İyi elektro gitar çalma yolunda verilmek istenen tavsiyeler?

Merhabalar elektro gitar çalıyorum başlayalı 2-3 hafta oldu. Şuana kadar hocanın verdiği pratikleri el alıştırmalarını yapmaya çalışıyorum sizin vermek istediğiniz tavisyeler varsa almak isterim

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• bir gitar geçmişin varsa bundan sonraki safhada metoda dayalı egzersizler yapmalısın. mutlaka ama mutlaka metronomla çalış. teknikleri öğrenmeye bak. gam nasıl gezilir, pena tutuşları. ritm türleri. power ritm nasıldır trash ritm nasıldır, gam türleri gam ve akor geçişleri nasıldır, drop akor pozisyonları normalden farkı nedir, gitar sap ayarı nasıl yapılır, köprü ayarı nasıl yapılır, ton nasıl ayarlanır, istediğin tarz için gereken tonlar nelerdir gibi bakman ve ugraşman gereken bir sürü konu var. Genelde 6 saat çalışın derler ama ben daha çok öğrencilerime 3 saat düzenli çalış geri kalan zamanında bol bol kendini vererek ve elinle ritm tutarak müzik dinle diyorum.

0|0
    0|0
    • Pekala hocam çok teşekkür ederim cevabınız için daha önce bir gitar geçmişim yok

• Gerçekten çok kaliteli yorum yazmışsınız gerçekten bazı şeylerin cevabını alabildim sayenizde çok teşekkür ederim

• rica ederim dostum ne demek.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Önce klasik gitarla başla. Elin klavyeye bi' alışsın. Nerde hani notalar var öğren. Sonra elektroya başla. Günde 6 saat etüt. Hadi çalış sazına.

0|0
    0|0
    • Mesele klavyeye alışmak ise neden elektronun klavyesi değilde klasiğin klavyesi. Günde 6 saatte çok ayrıca :D Yani vakit vermeyeceğim den değil ama başlangıç için çok gereksiz ve sakatlanabilirim.

• Kendi kafanın dikine giderek bi' yere varamazsın. Diğer yorum yapan arkadaş da aynı şeyi söylemiş şimdi fark ettim. Bi'şey biliyoruz da söylüyoruz. Asım Can Gündüz, İlter Kurcala, Serdar Öztop, Metin Türkcan vs. Bu adamlar hayvan gibi gitar çalmalarına rağmen günde 6 saatin altında etüt yapmıyolar.

• Gitar dersini aldığım hoca yaklaşık 10 senedir gitar çalıyor abisi türkiyenin en iyi klasik gitaristlerinden ve bana iyor ki sizin için şu an günde en fazla yarım saat uygundur daha fazlasına isteseniz bile çalışmayın diyor. Kime inanayım şimdi aksilik değil ki bu sadece mantık bulmaya çalışıyorum. Soruyorum mesela işte neden klasik gitarın klavyesi de elektronun değil. Fark ne?

• Elekto öğrenmeden önce klasik öğren solo çalış tab ezberle

0|0
    0|0
    • Klasik öğrenmek istemiyorum pek ya çok tıngır mıngır geliyo bana bilmiyorum dinlediğim müzik tarzıyla da alakalı olabilir.

• Klasikte de pena kullanabiliyorsun klasiktede solo atıyorsun burdaki amaç temeli atmak elektrodan başlarsan hep bir eksiklik olacak sende ilerde anlarsın dediğimi

• Pekala teşekkür ederim.

Yükleniyor...