Cumhurbaşkanı ve hükümetin Osmanlıca dayatması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cumhurbaşkanı ve hükümetin Osmanlıca dayatması hakkında ne düşünüyorsunuz? herkes için öğrenmek zorunlu olursa ne yaparsınız?

• İsteyerek öğrenirim
    62% (5)56% (5)59% (10)Oy Ver
  • İstemeyerek öğrenirim
    0% (0)11% (1)6% (1)Oy Ver
  • Öğrenmem, günümüz Türkçesi bana yeter
    38% (3)33% (3)35% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
ben öğrenmem, çocuk sahibi olursam da eğitim için yurtdışına gönderirim, işe yarar bişeyler öğrenirler, şimdi Osmanlıca dilini kullanan hiç bir millet yok öğrense de öğrenmese de kaybedeceği bir şey yok, en azından kimsenin emrine boyun eğmezler

0|0
7|9

En İyi Kız Görüşü

• atatürk'ü dayatma yaptı diye eleştiriyordu akp. ama atatürk'ten farkları kalmadı şimdi.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Osmanlıcanın Öğrenciler için tarihten türkçeden farkı yok Dayatma ders ve Ezberci sistem Kimse dedesinin mezarını okumucak zorunlu geçilmesi gereken derslerden biri Dedelerin mezarı için sadece Osmanlıca yetmez

0|0
    0|0
  • Doğru bulmuyorum isteyen öğrensin karışmam ama zorunlu olması doğru değil

0|0
    0|0
  • Şöyle birşey var hiçbir işime yaramıycak ama geçen gün dusundumde ben dil ogrenmeyi seviyorum ve Osmanlıca nın içinde farsca arapca ve baska dillerden etkilenmis unsurlar var ogrenirsem bir kaybım olmaz kazanımım olur diğer dilleri rahat öğrenmem açısından temel bir yapı oluşur

0|0
    0|0
  • Zorlama yapmak tabiki hoş bişey değil insanında zoruna gidiyor o zaman... Ama sonuçta bu bizim tarihimiz diğer milletler tarihine sahip çıkarken biz onlardan ezik veya aşağı degilizki öğrenmeyelim karşı duralım. bunu siyasetle ilişkilendirmemek gerek ;-) bence

0|0
    0|0
  • Öğrenmem, günümüz Türkçesi bana yeter

0|0
    0|0
  • İsteyerek öğrenirim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bence bu kadar ezik bir eğitim sistemi içerisinde ve yazık bir türkiye halinde osmanlıcanın yeri ve zamanı hiç değil. avrupası amerikası nasayla çığır açıyo her zaman biz osmanlıcanın derdindeyiz yok okullarda tenefüslerde kızlar erkekler ayrı olcak derdindeyiz mevzu aslında bunlarda değil bakın burada bile aslında bizim bunları tartışarak bazı şeyleri görmemizi istemiyorlar ya da düşünmemizi düşünün bide olsa nelere perde çektirecekler
    belki konuyla alakası yoktur ama basit tek düşüncem ilk olması gerekenler şeylerden biri kesinlikle değil osmanlıca..

0|0
    0|0
  • İstek dısı yapılan hangi egitimden verim alabilirsin..
    Secmeli yapsalardı kisinin tercihine bırakmıs olsalardı bu denli tepki vermezdim.

0|0
    0|0
  • bundan sonra herkez osmanlıca konuşucak gibi algılıyo millet ne var atalarımızın dilini öğrensek? ve osmanlıcanın bunun manevi değeri çok büyük

0|0
    0|0
    • Arkadaşım sıkıntı şu ki senin söylediğin gibi kullanılmayacak. Kullanılmayan dil de unutulmaya mahkumdur. Yani elde var sıfır. Diyeceksen ki isteyen öğrensin buna itirazımız yok. Atalarımızın dilini öğretecez diye yarım yamalak tepe taklak bir şey öğretilecek. İngilizce eğitim alıp ingilizce bilmeyiz. Osmanlıcanın maneviyatı mı var arkadaşım ya.. Tuvalet latin alfabesiyle değil osmanlı alfabesiyle yazılıyor.

• eğitim sistemini bu şekilde bölecekse üniversitelerede osmanlı siyaseti ve düşünce yapısı dıye dersleri eklesinler. bizlerde görelim en azından secmeli olur kredi toplar okul biter

0|0
    0|0
  • Zorla şeriat ve kargaşa getirecekler

0|0
    0|0
  • Osmanlıca olsun tabiki. Kaçırdık o günleri ama herkes ottoman torunu olduğunu bilmelii..

0|0
    0|0
  • dayatma? tekrar düşün

0|0
    0|0
    • "isteselerde istemeyecekler de öğrenecekler" cümlesi sana dayatma gelmiyorsa istediğini diyebilirsin

• kullanılmayan bir dili öğretmek ve öğrenmek işsizlikten başka bişey değil, özellikle zorunlu olarak, sonra bunların öğreteceği din kesinlikle arapça olur, Osmanlı diye bir dil yok Osmanlı Türkçesi var ve hiç bir yerde Osmanlı Türkçesi demiyor bunlar, Osmanlı Türkçesine ait şiirleri okursan günümüz Türkçesinden ses farklılığı haricinde çok fark bulamazsın, Karadeniz şivesiyle İstanbul şivesinin arasındaki gibi fark vardır

• bilemiyorum herşeyi mükemmel yapmıyolar ama ikinci bir seçenek te yok ne yazık ki...

• Hükümet ne ısede cumhurbaşkanının bu işlere karışması garip uyuyoruz.

0|0
    0|0
  • yanlış önce padişahlığını ilan etsin ondan sonra dayatsın ne dayatacaksa bişey değil millet uyanacak elindekinden olacak sonra

0|0
    0|0
Yükleniyor...