni olduğundan dolayı biraz serttir, zamanla yumuşar ama sesin tonu aşırı kötü geliyorsa ya akort kaymış yada sen tam notalara basamıyorsundur.

• bak bu iş zannettiğin kadar kolay değil bugün gitar alıp ertesi gün dm basamassın kendine zarar verirsin direk akorlardan başlamışsın :) ondan önce nerden baksan bi 10 ders var :)

0|0
    0|0
  • parmaklarının acıması normal çünkü yeni yeni başlamışsın.tek başına öğrenmek istiyorsan guitar pro indir ondan daha rahat öğrenirsin

0|0
    0|0
  • gitarın markası ne ve elektro mu klasik mi akustik mi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Daha yeni başladığın için parmaklarının acıması gayet normal, sesin kötü gelmesinin nedeni de düzgün tellere basamadığından dolayı ya da akordu bozuktur. Seslerin düzgün çıkmasını istiyorsan işe en başta egzersizlerle başlamalısın

0|0
    0|0
    • egzresizler oke :D saz caliyorum ya ondan faydalana bilirim ama su gitar sesi kotu cikio bid parnaklari acitio gitarin akordubu ap tunerden yapdim

Yükleniyor...