Bir film izlemeden önce eleştirileri okur musunuz?

Eleştiriler film seçiminizi etkiler mi ya da ne derece etkiler? Eleştirmenlerin hiç iyi not vermediği bir filmi arkadaşlarınız methetse hangisinin önerisini takip edersiniz?

Film seçme kriterleriniz nelerdir?

0|0
9|5

En İyi Erkek Görüşü

• beyazperde'ye ve imdb'ye bakmadan film izlemek vakit kaybı geliyor. örneğin imdb'de 7'nin altında puan almış bir filmi kolay kolay izlemem. ama zevkine, bilgisine güvendiğim birkaç arkadaşım var, onların da görüşünü almaya çalışırım..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• kesinlikle arkadaşımın zevki benim için daha belirleyicidir. ama tabi ki zevkine güvendiğim bir arkadaş olmalı.

film eleştirmenlerinin bir çoğu bağımsız yorum yapamıyorlar zaten.

şuda olabiliyor; bir filme çok büyük beklentiyle gidildiğinde sonunda hayal kırıklığı olabiliyor. unutmamalı en nihayetinde sinema dediğimiz şey beyaz kumaş üzerine yansıtılan sanal görüntülerden ibaret. hayatın şifrelerini sinema filmlerinde aramak da yanlış olur.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle okumam. Film genel olarak iyi veya film genel olarak kötü gibi yorumlar dışında kimseyle izlemediğim bir filmi de konuşmam.

Tagline'ı ya da Storyline'ı da okumam. Trailer'ı kesinlikle seyretmem. Posteri bile görmemem gerek.

Yalnızca 1-2 oyuncusunu, yönetmeni, senaristi ve filmin adını bilmem yeterli. Herşeyden habersiz olup, peşin hükümlü olmamam sayesinde adil review'lar yazıp, filmin tadını böyle almayı seviyorum.

0|0
    0|0
  • okumam, film eleştirmenleri de insan sonuçta kendileri beğenmemiş olabilir ama ben beğenebilirim. iyi olduğuna emin olduğum filmin özetini de okumam ama şüphem varsa kısaca bakarım.

0|0
    0|0
  • Önyargı oluşturur artık eleştirileri görmeden izliyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• etkiler mutlaka medyayı takip ederim..filme gidenlerin fikri önemli tabi.sırf imdb de iyi bir puanı var diye de izlemem. boş vaktim varsa belki.

0|0
    0|0
  • Hayır, eleştiriler film seçimimi pek etkilemez. Zaten eleştirmenler, hemen hemen bütün filmler için aynı şeyleri söylüyorlar. Eleştirmenlerden çok filmin konusu ve oyuncularıyla ilgilenirim daha sonra ise Imdb puanı önemli benim için..

0|0
    0|0
  • Eleştirileri de okurum.Ama çoğunluğun seçtiği şeylerin aslında 5 para etmez olduğunu bildiğimden övmediklerini tercih ederim.Eğer konusu bana hitap ediyosa.

0|0
    0|0
  • Genel olarak duyduklarımdan, okuduklarımdan etkileniyorum galiba.. Özellikle araştırmam altı üstü film.

0|0
    0|0
  • Okuyorum.

0|0
    0|0
  • Okurum kimi zaman.

Ve bu heyecanımı, şevkimi etkilemez asla.

Önyargısız ve resetlenmiş bir zihinle izlerim.

0|0
    0|0
  • trailer`i izlerim

0|0
    0|0
  • Hiç okumam gider istediğimi izleyip kendim karar veririm

0|0
    0|0
    • konusunu dahi okumadan film izlemek, karar vermek biraz zor, işi şansa bırakıyor gibisiniz..

• Ben filme gittikten sonra okuyorum eleştirileri bakalım aynı fikirde miyiz diye.

0|0
    0|0
Yükleniyor...