Avukatlık, eczacılık, mühendislik vs.. kursları yoksa grafikerlik kursları neden var?

Bu bizim mesleğimize hakaret değil mi? Her meslek için diploma ve iyi eğitimin şart olduğunu düşünüyorum. Nasıl ki diploman olmadan mimarlık yapamazsan , grafik tasarımcı da olamazsın. Kurs saçmalıklarına bir son verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Biz 4 yıl boşuna okuyoruz o zaman enayi gibi. Hem de afedersiniz eşek gibi çalışıyoruz o yetenek sınavından geçebilmek için. Adaletsizliktir bu. gerçi alaylıyla mektepli kendini belli ediyor zaten ama ben bu düşünce yapısına kızıyorum.

0|0
1|1

Erkekler Ne Diyor 1

• Aslında bunun nedeni Grafikerliğin aslında yalnızca photoshop ve Corel bilmekle olunamayacağını, grafikerliğin zorlu bir tasarımcılık alanlarından biri olduğunu, ne yazık ki insanlar anlayamıyor.

Bu gün bir kırtasiyede bile grafiker eleman aranabiliyor. Ne yapacak? Fotokopi çekecek.
    Grafikerlik reklam sektörünün bel kemiği ve ancak iyi bir eğitim ile kişi yaratıcılık deneyimlerini ve bilgilerini kazanabilir.

Ancak ülkemizde buna gerek bile görünmüyor. Fotoğrafın üzerine yazı yazabilen herkes Grafiker olabiliyor.
    Aslında grafiker değil, programdan anlayan sıradan bir birey oluyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• neden neden neden?

0|0
    0|0
Yükleniyor...