Konuşma, diksiyon nasıl daha iyi hale getirilir? TRT sunucusu gibi konuşmak istiyorum :)

TRT sunucuları diksiyonlarından dolayı imrendiğim insanlar olmuştur. Herkes gibi konuşmak değil de onlar gibi konuşmak nasıl sağlanır? Mesela siz onlar gibi diksiyonu düzgün şekilde konuşanlardansanız nasıl başardınız bunu? Bilelim, biz de konuşalım...

0|0
5|15

En İyi Kız Görüşü

• Diyafram çalışmanız, bir süre ağzınızda kalemle konuşmanız, bol bol vişne suyu tüketmeniz, nefes ve ses egzersizleri yapmanız...yorucu iş bence pek uğraşmayın :)))

Ders almanızı öneririm.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• ben hiç teknik bir şeylerle uğraşmadım ama herkes diksiyonumun çok iyi olduğunu söyler sadece kitap okudum:)) yalnız her kitabı değil doğru düzgün edebiyatla yazılmış anlaması zor olmayan akıcı kitaplar...ufak bir tavsiyemdir bence denemelisin sonuç olarak kaybedeceğin bir şey yok:))

0|0
    0|0
  • Kitap okuyun düzgün yazın bitti... Bir de yarına yaaarın demeyin tamamsınız demektir...

0|0
    0|0
  • kalem ağzıında, yüksek ses ve ayna karşısında kitap okuyarak demişti bir zat

0|0
    0|0
  • eğer sunucu falan olmayacaksan boşver seven diksiyonsuz da sever zaten

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• aslında azim meselesi kitap okuyarakta elbette düzeltilir ama birazda içindengelen doğal bi yapı olmasıgerek tabi geliştirmek lazım ama benım bı yontemım vardı mumkun oldugunca toplum karsında konus ılk once aile ortamısonra sınıft snra bı etkınlıkte belkısonra daha buyuk kıtlelere bı muddet sonra goreceksınkı hem diksyonun duzelmıs hem konusma kabılıyetını ıı yonlerde kullanabılıyosun

0|0
    0|0
  • Halk Eğitim'de bedava diksiyon kursları var.. Kurs bitince sertifikada veriyorlar, orayı öneririm size.

1|0
    0|0
  • Dil dudak alıştırmaları yapmalısın bir tiyatro kursuna gidersen (amatörde olsa) faydasını görürsün diyafram nefesi çok etkilidir. ağızda kalemle konuşmak yerine dil dudak ve nefes çalışmaları çok iyi olur. Ben tiyatro oyuncusuyum dilersen mesaj at yardımcı olmaya çalışırım.

0|0
    0|0
  • bunun içim eğitim almalısın. sesli kitap tekerleme okumakla olmuyor bu işler. en önemli şey nefes çalışmaları diyaframı iyi kullanabilmek

0|0
    0|0
  • onlar gibi konuşmak istiyorsan eğitimini alman lazım...diksiyon kursları var...yada Yılmaz Arıkan'ın Tiyatro Eğitimi isimli kitabının iilk bölümleri genellikle diksiyon kelime vurgusu ve güzel konuşma üzerine ...yayarlanabilirsin...ses çok önemli yalnız...

0|0
    0|0
  • benim annem hastanede çalışıyor... eskiden bi santral memuru vardı... annemi yerinde bulamazdım o kadının yanına ıkına ıkına giderdim... neden biliyor musun diksiyonlu konuştuğundan... içimden hep deli mi bu kadın derdim... o zamanlar tabi lisedeyim cep telefonu falan yok... harbi kal geliyor... bence bırak olduğun gibi konuş... bi de şu var... diksiyondan öte kelime seçiciliğin daha önemli... trt muhabirleri gibi hayatını kağıttakilerini aktarmakla geçiremezsin:)

0|0
    0|0
  • Diksiyon dersleri alabileceğiniz yerler var ve çokda faydalı tavsiye ederim imkanınız varsa

0|0
    0|0
  • Sinema bölümünde ve özellikle Radyo&TV'de diksiyon dersleri mevcut. Üniversite okuyamam bu yaştan sonra dersen de özel diksiyon dersleri alabilirsin.

0|0
    0|0
  • halk eğitimden diksiyon kursu aldım.tavsiye ederim kaliteli bi kurstu

0|0
    0|0
  • trt sunucusu gibi konuşursan pek fazla insanın sana tahammül edebileceğini sanmıyorum :)

2|0
    0|0
  • Diksiyon bozukluklarının bir çok sebebi olabilir dudak, diş, boğaz. Bunu anlamak önemli..

0|0
    0|0
  • diksiyon kurslarına gitmelisin

0|0
    0|0
  • Sesli kitap oku.

0|0
    0|0
  • Tekerlemelere çalışmak çok önemli. Hızlı ve tane tane söyleyebilmek adamı çıldırtır.

0|0
    0|0
  • sesli kitap okuu ;)

0|0
    0|0
Yükleniyor...