Metal müzik ve din...Bırakayım mı metal dinlemeyi?

arkadaş son 3-4 gündür ağır metal death metal dinliyorum

dinden soğumuş hissediyorum kendimi ne biliyim içimden günah işlemek şeytana yakınlaşmak geliyor bırakıyım mı dinlemeyi ?

Güncellemeler:
metal dinlemeyi bırakıyorum yaşasın Türk Halk Müziği :)

link

bir soru daha temiz bir tür yok mu illuminatisiz zevkli her türlü dinlerim raggae diye bi şey vardı ona mı başlaşam ki Bob Marley i dinlerim :)

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Metalcilerin kendilerine saygısı yok dine olsun :/

1|1
    0|0
    • güzel dedin :)

• 3ay

sizler gibi düşünen saçma insan toplumu olduğu sürece müziği de dine bağlarsınız tabiki metal müzi dinliyince dine saygımız olmuyor evet haklısınız nasıl bir saçmalıktır bu

Kızlar Ne Diyor 5

• bırak din olmadan hayatın anlamı var mı? onlar şeytana yakın insanlar illümanti falan yapıolar

1|1
    2|2
    • Çünkü müzik dinlemek adamın nefsi isteğidir. Çok uzun bir açıklaması var. Artık öyle bir hale geliyor ki insan müzik dinlemeden yapamaz oluyor. İşte bu nefsi istektir ve bilimsel olarak da müzik dinlemek ruha zararlıdır. Kanıtlanmıştır ancak bizim halka bakma sen : "Müzik ruhun gıdasıdır" diye uydurduklarına. Ruh ve nefis faklı şeylerdir. Bunu ayırt etmek gerekir. Ruhun gıdası ibadettir, nefsin gıdası zevklerdir.

• ya sen bu kadar dini bilgiyi nerden öğrendin? ve şuanda msnin açık değil ya

• Biraz sonra açacağım.

• hemen bırak..unut metali=/

0|0
    0|0
  • arada ben de dinlerim de hiç öyle bir his oluşmadı bende.

0|0
    0|0
  • güldürdün

0|0
    0|0
  • Black metal dinle, kilise yak bari.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Müziğin metali-çeliği olmaz arkadaşım. Müzik dinlemenin hepsi günahdır. Hatta çalgıyla söylenen ilahi bile dinlemek caiz değildir artık sen düşün.

2|0
    0|1
    • niye günah ya?

• panpa öyle bir şey yok

ona bakarsan osmanlı marşları var ona ne diyeceksin ?

• İstisnaları vardır. Askerlere moral vermek amaçlı çalgı aletleri caizdir. Keyfi olarak dinleyemezsin. İnkar etmemeni şiddetle tavsiye ederim.

• Psychedelic rock dinlesen kafan güzel olacak yani.

0|0
    0|0
  • Zaten böyle düşünüyorsan gerçekten HEAVY METAL düşüncesini ve felsefesini kavrayamamışsın arkadaşım.Böyle düşünen insanlara hiç anlam vermeye kalkmak ve bu konuyu tartışmak bile çok gereksiz ve saçma.İmanın kimdee olduğu belli olmuyor.

0|0
    0|0
  • Ne alakası var kardeşim.Demek ki arada kafanı dağıtmak istiyorsun.Yalnız dinlediğimiz müziğin bizi psikolojik olarak yüklediği doğrudur.Ama o kadar da değil :)

0|0
    0|0
  • Eve gideyim, melodic death metal dinleyeyim.

1|0
    0|0
  • Kurban dinle hacı.Hem yerli hem güzel :))

1|0
    0|0
    • grubun ismide güzel bak bi bakıyım bu gruba Allaha Kurban gibisinden veya Kurban bayramına mesaj mı veriyor ki veya her kurbanlık koyun alışına Kurban Grubuna 5 Tl katkıda bulunun gibisinden :)

• Linkin park sağlamdır bak.

• ovvv severim onu rolling in the deep ten soğuttu beni :)

Yükleniyor...