Özgün, etnik müzik dinler misiniz?

Müzik evrenseldir bence. Ben Türkçe, Kürtçe,(Kurmanci-Zazaca) Lazca, İbranice özgün müziği çok seviyorum..
Siyasi görüşünüz böyle müzikleri dinlemenize engel mi?

0|0
14|60

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 59

• Siyasi görüşünüz böyle müzikleri dinlemenize engel mi?
    siyasi görüşüm yok yani engel değil ama sevmiyorum etnik müziklerin çoğunu.

1|0
    0|0
  • kürtçe dinlerim ben

1|1
    0|0
  • Kulağıma hoş gelen her tür müziği dinlerim. 1. tercihim türksanat müziği tabikiside. Bu aralar arapların ve romanların yaptıkları mix leri dinliyorum. Arapların mixleri biraz türkçe şarkılardan da alıntılar var, içimdeki kurtlar kıpır kıpır kıpırdıyo :D

0|0
    0|0
  • size güzel gelen müzikleri dinleyin tabi bu size engel değil tabi ki

1|0
    0|0
  • Hayır, tam tersine engel değil. Kürtçe ve İbranice dışında Lazca, Türkçe ve Zazaca
    Özgün müziklerini dinlerim.

1|0
    0|0
  • Özgün müziktir genelde...
    Daha çok özgürlük hissi veriyor...

1|0
    0|0
  • Asla engel degildir en cok ta gerilla eserleri dinlerim.

1|1
    0|0
  • Bir millet isterse tüm ülkemi katletsin eğer güzel müzik yapıyorlarsa genede dinlerim. Müziğin siyaset ile karıştıranlar cahildir. Müzik kültürdür ruhu besleyen bir araçtır. Kişisel gelişim sadece onu bunu okumakla yaşayıp tecrübeyle olmuyor müzikte kişisel gelişimini daima destekler. Yeterki hoşuma giden birşey olsun. Son zamanlarda fransız müziklerinin kölesi oldum.

0|0
    0|0
  • özgün, etnik müzik güzeldir bende dinlerim.

1|0
    0|0
  • Etnik müzik dinlerim. İskandinav ve Kelt etnik müziğini seviyorum, sonracıma Moğol ve Tuva etnik müzikleri epey güzel.
    İrani ve İbrani diller kulağıma hoş gelmediği için dinlemiyorum.
    Özgün müzik bence tamamen saçmalık, diğer müzikler özgün değil mi kolpa mı?

0|0
    0|0
  • Kulağa hoş geliyorsa ne ala her yola varız afrıkaca bile olur.

1|0
    0|0
  • Radyo yoyage

0|0
    0|0
  • Ahmet kaya desemm yeterli bence

1|0
    0|0
  • Zevklerimiz uyusuyor ozellikle xero abbas_axin

1|0
    0|0
  • etnik müzik cok iyi...

1|0
    0|0
  • En sevdigimmm

1|0
    0|0
  • Siyasi gorusun farkli olmasi bu tur muzikleri dinlemen icin engel degildir hatta severek bile dinlerim

0|1
    0|0
  • engel cunku gelirlerin nereye gittiği belli

0|0
    0|0
  • dinlemeyi bırak hem icra ederim hem çok sağlam çevrem vardır. Kardeş Türkülerle özellikle kardeş gibiyiz

0|0
    0|0
  • http://m.youtube.com/watch?v=eePpFEKSo6Q

Yüreği güzel olan herkese...

0|1
    0|0
  • Kürtçe hariç dinlerim digerlerini

0|0
    2|1
  • evet dinlerim, müzik zevkimi siyasi görüşüme göre ayarlamam

0|0
    0|0
  • Müzik dinlerim elbette ama once icinde ne anlatir ne der eger bilmedigim bir dilde ise google emmiye bir sorarim bakiyim onediyo eger icindeki sey her neyse ona gore degisir ve veya icinde biji apo diyosa zaten ana avrat duz giderim eger bir muzisyen sarkici veya sanatci daha olmedim yyariliyim ben diyosa onuda ayni sekilde bunlar simdi hatirima gelenler ama hafizami zorlasam daha cok cikar boyle bolucu pic...
    Sen en iyisi beni dinle bilmedigini dinleme

0|0
    0|0
  • Özgün muzik dedin mi ahmet kaya gelir aklıma ilk
    anadilim kürtçe zaten etnik müzik dinlerim ama diger parçalarıda ayrım yapmadan dinlerim yabancıysa özellkle devrim şarkıları dinlerim dedgn gibi muzik evrenseldir her telden gidilir

0|0
    0|0
  • Celtic Music te benim hosuma gidiyor.

http://www.youtube.com/watch?v=jiwuQ6UHMQg

0|0
    0|0
  • kötü müzik yoktur. kötü yapılan müzik vardır. güzel olan her şey dinlenmeli.

0|0
    0|0
  • Kulağıma hoş her türlü tiniya hayır demem dinlerim. Ama sonuna kadar da Türkcüyum.

0|0
    0|0
  • Kürtçe,(Kurmanci-Zazaca) Lazca, İbranice harici dinlerim.

0|0
    1|1
  • Degil ornek olarak ülkücüler Ahmet Kaya dinler

1|1
    1|0
  • ben genelde bunlar dışında müzik dinlemem. amatör olarak bağlamada çalıyorum bana yetiyor. etnik müzikler dünyanın her yerinde modern müziğin atası , özüdür.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    29

Kızlar Ne Diyor 14

• ben sadece özgün müzik dinliyorum diyebilirim favori grubum Grup Yorum ve Grup Kızılırmak İlkay Akkaya'da favorim süperler ya

1|2
    0|0
  • Apolitik oldugum icin siyasi bir gorusu temsil eden muziklerden genel olarak hoslanmiyorum ama begendiklerim cikarsa sayet dinlerim tabiki. Ayrica ibranice dinlemeyi seviyorum demissin ben de sefarad muzigine bayiliyorum onerecegin sarki varsa dinlemek isterim :)

0|0
    0|0
  • ben herseyi dinleeim zaten bir kere dunyaya geliyom niye muzik icin kendimi kasiyim siyasi gorudume uysun uymasin kulagima hos gelen seyleri dinlerim. zaten bu sebepten dinlemek istemeyenler tuhaftir benxe.

0|1
    0|0
  • Kürtçe dinlemem

1|0
    2|2
    • Bunu senle bu ortamda tartışacak Değilim. Hoş tartışacak bir yanı da yok konunun

• türkçe ve kürtçe ural-altay dil ailesinden gelmektedir. yani akraba dillerdir. hepsinden öte kürt kardeşlerimizin dilidir...

• Siyasi görüşüm bu müzikleri dinlememe engel degil

0|1
    0|0
  • Kesinlikle dinlenemez. Ben mesela en kolayından mustafa yıldızdoğan bir ozan arif ya da aşık sefai dinlerken bazı bana göre kötü görüşteki insanların bunları dinlemesini beklemem siz hiç ahmet kaya dinleyen ülkücü ya da ozan arif dinleyen bir apo taraftarı gördünüz mü göremezsiniz

0|0
    0|0
  • kulaga hos gelen herseyi dinlerim dili farketmez

0|0
    0|0
  • benim engel değil ama ben daha çok balkan etnik müzikleri tercih ediyorum. Size bazı tavsiyeler

jovano jovanke

ederlezi-goran bregovic

beogradska calgija- pembe

0|0
    0|0
  • kazakça da dinliyorum, iskoç müziklerini de, çoğu dilden dinliyorum :D

0|0
    0|0
  • valla halo suleyman helin diye kürtçe şarkı dinledim hasret gultekin falan dinlerim zaza ile kurmanci nedir birazcık bilgilendirebilirmisiniz

0|0
    0|0
  • Severim , dinlerim.

Genel olarak türkçe ama.

0|0
    0|0
  • hiç sevmiyorum tarzım değil

1|0
    0|1
  • Neden engel olsun?

0|0
    0|0