Ev halkını koruyan Tanrı'ya inanmaktan daha keyif veren ne olabilir?

Kafka'nın bu sözü hakkında ne düşünüyorsunuz? Nasıl bir çıkarımda bulunabiliriz bu sözden?

Güncellemeler:
"Saçma" diyenler sebebini yazabilir mi? Aksi halde ideolojinize ters olduğu için "saçma" dediğinizi düşünürüm.

0|0
913

En İyi Kız Görüşü

• Tanrida neymis Allah varken

0|0
    1|1
    • Tanrı yaratıcı demek tanrıyı ınkar eden dinden cıkar git istedine sor la ilahe illahlah yaratıcıdan başka ilah yoktur tanrı yaratıcı oluyor bilmeden konusma :)

• Hiç şüphesiz din, Tanrı katında islamdır. Kitap verilenler, ancak kendilerine ilim geldikten sonra, aralarındaki 'kıskançlık ve hakka başkaldırma' (bağy) yüzünden ayrılığa düştüler. Kim Tanrı'nın ayetlerine küfrederse, (bilsin ki) gerçekten Tanrı hesabı pek çabuk görendir. Ali İmran 19 meali Kuranı Kerim

• tanrı heryerde geçiyor cocum ayıktınmı hanı

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 8

• Kendini emin, güvende hissetmenin verdiği tatlı huzurdan bahsetmiş olmalı...

0|0
    0|0
  • Saçma ve yanlış buluyorum. Doğrusu, ev halkını koruyan Allah'a inanmaktandaha keyif veren ne olabilir? Sonunda da soru işareti olmalı. Benim görüşüm budur.

0|0
    0|0
    • Ohooo, hala Allah-Tanrı tartışması yapıyorsanız siz hiç girmeyin bu konulara. Praglı bir adamın söylediği sözdeki "Tanrı" kelimesine takılıyorsunuz ya ben daha ne diyeyim...

• Dett ben Kafka nın burç yorumlarını okuyorum o daha iyi :))

• Kafka ya bir sorsana önceden allah allah diyoduk. Şimdi tanrım tanrım mı dicez :))

• Saçma bir söz...

0|0
    0|0
  • Saçma bir söz bence

0|0
    0|0
  • Kafka'yı severim fakat O da bazen saçmalayabiliyor tabi her insan gibi.

0|0
    0|0
    • Neden saçma?

• Yorumlarda tarafımı belli ederim. Soruda belli etmediğimi söyledim.
      "Kafka Allah'tan bahsediyor" lafınızdan sonra cevap vermeme gerek bile kalmıyor ama kısaca iki üç şey yazayım da havada kalmasın dediklerim.
      Kafka Allah'tan bahsetmiyor, herkesin Tanrı'sı farklıdır. Hıristiyanlık'daki, Yahudilik'deki ve İslam'daki Tanrı inançlarını bir tutuyorsanız (Hepsi İlahi din düz mantığı) zaten tartışmaya gerek bile yok.
      Ha "Keyif verici" kısmını eleştirebilirsin, ona lafım yok. Ben zaten o kısımla ilgili karşı çıkmadım.

• :) tartisamazsiniz isteseniz de. hosca kalin, cok objektif bey.

• Cok sacma bence

0|0
    0|0
  • Guzel soylemis. Ailemin daima iyi guvende olmasini saglayacak kisiye inanmak cok guzel.

0|0
    0|0
  • Kafka bir harika ama herkes okumasın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Herşeyin diğerleri tarafından zaten bilindiğine ilişkin çocukça inanç, yaş büyüdükçe ve tecrübe arttıkça azalıyor. Ancak, insanların sosyalleşebilmesi ve diğer insanlarla işbirliği yapabilmesi için gerekli olan bu eğilim, iş Tanrı inancına gelince de devam ediyor."

0|0
    0|0
  • 1 dal sigara..

0|0
    0|0
  • -Elektirkler kesilmeden önce derdim yok ALLAH elektrikler kesildikten sonra duştaykene dedimki eşhedü en la ilahe illallah-Franz Kafka

0|0
    0|0
  • kafka kim ki

0|0
    1|0
  • Bu Tanrı bi' harika

0|0
    1|0
  • Ya erkek, ya da babayı kasıt etmiş.

0|0
    0|0
  • 5 kere okudum düşündüm ne demek istemiş çözemedim ^:D ashdhdhd haklı olabilir ama

0|0
    0|0
  • edebiyat yapmaya çalışmış işte :)

0|0
    0|0
  • senin profil resmi

0|0
    0|0
  • sacma ama demek ki, insanlar o zaman diliminde öyle mutlu olacaklarını düşünüyorlarmıs

0|0
    0|0
    • Ben anlamam wut dan muttan puttan. Ben anlarım ne den ne için den nasıllatdan şaka şaka vallahi garip geliyor. Ev halkını koruyan tanrı babayla özdeşleşebilir mi

• Bedevimisin?

0|0
    0|0
  • Olum bak git salarım kutup ayılarını şimdi haaaaaaaaa

0|0
    0|0
  • sınırlı cümle.

0|0
    0|0
Yükleniyor...