Felsefe seven yok mu?

felsefe seven var mı ya ben burada pek rastlamadım? güzel bir yer haline gelicekse bu şekilde gelmeli zaten. konuştuğumuz her konu ona çıkmaz mı ki? :D

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• İşte şu sitede bulduğum nadir sorulardan. Tam ülkeden soğudum derken böyle insanlarıda görmek güzel. Mantık ve felsefe alanında iyiyimdir.

0|0
    0|0
    • burada böylelerini bulmak güzel. Siz de "göğüslerim 90b sizce neden terk edildim" gibi sorulardan bıkmışsınızdır zannımca

• Teşekkür ederim EİG için. Yapacak birşey yok insan kafası neye basarsa onun hakkında konuşur sürekli. Burada bu konu gayet normal.

• Haklısın. Ve rica ederim:)

Erkekler Ne Diyor 9

• Severim ana yapmayı:D ihsan Oktay anar kitaplarının hastasıyım tek Sevdiğim felsefeci yazar o sanırsam :/

0|0
    0|0
  • insan düşündüğü için mi wardır yoksa war olduğu içinmi düşünüyordur düşünüyorum öyleyse warım diyeceksin peki war olmadan nasıl düşünüyorsun bu sorunun cevabı

0|0
    0|0
    • descartes ı severim. ama düşündüğü için var olduğuna veya var olduğu için düşündüğüne değil; kendisinin düşünce olduğuna inanırım :)

• hep kovalayan taraf ben oldum bu hayatta ve hep kaybeden de zamanım param geleceğim hayallerim umutlarım hepsi bir sonbahar akşamında soldu artık zoru gördümmü kaçıyorum hayat bana böyle daha kolay geliyor

• pekii

• Hayatı sorgulamayı , araştırmayı severim.. belki cevap yeterli olur :)

0|0
    0|0
  • Felsefe hoşuma gider

0|0
    0|0
    • o zaman hayat felsefeni söyle bu sevip sevmemenle ilgili bir anket değil dostum

• Zor olan basiti yapmak degil basit oldugunu anlamaktir

• Ben yaşamanın basit olduğunu anladım o zaman :) benim basit dediğimi yapmakta zorlanan çok kişi var

• Ben severim. Genelde camus ve nietzsche yüküyüm.

0|0
    0|0
    • oo camus adamım bayılırım ^_^

• peki

• merhaba. niçe "tanrı öldü" derken inançsızlığını dile getirmedi. "tanrı öldü"den kasıt, insanların içindeki tanrının ölmesidir. düşünsenize, hepimiz ihtiyaçlarımız, isteklerimiz ve açgözlülüğümüz (bunlar sadece bendeki örnekler) yüzünden içimizdeki tanrıyı öldürmedik mi? tanrı'nın isteği doğrultusunda değil de, kendi isteklerimiz doğrultusunda bir tanrı yaratmak. ah tam olarak bu işte. yarattığımız tanrı, bizim tanrımızdı. biz onun kulları olmaktan öte, o bizim tanrımız olmuştu. insanlık tüm güzel amelleri öldürüp, kötülüklerle dahi tanrıya sığındı. ve tanrı öldü. yalnız tanrı öldü deyince aklıma küçük bir dipnot da gelmiyor değil. link paylaşamadığım için yazıyorum.

*God is dead!
      Nietzsche
      -
      *Nietzsche is dead!
      God

• felsefe can'dır :D

0|0
    0|0
  • Tam platondan devleti okurken dikkatimi çekti evet severuk

0|0
    0|0
  • ede iyatı tercih ediyom. felsefeye girince kafayı yiyom ben

0|0
    0|0
    • hangi edebiyat

• ingvar ambjörnsen den beyaz zenciler i oku. tavsiye ederim

• aklımda :)

• bize bir kaç deli gerek şu akıllıların açtığı duruma bak :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Yeni ilgimi çeken bir kitap sofinin dünyasına okuyarak içine girmeye karar verdim sanada öneririm

0|0
    0|0
  • İlgilimi çekmişti ama cok sacma geldi

0|0
    0|0
    • Saçma gelen kısmını sorabilir miyim

• Çok derin konuşuyolar

• Saçma gelen kısmı ısrarla soruyorum? Çünkü en ince detay tüm mekanizmayı alt üst edebiliyor

Yükleniyor...