T- rap dinleyen var mı?

Arkadaşlar yaklaşık 8 Yıldır Türkçe rap dinliyorum ve Türkiye'de arsız bela gibi isimler yüzünden bir ortamda t-rap dinleyicisi olduğumu söylediğim an ön yargı ile karşılaşıyorum.. Sizce rap in ülkemizdeki yeri nedir? Avrupa'da bu kadar benimsenmişken neden bizde zerre Önem verilmiyor?

0|0
3|10

En İyi Kız Görüşü

• Diğer yorumlar nedir bilmem ama gorduğum kadarıyla biraz SAYGI yahu. Hiphop ın doğuşu nedendir, amaç nedir zerre bilginiz yok. Sonra kendinize eziyet etmeyin diyorsunuz. Bir rap müzik açın sozleriyle beraber dinleyin. Zira rap müzik temelinde de yoksulluk, adalet, hak, hürriyet barındıran şiirlerdir. Pop vs muzik turleriyle de karşılaştırmak cahilliğin hasıdır. Rap hızlı söylemek diyorsunuz bundan kastınız flex. Hükümeti sistemi taşlarken 3 dakikalık bir şarkıya ne kadar sığdırmayı bekliyorsunuz. Flex ler hızlı soylenmesinin sebebi kısa zaman uzun söz. Bu arada Avrupalılardan görme diye birşey yok Amerika Siyahi Köken vardır. Dj Kool Herc gibi. Yorum yapmadan önce biraz bilginiz olsun. Önyargılarınızı kendinize saklayın. Respect!

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• 17 yıldır rap diniyorum türkçe rapi 2003 ten sonra dinlemeyi bıraktım.
    http://www.youtube.com/watch?v=13wrXNU27Co

0|0
    0|0
  • Avrupa değil amerika benimsemistir rap müziği... Ayrıca su anda türkiye de rapçi filan yok. Bizim turkiye deki bazı kendini rapçi sanan ahmaklar , rapin hızlı şarkı söylemek olduğunu sanıyorlar. Turkiye de gerçekten rap diye zerre kadar bir şey olsaydı , belki benimsenirdi.

0|0
    1|0
  • Önem verilmiyor çünkü rap yapanlar saçmalıyor. Millet geri zekalı oldu bazılarının yüzünden tamam belki iyileri vardır da kötüleri daha fazla ülkemizde sevilmez tabi özentilik var çünkü bizde onu da yabancı ülkelerden öğrendik çünkü

0|0
    0|0
  • Ben nerdeyse her çeşit müziği dinlerim arabesk rap hariç ilkokulda dinlerdik biz onları ^_^ senin dediğin gibi arsız bela ve ona özenenler yüzünden rap orspu oldu bu arada genelde sagopa dinlerim

0|0
    0|0
  • Rap gibi kaliteli ve zekice bir muziğin içine ettiler. Gerçekten de çok rahatsız oluyorum bu tip insanlara. Ben rap dj'iyim, bana gelen tepkileri ve soruları görseydiniz turkiyede yaşamaktan soğurdunuz.

0|0
    0|0
    • Kulaklarına hitap etmeyen bir tarz olmayabilir bunu anlarım ama SAYGI duyulması gerek bence.. Ben anlayamadıkları için sevmediklerini düşünüyorum

• Olabilir *

• ben dinlemem T- rapin türkçe rap oldunu yeni öğrendim

0|0
    0|0
  • yapma daha gençsin bırak bu siktiriboktan müzikleri aç klasik müzik dinle dinle olmadı aç punk dinle trash dinle hadi en kötü pop dinle. bu dinlediğin müzikler çöp inan ki. kendime saygımdan dinlemem o derece

0|0
    2|1
  • Rap i muzikten saymiyorum ozellikle turkce rap dinleyenlern piskolojisnden suphe edyrm herzm

0|0
    1|0
    • Ingilizce raplari turkce raplardan daha iyi anldgm kesin turkiyede rap oldgnu bile sanmiyorm hani belki ceza sagopa falan duymslgm var ama baska ya 2 ya 3 tane vardr dyerleri cope kulak tirmaliyor

• ya ya ya ben en güzel, haklısın ^^

• Biliyorum ama pek dinlemem ben RickRoss dinlerim en hazla

0|0
    0|0
  • Rapi lise 2 dn sonra dinlemyi biraktim:) donemsel oluyo daha cok

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Yaşıtlarım Hande Yener dinliyorken rap bende Aşık Veyselin sazı, Barış ^^

2|0
    0|1
  • Dediğin gibi arabesk rap faciasınfan sonra önyargıyla bakmaya basladı insanlar ki bende 2 yıl öncesine kadar onlardan biriydim malesef dinleyen büyük bir kitle olsa da bence henüz yerleşemedi ülkemizde cok başarılı kişiler var umarım hakettikleri degeri alırlar birgün

0|0
    0|0
Yükleniyor...