Amerika vs Türkiye arasındaki klip farkı.

arkadaşlar, Amerikadaki şarkıcılara bakıyorum birde Türkiyedeki şarkıcılara bakıyorum ve büyük bir fark görüyorum..

Amerikada şarkıcılar işinin hakkını veriyorlar niye diye sorarsanız ya öyle çıkıp iki kıvırıp arkasında dansçı oynatıp kendileri sadece ağızlarını oynatmıyorlar kendileride danşçılarla beraber güzelce dans ediyorlar değişik koreografiler sergiliyorlar ama Türkiyedeki şarkıcılara baktığımda örneğin serdar ortaç ve tarkan genellikle hareketli şarkılar yapıyorlar serdar ortaç tüm kızlar toplar kendi kızlara bakar okşar ağız kıpırdatır tarkan desen bir eğilir bir doğrulu yıllardır bu demet akalında dünyanın makyajı ama hiç dans yok onca kıyafet değişir ne ama bir chris brown madonna jeniffer lopez olamıyorlar ..

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• Şarkılarımızın çoğu kopya bizim ajda pekkandı galiba emin değilim I willl survive şarkısını türkçeye çevirip şarkı diye bize yuuttturdu bizim işimiz fasa fiso kendi tarzımızda müzk yapmıyoruz güzelim türk müziğinden yararlanıp geliştireceğimize ya avrupadan fransız ingiliz amerikan şarkılarını kopyalıyoruz bir de o iğrenç arabest şarkıları. Bir ara Türkiyede ne güzel anadolu rock başlatılmıştı türk tarzındaysı sonra bozuldu yani ben bu yabanbı hayranlığını anlamadım var mıdır bizim gibi kendi kültürünü basit gören başka ülke bu dünyada

Bir de Amerika reklam ve film işinde ustadır sana en kötü şeyini bile reklam yoluyla müthiş göstermesini bilir mesela Amerkan tarihi filmlerine baktığımızda Bütn gün at üstünde gezen bir birlerini vuran kovboylar kovboyları bilmeyen yok bu kadar kötü tarhlerini bize iyi gösteriyorlar bizim o kadar iyi tarihimiz var bunu iyi yansıtamıyoruz. Kovboy(Cowboy) inekçocuğu demektir cow(inek) boy(çocuk) yani türkçe deyişte çoban. ONların çobnalrı biraz daha farklıysı inekşeri korumak için silah taşırlrdı. Adam sana çobanını bile kahraman gibi gösteriyor

Ama türkiyenin de dünyaya göre bu işten geri olduğu bir gerçek

0|0
    0|0
    • ben bizi kötülemiyorlar aslında güzel şeyler yapabiliriz diyorum ama sadece şarkıcı sadece klipte şarkı söylüyor kızlara iki bakış atıyor arkasında oynatıyor o kadar gördüğüm tek şey o kendide biraz dans etse daha güzel olur ben mesela bakıyorum jennifer lopezin olsun chris brownun olsun adam hem şarkı yapıyor hemde şarkısına dans ediyor bu bir + kazandırır insanların hoşuna gider sadece şarkı söylemek yeterli değil ki

Erkekler Ne Diyor 11

• onlar daha cok para harcıyor emek veriyor daha cok danscı oluyor hatta madonna jennifer gibiler danscısıyla sevgili oluyorki ucuzada getirmek için olabilir evde işte her yerde eğitim yapmak da güzel dir tabiki

0|0
    0|0
  • kalite görecelidir... bahsettiğin amerikalı şarkıcıların bence zerre değeri yoktur benim için haliyle onların taklitleri de en fazla onlar kadar olabilir ki olamıyorlar çünkü aradaki fark bütçe farkı.. abd de bie klip bütçesi bizim 120 dakikalık uzun metrajlı film bütçesi kadar...

0|0
    0|0
  • bizde sadece aşk meşk salak salak klip ler başka bişey yok

adamlar orda yaptıkları filmlere göre bile klip uyarlıyor burda ne çekiliyoki neyi koyacak zaten öyle iyi seslerde yok tarkan ı canlı dinledim konseri terkettim bumu lan mega star. aletler olmadan 0

0|1
    1|0
  • Amerikadaki şarkıcıların neredeyse hepsi eğitimli hatta rapçiler bile armoni biliyor! Akademik çalışıyorlar. Bizimkiler ne yapıyor bir şarkı yapıyorlar sonra Avrupa yakasından Anadolu Yakası' na geçerken arabasında dinliyor ( Demet AKALIN) zevk verirse bu parça tamam diyor :D

0|0
    1|0
    • aynen öyle arkadaşım hemen bir parça hopaaa

• Keşke sormasaydın geçenlerde david guettaya sanatçı dediğim için nerdeyse dayak yiyordum :) adam pek çok ülkede bir numaraya oturmuş pek çok şarkıcı ile çalışmış öyle bizimkiler gibi uyuşturucu kullanıyor, sevgilisini aldatıyor diye haberleri çıkmıyor ama gel gör ki bizimkiler bunu anlamıyor

0|0
    0|0
    • david guetta ne ya :D pff bi sürü adam var gelmiş david guetta diyo e pitbull da önüne gelenle düet yapıo :D

• evet ya 45 yaşında ama adam güzel işler yapıyor ya çok ortaklık yapıyor bizim burdada birtane ozan çolakoğlu çıktı :)

• benim abim de dj arada tartışıyoruz bu konuları adam haklı yani anlatması uzun sürer şimdi :D

• bunun için Amerikalı bir insanın vizyonuyla Türk insanının vizyonunu karşılaştımak gerekiyor ..

0|0
    0|0
  • w w w.youtube.com/watch?v=jDIX6L0IE6k en sevdiğim klip şarkı Almanca ama süper bir Türk klibi ;)

0|0
    0|0
  • link kaç amerikalı böyle klip çekiyor?kaçı böyle bakıyor?ya da kaçı ferrari varken iett ye biniyor.linke tıklayınız lutfen

0|0
    0|0
    • allah canını almasın :P:P

• Onlara basit gelir hem böyle görüntülü şarkıların mucidi onlardır ve önemli olan öyle artist hareketler diğil şarkının güzelliğidir

• Zenciler fermuar bölgelerini avuçluyor bizimkiler avuçlamıyor o fark mı rahatsız etti.

1|0
    0|0
    • ne alaka bizimkiler sadece ağız kapatıyor başka bir şey yapmıyor iki elleriyle bedeniyle dans etse incileri mi dökülür anca denize giriyor çıkıyor ıslanıyor yada işte kadın sanatçıların klibinde erkekler geliyor sarılıyor ediyor onlar anca ağız kıpırdatıyor erkeklerin klbinde kız geliyor iki bakıyor ediyor erkekte hava atıyor örneğim murat dalkılıç

• İllag*tbaş oynasın diyorsun yani? seni mi tatmin ediyor gavurların kliplerindeki yiyişme sahneleri?

• off ne alaka ya sanki serdar ortaçın hadisenin yaptığı kliplerde yok ben yukarıdaki sanatçıları söyledim işte öyle erotik kliplerden mi bahsediyorum

• tek fark bu sanki klip farkına mı takılıyosunuz :)))

0|0
    0|0
  • "Amerika" diyorsun. Dikkat edelim lütfen. Kıyaslamanı iyi yapman lazım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• amerikalılar da halt etmiş afedersiniz. ne varsa güney korede var. buyrun bu da link;

w w w.youtube.com/watch?v=9bZkp7q19f0

0|0
    0|0
  • çünkü bizim sanatçılar milyon dolar harcamıyo kliplerine :D

0|1
    0|1
    • harcamıyorlar bu yüzden sadece türkiyede ünlü kalıyorlar milyon dolar harcamasına gerek yok sadece kendisi iki dans öğrense güzelce beraber dans etse bile klibi güzel yapıyor

• varoşların prensiyim öyle deme :(((((

• adamlar uğraşıyo bizimkiler hesap makinesiyle çekiyo klibi :D

• Türkler ve amerikaklılar arasında pek fark kalmadı ikiside resmen p*rno çekiyor kliplerde

1|0
    0|0
  • Bizim klipler resmen acıklı kısa film

0|0
    0|0
  • İstediğin amerikanlar gibi klip çekmekse 3 vakte o da olur ama yazık olur:(

0|0
    0|0
Yükleniyor...