Kitaplığınızdaki en ilginç konulu olan kitap nedir?

konusu farketmez her türden olabilir.bilimsel tarihi polisiye ani roman her ne olursa.?

Güncellemeler:
benım kı oruç arıoba-de ki işte! derın derın dusunduren bır kıtap.

0|0
19|31

En İyi Kız Görüşü

• en ilginç olanı kemalist diye bir kitap.mustafa kemal atatürk diye bir adam var ülkesi için tahmin edemeyeceğiniz şeyler yapıyor.zamanla o ülkedeki insanlar atatürkçüyüm diyeni cezaevine tıkacak duruma geliyorlar.dar ağacında üç fidanda devamı niteliğinde.deniz adındaki kahraman halkı bu nankörlükten kurtarmaya çalışıyor ilk yaptığı atatürkün inen çerçevesini(fotoğraf) yerine astırmak oluyor vs

0|3
    0|0
    • bu ülkenın ınsanları ayakları baş yaptığı için tabıkı bedel odeyecek oduyorda.ölen askerlerımızı paketleme bandıyla sarıp topraga gomuyorsa bır memleket coktan bırılerı tarafından sistemı ekonomısı gelecegı paketlenmış satılmıştır.bu mıllet unutuyor işte gizli kullanıcı-allah bır tane daha mustafa kemal yollamayacak!

• :) budur işte.

teşekkur ederım gizem

Kızlar Ne Diyor 18

• sanırım şu:

link

güzel kitaptı gerçekten, mikro tarihi daha çok sevdiğimi net biçimde görmemi sağlamıştır.

1|0
    0|0
    • pekkomik bu kıtabı kesınlıkle lısteme alıyorum okuyunca yorumlarımı yazarım

• feci guzelmis. yirim onu :)

• murat bardakçıyla fatıh altaylıya konuk oldugunda ılk defa oyle uzun uzun dınlemıstım muazzez ılmıye yı.zavallı kadının kolunda saat yoktu 2 de evde olmam gerek dıyordu gece,onlarda lutfen anlatın daha cok anlatın dıyor gercek saatı soylemıyorlardı!cok guzel bı poırgramdı ve anlattıkları harıkaydı!torrentten bulursam ındırıcem

• ayşe kulin -gizli anların yolcusu yeni bitirdim...saolsun Ayşe ablamız erkek erkeğe nasıl sevişilir nasıl aşık olunur ayrıntılı ayrıntılı anlatmış..kusa kusa okudum

0|0
    0|0
    • aynı şeyi goethe-faust u okurken ben yasadım sinir oldum kıtabı son 30 sayfasında bıraktım!

not:profıl resmın trt gunlerıne goturdu:)

• faust'a ben 10 kere başlayıp bırakmışımdır...:)

• o kitap resmen cop. bir escinsel o kadar cabuk kabullenemez. ayse ablamiz gene cop otesi bir roman yazmis.

• ismini hatırlamıyorum bitane vardı memeler yağmur gibi yağıyordu binlerce saçma sapan şeyler.. resmen şoka uğradım bittikten sonra. bu neydi lan dedim?

0|0
    0|0
  • incir kuşları ve Leyla. Bosna ve sırp savaşında ki gerçekleri anlatıyor. Kesinlikle herkesin okuması gerekir!

0|0
    0|0
    • afropunzel -bosna sırp savaşı ve balkan kafkaslarla ilgili en son banu avar dan sınırlar arasında adlı kitabı okudum.emperyalıstlerın nasıl kukla gıbı devletlerı!oynattıgını okudum.zaten bıldıgım seylerdı ama cok acı verıcı ornekler var kıtapta.

• Ben babamın kütüphanesinde tozlanmış bi büyü kitabı bulmuştuum :O

2|0
    0|0
  • gündüz vassaf/cehenneme övgü

1|1
    0|0
  • Yatak Odası Felsefesi - Marquis de Sade

0|1
    0|0
  • 'mahşer'. yazarı sanırım azeri idi. hallac-ı mansur, nesim-i temalı.

0|0
    0|0
  • Sürü romanı.Müthiş.

0|0
    0|0
    • konusundan bıraz bahsetmen mumkunmudur?

• Denizin altında farklı bir dünya olduğunu anlatıyor.Bilimkurgu kitabı.Ama kitabı okuyunca film izlemiş hissi veriyor.Diğer okuduğum kitaplardan çok farklı.

• son arkeolojık kesıflerı okuyunca denız altında enaz denız ustunde kurulmus kadar cok yerlesım ve eser oldugu ortaya cıktı.denızler altında ...fersay-jules verne-bulabılırsem tum kıtaplarını alıcam!

• kafka-donusum

kufrediyorum hala anlamadim :/

0|0
    0|0
    • kahlo2 kafkanın sevglısıne mektuplarıydı sanırım onu okumaya!çalıştım sonunu getırmek ıstemedıgım kıtaplanrdandır!

• ben biliyorum.anlatmak isterim dinlersen :) çok fazla düşünmüştüm ve yeniden okumak zorunda kalmıştım

• aradan birkaç yıl geçsin, yeniden okuma ihtiyacı hissedeceksin zira anlamadığını düşündüğün metaforlar aklına takılmayı sürdürecek. ikinci okuyuşunda ise 'buymuş' diyeceksin. kafka boşuna bu kadar büyük adam olmadı:)

• erdal demirkıran - azrailin secde ettiği adam

0|0
    0|0
    • ben dunyanın en akıllı ınsanıyım-bu kıtabını okumustum.bu yazdıgın kıtabı d&r da gormustum bitter8 ama konusundan tam emın olamadım.almadım.kısa bı paragraf bhasettıgı bırseyden yazarsan bı fıkrım olur.

• Erdal Demirkıran'ı takip ederim severim kitaplarını :) Azrail'in secde ettiği adam kitabını tam olarak bitiremesemde şöyle söylym; Ölüm döşeğindeki adamın canını almaktan son anda vazgeçen ve onu hayata döndürüp bazı gerçekleri gösteren azraille arasındaki diyaloglar ve açıklanmış ayetlerden oluşuyo ;)

• yenı bor teorımı var yoksa!

ayetlerıde eklemıs ıse işin ıcıne degısık bırsey olsa gerek.

kıtap bıtınce lutfen bıraz daha bahset

• Sevil Atasoy kitapları.

0|0
    0|0
  • Efsun...

0|0
    0|0
  • dublörün dilemması.

0|0
    0|0
  • Kamelyalı Kadın

0|0
    0|0
  • barkvink cinayetleri

0|0
    0|0
    • teltoka bu cınayte romanlarına hıc alısamadım!bana hedıye edılen kıtapların hepsını sahaflarda takas edıyorum kendı ılgı alanıma gore.konusu ılgıncmıs ama sımdı baktım

• aşırı ilginç ve güzeldir katile aklın durucak ve tabi sebebine :) okumalısın

• yarın akmar pasajından bı sorayım,tesekkur ederım:)

• son çember - ilk 20 sayfası yırtılmış olduğundan konusu çok ilginç neredeyim şaşırdım

0|0
    0|0
  • bi amca yeğenine korkunç hikayeler falan anlatıyo işte en garip konulu kitabım o sanırım :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• Tür serbest demek. O zaman şu kitabı bir oku derim.

Kitap Adı: Kur'an-ı Kerim

Yazar : Allah

İleten : Hz. Muhammed

Türkçeye Çeviren : Yaşar Nuri Öztürk

Daha derin derin düşündüren bir kitabı zaten bulamazsın.

Bir de kitabı bir kere okudun diyelim. Bitmedi.

Baştan bir defa daha okuyorsun yeni şeyler eklenmiş.

Bir kere daha oku, yine yeni şeyler eklenmiş.

Baştan sonra 10 kere okudum ben, her seferinde daha önce fark etmediğim şeyler buldum içinde...

1|0
    0|0
  • Jean Christophe Grange - Şeytan Yemini

Konusu: Nearth Death Experience

Yani ölen insanların tekrar hayata döndüklerinde yaşadıkları deneyim.Tıbbı olarakta mümkün olan ölen insanın yeniden canlanmasını konu alıyo.Komaya girip kalbi duranların belli bi süre sonra tekrar kalbinin çalışmasıyla arada geçen zamanda yaşadıkları deneyim.Ve bu süre zarfında şeytanı gördüklerini iddia ediyor kitap.. Bana göre çok ilginç değil okuyucu olarak.Ama bu tarza alışkın olmayanlara değişik gelecektir..Kitapta çok ürkütücü ve heyecanlı tavsiye ederim :)

1|0
    0|0
    • :) dostum otekı tarafta bı seytanmı varmıs!satanızm propangandası kokusu aldım sankım kıtaptan:)

• çizgiotesı dıye bı fılm vardı o geldı aklıma:)

• neden ::)

• 0|0
    0|0
    • konuları nasıl dostum?

• Romalı Kadın : Önsözünde faşist dönemin hissedildiği roman denmesine rağmen baskıcı uygulamalrdan çok bireysel özgürlüğün hiç kısıtlanmadan yaşandığı izlemini uyandıran bir roman.Başkahraman evlilik hayalleri kurarken aslında nasıl kandırıldığını ve bunun neticesinde de hayat kadını olarak hayatını sürdürmesindeki içsel duyguların paylaşıldığı sakin bir kitap.

Angela'nın Külleri : Yazar Frank McCourt kendi sefil hayatını ve hayallerinin peşinden nasıl gittiğini anlatmış.

• Kelebek : Yazar; gençlik yıllarnda işlemediği bir suçtan dolayı mahkum edilir. Fransız Guyana'sına kürek mahkumu olarak gittiğinde tek bir amacı vardr. O cehennemden kurtulmak ve intikam almak. Netice de kaçmayı başarır ama intikam almaz. Venezuella'ya yerleşir. Tavsiye ederim.

• Sadık Hidayet'in Kör Baykuş'u ve James Joyce'un Ulysses'i. Gerçi Ulysses'i daha bitiremedim, bitecek gibi de durmuyor.

1|0
    0|0
  • Dönüşüm - Franz Kafka

2|1
    0|0
  • Kafka-Dönüşüm

" Gregor Samsa bir sabah tedirgin düşlerden uyandığında, kendini yatağında devasa bir böceğe dönüşmüş buldu."

1|1
    0|0
  • Agatha Christie'nin bir romanıydı. Şimdi gidip onca kitap arasından bulmaya üşeniyorum:)

Kitabın en başından sonuna kadar kahraman bakış açısıyla anlatıp sonunda da katili romanı anlattığı kişi çıkartıyordu. Kitabın sonunda şaşırmaktan kitabı fırlattığımı hatırlıyorum.:)

0|0
    0|0
    • zoomer dostum tam dıyordumkı alınık bır kıtap sonunu soyledın :D tebrık ederım kardes

• boris vian'in tüm kitapları ilginç ilginç dururlar raflarımda ..

1|0
    0|0
  • öğrencilik yıllarımdan kalma gazoz kitapları vardı "çok mavi düşler diye" çocukların hayallerini yazıyor moralim bozuk oldugunda canım birşeylere sıkıldıgında açar bi kaç hayal okurum hayalleri ezberledim ama yeniden okumak beni rahatlatıyor çocukluk ve saflık tarafımı orta çıkartıyor

0|0
    0|0
  • LYS Matematik... Çok ilginç geliyor bana... :D

1|1
    0|0
  • hipnoz ve bilim bide pisijikgüçler ve büyü diye bi kitap okumuştum

1|0
    0|0
  • büyü teknikleri ve duaları

1|0
    0|0
    • ben babıle ınen meleklerın ogrettıgı sıhırlerı ve buyulerı okumak ısterdım -uygulamak asla!

• Freud'un Musa Ve Tektanrıcılık kitabı. Zihin açıcı bir kitap, kişi psikolojisinin kitle psikolojisine de uyarlanabildiğini, az sayıdaki kanıttan hareketle tarihin yeni baştan yazılabileceğini, tarihin nasıl yalan olduğunu gösteriyor

1|0
    0|0
  • pisişik güçler diye bir kitap var odur herhalde

1|0
    0|0
  • O kadar çok var ki hangini birini anlatayım.

0|0
    0|0
  • Chuck Palahniuk -Ölüm p*rnosu.

2|0
    0|0
  • Ulysses Moore serisi

farklı dünyalar hayal ürünü heyecan macera hepsi içinde. kitap ı görünce çocuk kitabı sanarsın ama çok güzel bi kitap

0|0
    0|0
  • Ruhsal Güçleri Geliştirme Teknikleri... Metafizik konulu kitaplar hep ilgimi çekmiştir.

0|0
    0|0
  • Yıllar önce bi kitap vardı elimde hatırlayamadım o kitap..

0|0
    1|0
  • Aydoğan VATANDAŞ Haarp Teknolojisi

0|0
    0|0
    • mert kardeş haarp ın sıtesıne gır gunluk ışınım hareketlerını takıp et yukse derce enerjı yolladıklarında 1-2 gun sonra bır yerde buyuk bı dıga olayı baslıyor! çin dekı selı 1 gun onceden soylemıstım!arkadas afallamıstı!

• Hepsi hayvanlarla ilgili.Eğitim filan :))) :D En ilgincide köpek psikolojisi diyelim ozaman.

1|0
    0|0
  • Dante, İlahi komedya

1|0
    0|0
  • kocanı atlat başrol senin

0|0
    0|0
  • bir ankara polisiyesi namıdeğer behzat Ç.

0|0
    0|0
  • İskender Pala - OD

0|0
    0|0
  • hami toag psikopat

0|0
    0|0
  • Benim hiç kitaplığım olmadı ki :D

0|0
    0|0
  • tutku yayınevinin tüm kitaplarını beğeniyorum. çoğunu aldım zaten.

0|0
    0|0
  • ask ve ceza

0|0
    0|0
  • Evliya Çelebi Hatıratları... Hepsi içinde.. Polisiye, Anı, ve çok güzel bir Roman..

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1
Yükleniyor...