Hobbit beş ordunun savaşı?

Ben flimi 17 Aralıkta izledim dun gittim tekrar izledim tamamen hayal kırıklığı 2. Flimi en sinir bozucu yerinde kesip 1yıl sonra böyle flimle karsılasınca deli oluyorum bikere çoğu sahne hiç gerçekçi değildi animasyon olarak fazla müdahale edilmişti kaç gündür çılddırma noktasındayım zaten 5ordunun savası oldu bittiye geldi vicdansız bari daha uzun ve ayrıntılı yapaydın bir balad yap şarkı ekle veya daini kral ilan et tören yap kısacası yuzuklerin efendisi kalitesine asla yaklasamaz gidicekler bel bağlamasın fazla.
Flim bittikten sonra uzun bir eeeeeee ne oldu şimdi diceksiniz. Peter çok ayıp etmişş sadece benmi böyle düşünüyorum?

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Hayal kırıklığı. Hurin'in çocukları hariç bütün kitaplarını okuduğum serinin TLOTR üçlemesi ile beyazperdeye yansıması ve yaşadığım coşku Hobbit'te silindi. Benim için bu film yalnızca orta dünyada son bir kez görsel olarak bulunma imkanı vermesi dışında ve bazı karakterleri tekrar görmek dışında hiç bir şeydi. TLOTR ne kadar iyiyse Hobbit özellikle son filmi, o kadar hayal kırıklığı oldu benim için. Ciddi anlamda Tokien'in kurduğu evrene hakim bir çok tanıdığım kişi tarafından da eleştiriliyor. Bu eleştiriler de özentilikten değil tamamen üzüntüden.
    Bu arada nick ile açtığın konu çok uyumlu olmuş. Bildiğin gibi Ortan Dünyanın bulunduğu dünya Arda olarak geçer.

0|0
    0|0
    • Dediklerine kesinlikle katılıyorum hele hikayeye hakim olan bizler böyle bir uyarlama görünce dağı taşı inletiyoruz. Gerçek adımda arda ilk öğrendiğimde çok etkilenmiştim

Kızlar Ne Diyor 1

• Bende beğenmedim kardeşimle izledik hoşuma gitmedi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Sen öyle diyorsan öyledir reis kızma ;) http://hizliresim.com/O3BG1P

0|0
    0|0
  • Yüzüklerin efendisi kitaptan uyarlamaydı, ama yanılmıyorsam hobbit serisi yazarın oğluna akıl danışılarak senaryosu oluşturulan bir film...

Tabiki Yüzüklerin efendisi gibi olmayacaktı... Hobbit serisini hiç izlemediğimi de belirteyim..

Neyse benim merak ettiğim başka bir olay var.

bir insan beğenmediği filme neden 2 kere gider?

0|0
    0|0
    • 17aralıkda bir kızla gittim oda hiç izlememiş yuzuklerin efendisini ve hobbiti çoğu sahneyi kaçırdım kıza karakterleri ve amacı anlatmaktan bu yuzden

• Arkadaş ortamıydı başbaşa değil :)

• Bide yer sıkıntısı vardı biz diğerlerinden ayrı yan yana oturduk

• Madem begenmedin niye iki kere izledin?:)

0|0
    0|0
  • bende beğenmedım yani güzeldi illaki smoug dan ama ben 1 sene boyunca hayaller kurdum soyle olur boyle olur. Yok tad alamadım fazla.2 kule falan daha güzeldi

0|0
    0|0
  • genel anlamda hikaye hakkında çok bilgi sahibi değilim. yani kitaplarını okumadığım için kitapla arasında bir karşılaştırma yapamıyorum. ama ben pek beğenmedim açıkçası.3d savaş sahneleri filan iyiydi hoştu da çok çok klişe sahneler vardı. yani yüzüklerin efendisiyle kıyaslayınca çok daha basit kalıyor yanında. zaten kitabı okumuş hikaye hakkında bilgi sahibi olanlar birebir uyarlanmadığını söylüyorlar. farklı karakterler eklenmiş v. s.

0|0
    0|0
  • Henüz izleyemedim ama, dediğin gibi savaş sahnelerinde özellikle animasyon olan sahneler çok sırıtıyorsa hayal kırıklığı yaratır bende de.

0|0
    0|0
  • Extended sahneler yayınlanacak 1 sene sonra. Her şey oralara bırakıldı savaşın yarısı ve filmin sonunun tamamı dahil. Neden böyle yapıldı dersen tek cevap daha çok para kazanma arzusu...

0|0
    0|0
  • film manyak ötesi arada cıkıyo işte bu arkadaş gibi sevmeyen

0|0
    0|0
    • Kitapları okudunmu diğer serileri izledin mi bilmiyorum ama bana göre en çok beklentim olan ve hayal kırıklığı yaşadığım flimdi. fazla animasyon vardı legolasın kırılan taşlar üzerinde yurumesi gibi birde throinin azog ile dovusundeki saçma haraketi ve alfrid in bu flimde yapmaması gereken davranışları ve diyalogları bunlar gibi epey sayabilirim bunlar benim hevesimi kırdı flimin etkileyici taraflarıda vardı tabi.

• okudumda izledimde kardeşim her senaryo gibi komple kitapa baglı kalınmıyor maalesef game of thornes u ele alalım kıtaptan yuzde ellı alıyo utanmasa dragonların adını degıstırıceklerdı o kadar :)

• çevrem çok begenmiş bende gidicemm

0|0
    0|0
  • bende gidecektim olm bütün şekivimi kırdın l*n doğrumu bunlar

0|0
    0|0
    • Git yine beğenirsin ama son flimi bukadar baştan sağma yapcaklarını duşunmuyodum en önemli eksik ayrıntılı değil. Romanı okumayanlar harıl harıl erebora ne oldu kim kral oldu gibi buna benzer çok cevap arıyolar

• anladım tşkler bilgi için

Yükleniyor...