Çevrenizde kitap okuyan arkadaş oranınız nedir?

ve kitap okuyup yazıp çizen kişiler hakkında ne dusunursunuz genel olarak? boyle ınsanlar genelde toplumdan kendını soyutlamıs kişiler midir yoksa tam tersi midir?

1|0
16|46

En İyi Erkek Görüşü

• Yoo bende aşırı derecede kitap okurum hemde birden farklı alakasız konularda bile, bazen kitaplardan esinlenerek konuşurum, sonuca gelirsek gayet toplum içinde olsun arkadaş çevremde olsun sevilen biriyim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 45

• thats why I * here! Tam Tersidir. Okumak Dünyaya yeni yeni pencerelerden bakmanı sağlar. Ve zevklerin gelişir. Olaylar karşısında çabuk ve etkili karar vermeni cümlelerini aktif kullanmanı, tercihlerini belirler. Her yazar aslında kendi görüşünü zevklerini kitabına yansıtır. Kitabın dış tasarımı bile bunu fazlalıkla ifade eder. sen bütün bu gelişimlerin içerisinde dışarıdan bakılınca Özenli zevkli kültürlü kibar bir adam ya da Zarif bir bayan halini alırsın... ve çok okumak insanı tevazü sahibi yapar. Kişide Farkındalık yaratır. işte hepsi bu..

0|0
    0|0
  • Çevremde bu insanlarda bol miktarda var. Fakat kendini soyutlayanda var soyutlamayanda sanırım bu biraz hayata bakış açısı ile alakalı birşey.

0|0
    0|0
  • Etrafımdaki hemen herkes okuyan kişiler ve çevremden gayet memnunum. Çok az sayıda üniversite mezunu olmayan tanıdıklarım var ama onlar da bir şekilde kendini geliştirme çabası içindeler. Ben ve çevremle birlikte biz komple diğer insanladan kendimizi soyutlamış durumdayız, kendi dünyamızda yaşıyoruz :)

1|0
    0|0
  • Kitap.. aslında dünyada insanlara bahşedilmiş en büyük varlıktır.. bu yaşıma kadar binin üzerinde kitap okudum. Erotik dini siyasi gibi çeşitli kitaplar.. ama bakıyorum insanlar kitaba mzen göstermiyor.. okuyun aekadaşlar bir kaybınız olmaz. Çevremde kitap okuyan sayısı %0.1 bile değil diyebilirim...

1|0
    0|0
  • Erkek arkadaşlarımdan hiç biri okumuyor nedense. Kız arkadaşlardan da okumuyorum diyen yok hepsi okuyor. :)
    Ben okuyorum ama hiç öyle kendimi soyutladığımı sanmıyorum. Hatta okuduğumu çoğu arkadaşım bilmez. Kitap okumanın sıradışı olduğu bir toplumda yaşıyoruz ne garip. :)

0|0
    0|0
  • Aslında benim görüşüm biraz farklı genelden!!! Neden birinin yaşadığı ya da kurguladigi ya da ya da deneyimleyip öğütler sunduğu şeyleri okumak la geçen zaman kayıp olabilirmi? Kendin deneyip şu kısıtlı ve zamanın sayılı saniyeler şeklinde tükendiği hayatta okumak la harcamak :) çoğu kişi atarlanabilir çok okuyan mı çok gezen mi? Gibi mantıklı bir soru varken; ) he şuda var oku Yaradan Rabbin adıyla! çok doğru ancak bence dini vecibelerimiz için bence bu!!! BENCE diyorum bak!!! geri kalanı roman vs vs bence zaman kaybı eğer kesfedecek görülüp deneyimlenecek onca şey varken aman zaten bak romanda anlatıyor diyorsanız o ayrı :) bide şeyler var girişim öykü ve male derlemeleri önermeler filan önerecegine kendin yap diyesim var :) düşunsene süper loto nun rakamlarını biliyorsun çok iyi bir insansın herkese dagitiyorsun :)) edep yahu :))

0|0
    0|0
  • Kitap okumak edebi yonden insani gelistirir ve internetten daha sosyal bir aktivite gibi geliyor bana :) birseyler yazabilmek icin belli bir birikim ve yasanmislik gereklidir, yazarlar okurlar toplumla ic icedirler :))

0|0
    0|0
  • 10 arkadsmdan 3 u denebilir iki bayan bir erkek farkli dusunen insanlar bn muzik dinleyerek kendi hayllerme dalarm onlar kitaptaki yazarn hayllerine ortak olurlar

0|0
    0|0
  • Genel olarak iyi düşünürüm ama asosyaller hakkında pek iyi düşünmem. Ben okurum, okuyanları da çok severim. Kendini doldurabilmiş insanlarla konuşmak bile çok zevkli.

0|0
    0|0
  • 3-4 tane

0|0
    0|0
  • Tam tersi

0|0
    0|0
  • Arkadaşım yok ki oranı olsun...

0|0
    0|0
  • ımrenıyorum ne güzel okuyorlar dıye ama saçma sapan yerlerde okuyorlar onlara da sinir oluyorum

0|0
    0|0
  • Valla ben severim kitap okumayı, yoğun çalışan birisiyim ama zaman buldukça okuyorum. Çevremde de var böyle insanlar vede gayet sosyaller. Kitap okuyan insan kendini daha net ifade eder kelime hazinesi geniştir empati kurabilir bana göre.

0|0
    0|0
  • Sanırım arkadaş çevreni değiştirmelisin nitekim bütün arkadaşlarım iyi birer okuyucudur. hatta bir tanesinin ismini verebilirim müslim özbalkan

0|0
    0|0
    • tanımıyorum

• ben mi :D keşke ya düşünsene ne büyük hayal dünyası :D o kafaya gelemem senin kadar

• senın derdın tam olarak ne?

• Arkadaşlarımın hepsi filozof, 2 kişi hariç ama onlar bilim adamı

0|0
    0|0
  • Çok değil.

0|0
    0|0
  • çevremde ki herkes hemen hemen çok kitap okur... üç tane kitap yazarı arkadaşım var hepsi çok sosyal insanlardır... girişken kişiliklerdir... ortamda kendileri sevdirir kabul ettirirler

0|0
    0|0
  • hic yok

0|0
    0|0
  • Soruna gelecek cevapları merakla izliyorum. :)

0|0
    0|0
    • öyle mi:)
      onemlı bı konuya parmak basmısım o zaman

• yoo neden soyutlayayım:)
      demek istedıgım durum cok farklı

• Sitede böyle sohbetlere şahit olmak oldukça keyifli#kibariye-canavari#

• Çok az. Senede bir kitap.. Onuda ben zorluyorum öyle okuyorlar

0|0
    0|0
  • valla bizde arıyoruz oyle insanları ama yok denecek kadar azlar. ya harbi kendilerini soyutlamıslar ya da yoklar iste.

0|0
    0|0
  • cevremde kitap okuyan malesef yok arkadaslarimi tesvik icin tenefuslerde yanlarinda okurum bos derslerde yanlarinda okurum falan ama iflah olmuyolar ondan zaten alayi cahil

0|0
    0|0
  • % 70.

0|0
    0|0
  • Valla ben olmasam okumayacaklar herhalde her kitap okuyan benden yürütüyor anasini satim ; )))

0|0
    0|0
  • çevremde okumayan insan yani boş insan yok..

0|0
    0|0
  • Okadar çevremvar 1 tek halam okuyor xd

0|0
    0|0
  • Valla okuyan varmis ben sahsen otobuste yanjmda oturandan gazetesinden otlaniuorum

0|0
    0|0
  • Bildiğim kadarıyla 0.

0|0
    0|0
  • tabikide okuyorum :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15

Kızlar Ne Diyor 16

• Ya hiç yok ya alıp okuduğun kitabı bir güzel tartışabileceğin, tavsiye edebileceğin bir arkadaş yok bir kitap alıp okuyan yok deneyen bile yok :( keşke olsaydı diyorum...

0|0
    0|0
  • çok nadir öyle ama liseden beri çok sevdiğim hocam var ne zaman görüşsek her zaman yanında 2 -3 tane kitap getirirdi ve onun getirdiği kitapları çok beğenirdim genelde ve belli bir süre hiç konuşmadan kitap okurduk... kendisini çok severdim ve herzaman da kendisi konuşmalarıyla , tavırlarıyla sevilen birisiydi..

0|0
    0|0
  • %5 kitap okumak diksiyonu ve kültürü geliştirir. kendını soyutlamıs kişiler olduklarınıda düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • 300 arkadaşımdan 2-3 tanesi anca kitap okuyor.

0|0
    0|0
  • Kitap okumaya bayılırım çok seviyorum. Çevremde var okuyan ama çok değil . Sanalda kitap okuyan bir çevre edindim ama muhabbetleriniz kitap ve yabancı dizilerden oluşuyor çoğu zaman.. senelerdirde ayni ortamdayız..

0|0
    0|0
    • o tarz bir forum internet sitesi vs üye olmayı ıstemısımdır her zaman ama denk gelmedi hiçç

• Heyecandan ölmediyse iletirim :D

• %0 :/

0|0
    0|0
  • Ben cok kitap okuyan bir insanim ama cevreme gelince %15 belki okuyor. Geri kalani da okuyanlara "bosuna yer kapliyorlar, sıkıcı degil mi, bos seylerle ugrasiyorsun vs." diye sinir bozmaktan baska bir işe yaramiyor.

0|0
    0|0
  • cevremde benim kadar kitap okuyup şiir yazanini görmedim. toplumla da pek bir baglantim yok

0|0
    0|0
  • Aksine bn cok okurum lakin toplum demek ben demek ☺☺

0|0
    0|0
  • Fazlasıyla entel dantel bi' arkadaş grubum var

0|0
    0|0
  • Cevremde en cok kitap okuyan kisi benim. Digerlerinin elinde kitap bile gormedim henuz

0|0
    0|0
  • Anasinin adi sabri

0|0
    0|0
  • Benim en buyuk zevklerimden biri kitap okumaktir ve cevremdekiler de boyle. Ve evet kitap okudukca insanin kendini toplumdan soyutladigi da dogru bence

0|0
    0|0
  • Cok arkadasim. Kizlar okuyorda erkekler okumuyor.

0|0
    0|0
  • Bengisu hindiyi hatırladım :)

0|0
    0|0
  • %90 nı okuyor:D

0|0
    0|0
Yükleniyor...