Yeni pasaport almissiniz. Ilk hangi ulkenin damga vurmasini istersiniz?

Yeni pasaportum gecen geldi. Yaza biryerlere gitme planim var ama birkac ulke var aklimda. Siz olsaniz nereye giderdiniz? :)

0|0
5|18

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• Şahsen ben pasaportu aldıktan sonra, hiç aklımda yokken perslilerin memleketi İran'a gitmiştim.
    Tehran'ı ve Alamut Kalesini görmek için.
    Ancak diplomatik olarak Avrupa'dan önce ortadoğuya gitmek sıkıntı yaratabiliyormuş.
    Sanatçıyım entelim ayağına yırtmaya çalışacağım bende.
    Tavsiyem önce bir Avrupaya ayak basınız.
    İspanya'daki mimari belki de sizi fazlasıyla etkileyecek,
    Paristeki Louvre Müzesinde Mona Lisa size bir çay ikram edecek,
    ya da Floransa da Michalengelo ile tavla atarsınız :)
    Kim bilir?

2|0
    1|0
    • :) irana gitme gibi bir dusuncem yok ama haklisin diplomatik kriz cikiyormus pasaportta ilk iran damgasi olunca.

• Şahsen benimde şeriatın göbeğine gitmek gibi bir fikrim hiç belirmemişti. Ancak tahminlerimden çok farklı bir memleketle karşılaştığımı itiraf etmeliyim.
      Oryantalizm manyağı Avrupa için; bakınız gittim ama sorun niye gittim, ahanda oranın otantik yerlerini resmettim diyerekten yırtmaya çalışacağım.

• Sırasıyla:
    -Küba
    -Arjantin
    -Brezilya
    -İspanya
    -İtalya
    -Avusturya
    -Fransa
    -Güney Kore
    -Singapur
    -Japonya

1|0
    0|0
  • Sri Lanka, İran, Vietnam, Kamboçya gitmek istediğim ülkeler.

Suriye, Almanya, İsviçre, Lübnan, Estonya, Afganistan, Hollanda, Karadağ, Bosna Hersek, Hırvatistan, Gürcistan, Yunanistan ve Bulgaristan'a gittim daha önce.

Karadağ ve Estonya'yı çok sevdim. Lübnan ve Suriye de güzeldi. Hırvatistan fazla Avrupa geldi. Bulgaristan ucuz ve sakin bir ülke orayı da beğendim. Afganistan rezil bir yer. Bosna Hersek sıcak kanlı sempatik. İsviçre sıkıcı, askeri üs gibi. Almanya daha rahat ama yine sıkıcı. Hollandalılar daha relax ama oraya gitmek vakit kaybı bence.

0|0
    0|0
    • Ben almanya ya da holandaya gidicem cunku akrabalarim var :)

• İnşallah beğenirsin oraları. Herkesin bir popisi vardır. Benim beğenmediğim yeri belki sen beğenirsin.

• Avustralya ya da Abd :)

0|0
    0|0
  • 10 Yıllık aldım ilk damgayı suudi arabistan vurdu ikincisini nasipse israiloğulları vuracak sonrasında afrika veya herhangi bir avrupa ülkesi niyetim böyle ömrüm olursa ve nasip olursa:/

0|0
    1|0
  • herkesin pek bilmediği bir ülke:DD varlığı inkar edildiğinde pasaporttaki damgayı gözlerine sokabilirsin:DDD

0|0
    0|0
  • rusya dicem ama görecekler falan rezillik, abd en temizi

0|0
    0|0
  • Bilemedim simdi ama hep abd yi gormek istemisimdir

0|0
    0|0
  • Brezilya :)

0|0
    0|0
  • sessiz huzurlu yerlerden sıkıldım. şöyle şehir karmaşasının beni alıp götüreceği herhangi bir yer olabilir.

0|0
    0|0
  • Marshall adaları.

0|0
    0|0
  • tazmanya

0|1
    0|0
  • Malta

0|0
    0|0
  • Moskova

0|0
    0|0
  • Papua Yeni Gine

0|0
    0|0
  • Brezilya ya giderim. aklimda var zaten. yalniz pasaport fiyatlari ne durumda 4- 10 yil arasi?

0|0
    0|0
  • Rusya:D

0|0
    0|0
  • Cebelitarik çok güzel biyer :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Rusya (biz onların kızlarını kaçırıyoruz diye onlarda beni kaçırır diye korktum şimdi)
    Avustralya
    Amerika (ordan direk jamaikaya geçiş)
    Hollanda :D

0|0
    0|0
  • Madagaskar isterdim.

0|0
    0|0
  • Uzak doğu ya. Japonya falan

0|0
    0|0
  • Ben ilk almanyaya gittim ama yaz degildi