Doktora ne işe yarar?

Evet arkadaşlar , Yüksek lisans eğitimimi bu sene bitirdim. Acaba Doktora yapınca bu özel şirketlerde işe girmek için etkili oluyor yoksa ana faktörü üniversitede kalmak için mi ?

0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• çoğu alanda akademik kariyere devam etmek istiyorsan işe yarar, klasik iş hayatında getirisi olmayabilir.

0|0
    0|0
    • p.s. doktora öğrencisiydim, 3. senenin sonunda akademisyenlikten vazgeçip arada master derecesi alarak eğitimi tamamladım.

• Doktora da iktisat,işletme,ekonomi üzerine olur yaparsam

• devam edebilirsin, danışmanlık yaparsan ya da şirket içinde devam etsen de iktisat doktorası mesela işine yarayacaktır.

Kızlar Ne Diyor 5

• çalıştığın alana göre değişir... Bir konunun uzmanlığını almak demektir... Bir konuda uzmanlaştığın zaman şunu unutmaman gerekir ki.. İnsan 2 yöntemle bir alanda uzmanlaşır ::

1. o alanda çalışma tecrübesi edinerek
    2. eğitim görerek..

belki psikoterapist olsan ve uzmanlık alanın çocuk psikolojisi olsa yaptığın doktora senin hem uzmanlık sağlamanı hem de müşteri gözünde daha etkili olmanı sağlar ancak...

makine mühendisi olup, klima firmasında çalışırken soğutucular üzerine doktora yapman o firmanın argesinde soğutucularla uğraşmadığın takdirde işe pek yaramaz... yArın soğutucular değil de , ısıtıcılarla ilgili bir iş istihdamına gitmek istdiğinde doktoran avantaj olmaktan çıkar ve sorulur :bu alanda doktora yapmışsınız neden bu sektöre geçmek istiyorsunuz gib...

0|0
    0|0
  • doktora bence hep daha iyidir. Yapmanda kesinlikle fayda var, tabiyki derslerden simdiye kadar yorulmadiysan, devam et derim.

0|0
    0|0
    • benim amaçım üniversitelerde kalmakdansa özel şirketlere girerken faydası olur mu direk düşüncem o

• Şuan 27 yaşındayım . ben yüksek lisansı ve lisansı yurtdışında yaptım acaba diyorum doktora da yapsam da artık tam olsa .

• tam olur bence yani yap. daha gencsin.

• özel sektörde çalışacak bir insanın doktora yapmasının biraz gereksiz olduğunu düşünüyorum. ama çalısırken idare edecekse okuldakıler yapabilirsin tabiki

0|0
    0|0
  • bence özel sektör düsünüyorsan tadında bırak.

0|0
    0|0
  • askerliği ertelemeye de yarıyo.

0|0
    0|0
    • zaten istesem çok her koşulda askerliğe gitmeyebilirim. Tutarlı cevaplar verelim lütfen

Erkekler Ne Diyor 1

• Maaşın artacaktır en nihayetinde

0|0
    0|0
Yükleniyor...