Bir düşüncem var ama yapsam mı?

Bu zamana kadar 150-160 şiirim var yazdığım. Çevrem kitap çıkartmam için herhangi bir yayınevi ile görüşmem gerektiği konusunda ısrar ediyorlar. Ama ben bu konuda onlarla hem fikir değilim. Başarısız olmaktan korkuyorum birde: Şiirlerimin bazı kişilerin üzerimde bıraktıkları his ve tada istinaden özel olduğunu ve insanlarla paylaşmamam gerektiği fikri ağır basıyor bende. Ne yapmalıyım? Denemelimiyim? Tavsiye ve düşüncelerinizi sorsam yardımcı olabilirmisizniz bana?

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Denemelisiniz tabi ki. Bugün beklediğiniz etkiyi oluşturmasa bile bir gün oluşturabilir. Başlangıç lazım

0|0
    0|0
    • Tamam öyle fakat güzel ülkemde işler böyle yürümüyor. Hayal kırıklığına uğrarsam tekrar deneyemem diye tedirginlik var.

• Bu korkunun seni yerinde tutan sesi. Herkes böyle düşünse -ki güzel ülkemde o yüzden iyi işler pek yok- bir adim bile atamayiz

• Haklısın.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• Kıymetli kardeşim,

Türkiye'de popüler kültürün dayattığı bir kaçı dışında şiir kitabı satmaz.

Bununla beraber, maksadım satmak, meşhur olmak değil diyorsan; torunlarına nadide bir miras bırakmak adına, şiirlerini kitap şeklinde bastırabilirsin.

Vesselam

0|0
    0|0
    • Satıp meşhur olma adına bir çabam ve düşüncem yok inan ki. Zaten bir kitapla ne kazanabilirsiniz ki?

• Ama yinede haklısın. Güzel bir düşünce soktun kafama. Albüm şekline dönüştürülebilir.

• açık konuşayım artık şiir kitapları ile ilgilenmiyorlar maaelsef... öyleki kapıdan necip fazıl bile girse yüzüne bakmayackalar...:(((

0|1
    0|0
    • Necip Fazıl'ların seviyesine ulaşmak için ömrümüz yetmez :)

• söylediğimi ona rağmen olduğunu düşün:)) cddiyim maalesef:( hevesini kırmak için demiyorum

• Yok heves kırma meselesi değil. Görüşün için teşekkürler ;)

• Denemelisin asla korkma kardeşim. en kötü ihtimalle elinde kendi yazdığın bir kitabın olur batmak gibi bir lüksün yok şiir asla seni yarı yolda bırakmaz dene korkunu yenip. Yüzlerce genç şair böyle düşünüyor ve içlerinden bir kaçı duyuluyor çünkü onlar korkmadan başaracağını düşünenler oluyor.

0|0
    0|0
    • Kemal haklı. Çoğu şair zaten duygularını bizimle paylaşıyor. Hayatındaki kadınlara hissettiği herşeyi kapıda döküp bizlere aktarıyor. Bunun için korkma bence. Ve şiir sayın yüksek başarısız biri de değilsin. Bence asıl. Başarmak için risk al.

• Tamam teşekkürler :)

• Rica ederim (:

Yükleniyor...