YGS' de tecrübeli arkadaşlar... ?

Arkadaşlar YGS' ye hazırlanıyorum. Sayısalım, o kadar çok çalıştığım halde deneme sınavlarında bir yükselme olmuyor. Sizce kapasitem bu mu? Yoksa sonradan faydasını görür müyüm? Tecrübeli arkadaşlardan cevaplar bekliyorum.

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• Çalışmayı bırakma. Çünkü bırakırsan en küçük şansını da kaybedersin.

Kapatesite meselesine gelirsek ben kapasitemi sonuna kadar zorlamış bir insanım ygs ve lysde. Bazen olmayınca olmuyor. Kendini tanımak ve kapasiteni kabul etmek gerekiyor.

Ama sırf netlerin yükselmiyor diye kapasitem bu kadar deyip çekilirsen direkt yenilirsin. Sonuçta o sınavları etkileyen bir çok farklı unsur var.

Eğer dersler konusunda sıkıntım yok testleri çözüyorum ama sınavda sorun diyorsan psikolojik olarak kendini hazırlayamamışsın demektir.

Ygsnin tek amacı bilmek değil bildiğini ortaya koyabilmektir. Bildiğini düşünüyorsan ortaya koyamama sorunların ile ilgilen. Mesela ders çalışıp netlerini arttıramıyor olmanın sebebi kapasitenin yetmemesi değil, odaklanma sorunun olabilir!

Otur ve düşün. Nerede eksiksin. Ve profesyonel yardım al.

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim

• Bu arada sayısal öğrencisi için 85-90 birazcık yetersiz rakamlar. Tabi sınavın türüne göre değişiyor. Bahsettiğim şey orta zorluktaki bir sınav için geçerli. Özellikle eksik olduğun çok konu olduğuna işarettir bu. O konulara yoğunlaş.

Kızlar Ne Diyor 3

• Bende sayisal ygs ogrencisiyim. Hemen hemen ayni durumdan sikayetciydim. Her hafta evde en az iki deneme yapiyorum eksik oldugum konulari tek tek listeleyip calisiyorum ve en onemlisi bol bol soru cozuyorum farkli kaynaklardan. En kolay testten en zora dogru cozersen cok faydasini gorursun. Bunari yapmaya basladigimdan beri 50-100 puan arasi bir yukselme oldu bende. Her ne kadar rakibim olsan da simdiden basarilar diliyorum ygsde :)

0|0
    0|0
  • Benden sana tavsiye eğer bahsettiğin düşük puanları dershanede alıyorsan hiç moralini bozmanq gerek yok çünkü dershane puanları geneldedüşük olur sadece moral bozar. Gerçk te daha iyisini alırsn sadece çalışmaya devam et ve lys ye daha çok yüklen cnkü ygs nin katksı çok çok az

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim. Düşük alınca aynı dediğin gibi insanın morali çok bozuluyor. Çalışmayı bırakmayı bile düşünüyorum. Günde sırf 200 matematik çözüyorum gelen net matematikten 22.

• Teşekkür ederim tavsiyelerin için

• rica ederim bende atlattım psikolojisini bilirim ayrıca kardeşimde bu sene girecek o da aynı şeylerden şikayetçi evde çok çok çalışıyor ama puanları istediği gibi değil. tabi bu son sene çalışmaya başlamaktanda kaynaklanıyor. yazın başlasaydınız ygs yi bititiri şu anda sadece soru çözüyo olabilirdiniz tabi moral en önemli şey moralini yüksek tut çalış ve dua et;) başarılar

• Bende 50-60 net yapıyorum anca çalıştığım halde yükselmiyo senin kaç :((

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...