Osmanlı imparatorluğunun yükselme döneminin en güçlü padişahı hangisidir?

Fatih Sultan Mehmet Kanuni Sultan Süleyman

• Fatih Sultan Mehmet
    40% (2)50% (9)48% (11)Oy Ver
  • Kanuni Sultan Süleyman
    60% (3)50% (9)52% (12)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|24

En İyi Erkek Görüşü

• Kanuni zamanında bütün sistem çok iyi işliyordu. Oturmuş bir sistem vardı o zamanlarda ve Çevresinde çok fazla sorun oluşturabilecek bir durum yoktu. Oysa ki Fatih zamanında devlet daha yeni imparatorluk Dönemi'ne girmiştiki henüz Anadolu'da birlik sağlanmamıştı. Tabii her ikisi çok büyük lider ama bence Fatih Sultan Mehmet han hazretleri çok daha büyük bir lider ki manevi olacakta daha büyük

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 23

• Tartışmasız Kanuni Sultan Süleyman'dır. Ancak Fatih Bir çağı kapatıp yeni bir çağı açan fetih ile kısa süreli ömründe tarihe geçmiştir. Yani konumları biraz farklıdır..

0|0
    0|1
  • Fatih girişi yapan oldu kanuni sonunu getiren tartışmasız fatih

1|1
    0|1
  • Hazreti birinci ilhami yani ben :)

1|1
    0|1
  • Sarı Selim

1|1
    0|1
  • 2. mehmed ve babası 2. murad dönemlerinde olduğunu düşünüyorum

0|0
    0|0
  • İmparator Neron asshdjgg

0|2
    0|2
  • Bu ikili arasında Fatih Sultan Mehmet ancak yukseliş doneminde halkın refah seviyesinin en yuksek oldugu donem Yavuz Sultan Selim dinemidir oyleki bu donemde zenginler zekat verecek insan bulamıyorlardı.

0|0
    0|1
  • En güçlü padişah ı sormuştum onun için Fatih çağ açıp çağ kapatan bir padişahtır Süleyman da güçlü ama süleyman zaten tahta geldiğinde imparatorluk refah içindeydi

0|0
    0|1
  • bence en guclu ya da gucsuz dıye ayırmak dogru olmaz. ama kanunı donemınde en guclu durumdaydı ımparatorluk. ama benım gonlumdekı en sevdıgım padısah abdulhamıt tır

0|1
    0|0
    • Aga 2. ABDÜLHAMİT en büyük padişah zaten

• yanı bak daha ıkıncı demeden ıkıncısını kasttedıgımı anlamıssın :D o kadar buyuk ıste

• kanuni sultan süleyman

0|1
    0|1
  • Kanuni Sultan Süleyman,

0|0
    0|1
  • Padişahlar arasında da sidik yarıştırmadığınız kalmıştı :D

0|1
    0|1
  • I. KarlosHan

0|1
    0|0
  • bendim..

0|1
    0|0
  • Yavuz Sultan Selim.

0|0
    0|1
  • kanuni sultan süleyman,
    1453,
    imparator neron,
    anamız ,
    hz. ebubekir,
    :)))))))))

0|1
    0|1
  • kanuni.. ancak son yükseliş dönemi padişahıdır.. ondan sonra gerileme başlamıştır.. o kadar hırslıydıki savaşa giderken yüzlerce top götürür yeniçerileri ileri sürmeden önce düşmanı topla perişan edene kadar döverdi

0|0
    0|1
  • Kenan komutan

0|1
    0|1
  • Kanuni dedik

0|0
    0|1
  • yavuz sultan selim

0|0
    0|1
  • Dördüncü kel mahmut:):)

0|1
    0|0
  • sidikli süleyman

0|0
    1|2
    • sen Osmanlı torunu değil misin

• sidikli Süleyman demen mi lazımdı nasıl saygı gösterirsen öyle saygı görürsün ben senin pir sultan abdalına laf etmeyecek kadar onurlu biriyim

• onur osmanlıda ne arar ya devşirme millet işte anne hristiyan baba müslüman cariyeler haremler ohh babadan oğula garibanı yemişler aynı Tayyip gibi

• Tarihi bilmeyen bunu cevaplamasın.
    Tabi ki I. Süleyman

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 6

• Yavuz Sultan Selim dir. Bu adam 8 sene tahtta kaldı ama Kanuni nin 40 sene içinde kazandığı başarıdan ve topraktan daha fazlasını kazandı. Osmanlı hazinesi ağzına kadar dolmuş şekilde oğlu Kanuni ye teslim etti. Kanuni babası sayesinde iyi bir çağ yaşadı

2|0
    0|1
  • kanuni

1|0
    0|1
  • Suleyman

0|0
    0|1
  • Suluman. :D

0|1
    0|0
  • Fatih Sultan Mehmet