Türkçülük üzerine kitaplar?

Tüm gençlerin kitap okumaya önem vermesi gerek hele ki Türkçü, ülkücü dediğimiz gençlerin kitaplara daha çok önem vermesi gerek, kitap okumalılar. İki cümlede kenara sıkışmamalı, davalarını savunabilmeliler ama gel gör ki hemen açıklarını yakalayıp sıkıştırmak oldukça basit. Hem sizlere kitap okumanızı öneriyor, hem de sizlerin bana kitaplar önermenizi istiyorum.
Nihal atsızın tüm kitapları elimde mevcut, başka kaynaklar verirseniz sevinirim.

0|0
17

En İyi Erkek Görüşü

• Nihal Atsız tek başına bir kaynak bana göre diğerlerini yazsam 2000 karaktere sığmayacak kadar çok ama benim ilgimi çeken 21 cilt olan Türkler ansiklopedisi, Ziya Gökalp'in Türkçülüğün Esasları, Yusuf Akçura Türkçülük Türkçülüğün Tarihi Gelişimi şimdilik aklıma gelenler bunlar. Elimde Tükçülük, Türk dili ve Türk Milleti ile ilgili geniş kaynak mevcut. Türklüğüyle gurur duyan kim olursa olsun paylaşmak beni mutlu eder.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• Başbuğun kitaplarını okumayan ükücü olamaz :)
    ve tabiki Nihal atsız...

1|0
    0|0
  • Ord. Prof. Dr Reha Oğuz Türkkan - Biz Kimiz? Türklüğün Kimlik Şifresi

Tengri üze sala bolsun andam :)

1|0
    0|0
  • TÜRKÇÜLER kendilerini her alanda geliştitmek zorundadırlar..

1|0
    0|0
  • no to racism

0|0
    0|1
  • Ülkücüler önce kendi içlerinde bulunan asalak kitleyi temizlemelidir. Hiçbişeyden haberi olmayıp ülkü ocaklarında bütün gün çay içip batak oynayan kitledir bu davaya en çok zarar veren. Hulki cevizoğlunun kitapları işini bir nebze görebilir. Bunun yanında yazarını hatırlamadığım "kürt dosyası" adlı bir katap var araştır. Bide genel kültür sayılabilecek ama okuması zevkli kerem çalışkanın 100 yılın darbesi...

1|0
    0|0
  • Turan

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Tam da hüseyin nihal atsıın kitaplarını söyleyecektim ki zaten yazmışsın :) Bunun dışında Ziya Gökalp'in kitaplarını önerebilirim. Bir de gerçekten milliyetçi tayfada okuma alışkanlığı yok ve beli bir üslup yok. Okuma alışkanlığını kültürü ben bir cemaatçilerde bir de sol tayfada görüyorum

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederiö, ziya gökalp'indr basılan yüm kitapları elimde mevcut :) sol tayfada daha çok ezberleme alışkanlığı söz konusu ama.

• Ben bir üniversite öğrencisiyim. Çevremde hemen hemen her görüşten insan var ve bir çok ideolojininde aslında doğru yanlarının olduğunu fakat uygulama aşamasında yanlışlar olduğunu görüyorum. Komünistlerin ezbere takıldıklarına hiç şhit olmadım açıkçası durmadan okuyup kendini geliştiren insanlar onlarda. Ama kemalistler için aynı şeyi diyemem tabii

• Konuştuğum çoğu komünstten aynı sözleri, tekrar tekrar duydum. Kemalistler konusunda da haklısınız

Yükleniyor...