Atatürk'ün cenaze namazı kılındı mı?

Kimisi kılınmadı diyor millet kafir muamelesi yapmış oluyor kimileri kılındı diyor öyle bir zamanda cenaze namazı kılınsa binlerce kişi katılır fotoğrafını çekerlerdi niye böyle olmuş ki :(

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• bu konuya fazla deginmek istemiyorum. kilinmadigina emin olabilirsin.

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 5

• İmanlı ya da imansız öldüğünü Allah bilir bu herkes için geçerli Eğer müslüman olarak nefes verdiyse illaki cenaze namazı kılınmalı. Peygamberimizin Döneminde Münafıkların bile kılınıyordu çünkü dışardan müslümanım dıyorlaredı içten iman etmiyorlardı. Kaldı ki Olması gereken bu yani islamda. Kimseyi kafir diye suçlamamalıyız kendisi dile getirmediği taktirde.

0|1
    0|0
    • islamiyeti gerçekten bilen birini gördüm sonunda burada teşekkürler

• Rica ederim.. bildiğim neyse paylaşırım..

• Kusura bakmada 10 yıl dirsek çürüttükten sonra kimseye kafir diyemeyiz kendisi dile getirmediği sürece sonucuna varmışsan 10 yılı boşuna geçirmişsin. Bugün çok aşırı azgın bir grup insan hariç herkes Müslüman olduğunu iddia etmektedir. Atatürk'ün Müslüman olmadığını, insanların denizdeki canlılardan evrimleştiğine inanan bir ateist olduğunu tarihi önyargılardan uzak olarak araştıran herkes bilir.

• Buna neden olan Masonlardır masonlar namaz kılınmasını istemedikleri için olmuş bir olaydır Atatürkü öldürenler de masonlardır

0|0
    0|0
  • Kılındı. Görmedim ama kıldıran bir hocanın oglu sohbetinde demişti youtube'da var...

0|0
    0|0
  • Öğrenince ne geçecek elimize

0|0
    0|0
  • Evet kılındı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• kılındı hatta dedem gıyabında kılınanlardan birindeymiş köyünde... fotograf çekilmez çünkü dinimizde fotograf ve resim günah olduğu için çekilmez cenazede falan foto

1|0
    0|0
    • Dinimizde fotoğraf çekilmek vs. günah değil. insan suretinde resim çizmek heykeller falan günah.

• fotograf çekmek yoktu o zaman :) aynı şey olmuyor mu öyle bir resim çizmekle? @monnaarosaa

• Gerçek belgelere göre kılınmış

0|0
    0|0
  • rahat bırakın artık şu adam rahat uyusun

2|0
    0|0
  • Kilindi evet, Hocanin resimleride mevcut :) Bu tabiki ama Atatürkün Dini görüsünü ifade etmez.

0|0
    0|0
  • Ben yoktum bilmiyorum yani olabilir de olmaya bilirde ^:D

0|0
    0|0
  • Makbule hanımın isteği üzerine sarayda kılındı diye biliyorum

0|0
    0|0
  • kılınmaması gerekir bence

0|0
    0|1
  • kılınmadı dostum :)