30 yaşını aşmamış bir insanın 6-7 dil bilmesi nasıl mümkün oluyor?

Kaç yaşında başlıyor ki dil öğrenmeye? Üstelik bir dili tam anlamıyla öğrenmek 2-3 yıl sürüyor. Nasıl bir çalışma metodları var merak ediyorum. hadi diyelim lise- üniversitede dil bölümünde okudun, en fazla 3 dil bilebilirsin. 6-7 nedir yahu? bir tanıdığımdan örnek verdim. tercüman kendisi. İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, korece, farsça ve gürcüce biliyor.

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• niye 2-3 yıl sürsün 6 ayda ileri derecede çok akıcı konuşabilen tanıyorum ben

Ayrıca ülkeye göre değişir

Senin verdiğin örneğe alternatif olarak
    Mesela Fransa.. Bir kişi orada anadil olarak Fransızca öğrenir sonra uluslar arası olduğu için İngilizce öğrenir. yakınlıktan dolayı almanca öğrenir, Felemenkçe öğrenir.

Veya Fransa'ya yerleşmiş bir faslı düşün.. doğum yeri fas öğrendiği dil Arapça sonra Fransızca sonra İngilizce şimdiden 3 dil biliyor olacak

o yüzden 30 yaşını aşmamış biri 6-7 dil bilebilir normaldir..

Ve tercüman kendisi demişsin yani bunu meslek edinmiş ne kadar fazla dil öğrenirse o kadar artısı olur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Karşim benim bir tanıdık 6 ayda zehir gibi ingilizce öğrendi gitti ardından yurt dışında 3 4 ay kaldı yani ortalama 10 ayda aksanlı konuşmaya başladı

0|0
    0|0
  • Ben şu an 21 yaşındayım kolejde 2. ci sınıfta ingilizceye başlatılar zaten 6 da basit Çince gördüm anadolu lisesi olduğumuz için almanca dersleri vardı ayrıca abim Fransada çalışıyor ondan biraz fransızca öğrendim bu aralarda İspanyolca öğrenmeye çalışıyorum eğer küçük yaşta başlarsan oluyor :)

0|0
    0|0
  • Zeka kapasite iq hızlı öğrenebilme yetisi o işe olan yatkınlığı bir çok etken var. Adam o işte yetenekli demek ki. Seninde yetenekli başarılı olduğun başka şeyler vardır. O arkadaş gibi keşfedip o yolda yürürsen hayatında daha başarılı olursun.

0|0
    0|0
  • göründüğü gibi zor değilki sadece senin anlaman için zorlaman gerek ve dil aksanını geliştirmen öğrenilir yani ben hayatta yapamam dediğim şeyleri beş dakkada öğrendim ve kendime hakret ettim bumuydu yıllardır anlayamadığın şey diye

0|0
    0|0
  • çalışarak

0|0
    0|0
  • amsterdamda yasayan turk kokenli biri otomatik olarak 4 dil bilir. okulda ingilizceyi kursta da ruscayi ogrenirse 6 dil bilebilir.

0|1
    0|0
  • Yetenek gibi bir şey çok hızlı öğreniyorlar. Bazıları var sadece 1 yabancı dili çok zor öğreniyorlar örnek şovmen Beyazıt Öztürk adam ingilizceyi öürenemiyor kafası almıyor

0|0
    0|0
  • anası fars babası gürcü dür etti iki farslar genelde İtalyancaya yatkın olur diye biliyorym 3 kalanıda öğrenmiştir

0|0
    0|0
  • 4 dil biliyorum, ingilizce, rusça, almanca, arapça ;)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• erken yaşlarda öğrenmek daha kolay zaten :D mesela geçen bbc belgeselinde 4 yaşında bir kız çocuğu 11 dil biliyoru ve bu kızı incelemeye almışlardı ilk 2 dili zaten konuşmaya başlarken ana dili olarak öğretilmiş daha sonra sürekli yenisi eklenmiş yani mümkün ötesi zaten araştırmacılar 14 yaşından sonra öğrenme sürecinde gerileme olduğunu söylüyorlar

0|0
    0|0
  • bu sene tanıştığım yabancı bir arkadaşım henüz 19yaşında 17 dil biliyo: türkçe, ingilizce, ispanyolca, korece, almanca, japonca, italyanca :D ben 4dil biliyorum diye hava atarkan baya depresyona girmeme sebep olmuştu kız hepsinide kendi evde öğrenmiş :D

0|0
    0|0
  • ingilizce fransızca kazakça rusça türkçe ve ağzerice biliyorum 29 yaşındayım fırsatını bulursam latincede öğrenmek istiyorum

0|0
    0|0
  • birden fazla sehirlwrde yasadiysan ve bulundugun sehirlerde farkli irklardan dillerden insanlar varsa ogreniyprsun..

0|0
    0|0
  • bu yedi dilin hepsinden tercüme yapıyor mu?
    olabilir, dil yeteneği mükemmeldir.

0|0
    0|0
    • evet, yapıyor.

• böyle insanlar nadirdir.
      bir dilden iki cümle öğrenince ben biliyorum diye dolaşanlarla karıştırmamak lazım.

Yükleniyor...