Bir yabancı ile konuştunuz mu hiç?

Bir yabancı ile konuştunuz mu hiç? İş gereği yabancı müşterilerle tanısıyorum, tabiki ingilizce konusuyoruz. Çok güzel oluyor ya onlarla tanısmak. Ülke hakkında ne düşünüyorsunuz diye sordum, güzel şehir ama trafik sorunu var demisti birisi 2 gün önce :) Kendi ülkesi olan Fransa hakkında konustuk. Ordaki şehir, şehir insanları, ülkedeki ekonomi, para vs. vs.

Güzel oluyor gerçekten. Siz konuştunuz mu? Ve neler öğrendiniz? Neler duydunuz?

0|0
24|20

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 23

• Her milletten tiple konuştum. Hintli'den tut Danimarkali hatunlara kadar.

Tanistiklarim, her ülke hakkında fikir sahibi olmama yardim ettiler.

0|0
    0|0
  • Bu yıl okulumuza Güney Kore'den öğrenciler gelmişti. Geleneksel danslarını sergilemişlerdi. Okul çıkışında kaldıkları pansiyonda onları ziyaret etmiştik. Aslında baya eğlenceliydi. Kore dizisi falan izlediğim için baya dda ilgi çekici gelmişlerdi. İngilizce konuşmaya çalıştık ve şaşırtıcı derece pek zorluk çekmedik anlaşmakta. Ama olduklarından daha küçük gösteriyorlardı kesinlikle. Ayrıca orda okumanın çok zor olduğunu öğrenmiştik. Biz kardeşiz demişlerdi 2-3 defa. Bizi seviyorlar sanırım.

0|0
    0|0
  • Koreli bir çok arkadaşım var. :)

1|0
    0|0
  • Yabancı çok arkadaşım var her ülkeden, sevgilim de yabancı :) onların samimiyetleri çok güzel, herşeyden konuşuyoruz ve çok seviyorum hepsini :)

0|0
    0|0
  • Elbette konustum :) ama is geregi seyler oyle ogrenmek istedigim seyleri konusmadik :)

0|0
    0|0
  • Brezilyalilar cok cana yakin oluyor. Ruslar ingilizce özürlüsu. Katarlilar fazla samimi. Her kadina cariye gozuyle bakip katara davet ediyorlar.

1|0
    2|0
  • Turkiyenin yerini bilmiyolar mk

0|1
    0|0
  • Ben yurtdışında okudum ister iştemez yabancılarla diyolog kuruyorsun ilk zamanlar banada farklı ve eğlenceli gelmişti ama bir süre sonra olağan birşey oluyor

0|0
    0|0
  • Vallah ben Turkle, Kurtle, fransizla, farsliyla, Cezayirliyle, Almanla, Ingilizle, Iskocyaliyla, Avusturyaliyla, Rusla, tunusluyla, isvicreliyle, romanla, cingenle, ermeniyle, zenciyiyle (senegal, afrika), bulgarla, kosovaliyla, ispanyolla, italianla, madagascarliyla, japonla, cinliyle, arnavutla, bosnaliyla ve daha cok ama aklima gelmio

0|0
    0|0
  • her gün konuşuyorum nerdeyse :D

0|0
    0|0
  • Konuşmaya çalıştım gecen gün hala da uğraşıyorum bişiler diyebilmek icin biraz zor ama en kisa zamanda arapça ogrenmek lazım malum her yer suriyeli :/

0|0
    0|0
  • özellikle nereye gideceğini bilemeyen sersem turistler ilgi alanımdır, tutar kolundan yardım etmeye çalışırım. ben de uzun süre bilmediğim yerlerde bulundum çünkü, o duygunun ne demek olduğunu biliyorum.

0|0
    0|0
  • Ben bir zamanlar omegle dan bı cocukla tanısmıstım agustosun 5 ınde ızmıre geldı bı hafta kaldı benı gormek ıcın chicagodan ailemle gezdirdik yanlıs bı amac ıcınde gelmedı

0|0
    0|0
    • Omegle :) vay be. şaşırtıcı cidden. güzelmis ama.

• Ama insanlar omegleye niye giriyor biliyorsun?

• vallahı ben hazırlık zamanında yaptım zaten tekde gırmedım hıc arkadaslar varken ve ıngılızceme kesınlıkle faydası dokundu

• Konuşmak nasip olmadı

0|0
    0|0
  • konuşmaktan kastın en fazla merhaba maaşın kaçtır :)

0|0
    1|0
    • Değil işte :) o kadar diil. ayrıca maaş sormak kabalık biraz.

• doğru konuş herkesi kendin sanma felan adam gibi konuşamıyosun daha adamlarla mı konuşuyon sen bir de gelmiş hava yapıyor

• sürekli burada değilim yazları hıc gırmedim bile bilip bilmeden konusma. yıllarım yurt dışında geçti benim.

• Bu konuda babamın üstüne tanımam,
    İşyerine o kadar çok suriyeli ve kürt geliyor ki
    Arapça ve kürtçeyi çözdü adam,
    Özellikle arapça konusunda bayağı ilerledi :)

0|0
    0|0
    • Yakında baban onlarla kaçıp suriyeye kaçmazsa iyi :)

• @cashelk gide gele adama arapçayı öğrettiler, yakında da alıp götürürlerse şaşırmam :))

• Evet konuşmuşluğum çok oldu hatta bir tanesiyle çok uzun zamandır konuşuyoruz.. Onların kültürlerine yaşantılarına dair çok şey öğrendim tabi oda bizim yaşantımıza dair aynı şekilde.. Çok iyi oluyor gerçekten

0|0
    0|0
  • Lisede balkanlardan, endonezyadan vb yerlerden gelen öğrenciler vardı okulumuzda. Onlarla türkçe, ingilizce, almanca, arapça falan konuşurdum 3-5 kelime..

0|0
    0|0
  • Ohoooooo bir sürü. Benim sevgilim de yabancı üstelik.

0|0
    0|0
  • akrabalarımdan ikisi yabancı bayanla evli ama pek görüşüp konuşmuyoruz onun dışında olmadı

0|0
    0|0
  • Stajdayken konuşmuştum deli etmiştim adamı ya konuşamamıştım aslında sanırım ondan delirdi 😒

0|0
    0|0
  • Evet rus sevglm vardı 1 sene cktk

0|0
    0|0
  • Güzel oluyodur birazda görgü öğren onlardan :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Özel bir örnek vermek zor, fazla gezdiğim ve belirli bir süre değişim programıyla bir kaç ülkede olduğum için farklı insanları tanıdım. Konuşurken siyasetin ön planda olduğu yok ama soruya cevap olarak Türkiye ile ilgili bir çıkarım yapayım. Ülkedeki sorunları bahanelerle örtüyoruz, bunu bizden iyi yapan pek millet yok. Yurtdışında bir iş konusunda kazık yeme olasılığınızın en yüksek olduğu kişi kendi milletinizden biriyken
    Türk'ün Türk'ten başka dostu yok demek bunun en güzel örneklerinden. Zaten kimse bizi sevmiyor deyip başarısızlığımızın sebebini kendimizden uzaklaştırmamız da cabası.

0|0
    0|1
  • arapça konuştuğumuzu, tüm kadınların şu saçma salak ninja kıyafetlerinden giydiğini, kızlarla erkeklerin yan yana yürümelerinin çok ayıp olduğu ve ceza verildiğini filan sanıyor bir çok ülkede insanlar. yerini bilmeyen de çok fazla ki bu bence onların ayıbı. ha tabii ki gittiğim her ülkede de mutlaka ülkemiz insanlarını seven, ülkemize hayran olanlar da var. hiç gitmediysem 50-60 ülke gemişimdir herkes ayrı bir hikaye buraya nasıl yazılırki hepsi

0|0
    0|0
  • Yazın yurda Fransızlar gelmişti bir adam da güvenliği arayıp bir şeyler söylüyormuş anlamıyormuş ben de yardim ettim İngilizce olarak meğer liseli ve İngilizcesi zayıf öğrenciler varmış kim yardım edebilir diye soruyorlarmış ben de İng hocasına yonlendirdim

0|0
    0|0
  • evet hatta bana kendi deyimlerinden kullandığırnda anlamakta zorluk çektim ne yazacağımı bilemedim :D

0|0
    0|0
  • letonyada yaşıyorum çok dostum olmadı ama sürekli konuştuğum insanlar var evet çok değişik ama bir o kadarda güzel bir duygu. türkiyeyi iyi biliyorlar :)

0|0
    0|0
  • konuşmadım.

0|0
    0|0
  • Hangi birini anlatayim. Ama onlarla burada konuşmak yerine firsat bulursan bikac yurtdisi gezisi yap derim. Hayata bakis acin çok degisiyor

0|0
    0|0
  • eminönünde çok denk geliyorlar. ingim var sanıyordum meğersem. dd
    bro blue mosque from hiyr go go go and turn right go go and go to taxi
    kimseye anlatmamıştım aklıma geldi. dd

0|0
    0|0
  • Polonya rus Ukraynalı çinli ve almanla yüz yüze konuşmuşluğum var

0|0
    0|0
  • Bazen türklerle konusmadığım günler oluyor

0|0
    0|0
  • çoook konuştum

0|0
    0|0
  • Konuştum da türkçe :)
    Yabancıları çok severim

0|0
    0|0
  • batının cahilliği suriyenin türkiyede bir şehir olduğunu düşünüyor.

0|0
    0|0
  • Bende isim geregi cok yabanciyla tanisiyorum

0|0
    0|0
  • tabii ki hayır

0|0
    0|0
  • yok bee :D

0|0
    0|0
  • turizm sektöründe çalıştım...
    her milletten insan ile tanıştım...

0|0
    0|0
  • Bir yabancı ile konuştum

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Bırak konuşmayı, laf aramızda s. ktim a. q:)

0|0
    0|0
Yükleniyor...