Wattpad'te kendi hikayemi yazmak istiyorum. Haklarımı nasıl korurum?

Bazen işte wattpad'te kitap okurken yazıyor ya "Yazar hakları korunuyor"filan diye.

Ben kendi hikayemi yazmak istiyorum paylaşmak istiyorum ve belki ileride kitap çıkarmayı da düşünüyorum. Fakat haklarımı korumak istiyorum. Yazar haklarımı, çalınmasın diye. Nasıl yapabilirim?

0|0
16|23

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 23

• Wattpad'te acemi olarak yazarsın zamanla geliştikçe bir yayın evi ile anlaşır onunla çalışırsın ama yazı ve kitap hakları senin ve yayın evi arasında olan anlaşmaya bağlı olur diye biliyorum...

0|0
    0|0
  • Muhtemelen yazdığın şeyi paylaşmadan önce sana seçenek sunacaktır, fakat sen yine de yazının sonuna kopyalanması ve izinsiz paylaşımı konusunda izin vermediğini belirten bir not yaz. Hukuki açıdan hak idda edebilirsin bu sayede.

0|0
    0|0
  • ispat edemezsin. ben senin yazdıklarında birkaç kelime değiştir, düz cümleyi de devrik yaptım mı nasıl diyecektin bu benim cümlelerimi çalmış diye?

0|0
    0|0
  • Koruyamazsın.

0|0
    0|0
  • Wattpad zımbırtısında her türlü herkesin hikayesini çalarım telif hakkı var vs diye söylüyorlarda kopyala yapıştırıda engellemişler ama ben çalarım aga sitede bir sürü açık var bence yazmayın (profesyonel) ya da siz bilirsiniz.

1|0
    0|0
  • her daim senaristler şaiirler yazarlar gizli ve sessiz ortamlarda hazırlarlar eserlerini sende onu denersen kimse senden birşey çalamaz :))

0|0
    0|0
  • yayınlarsan saklayamazsın çalmış olmuyo kimse yasalar gereği bununla ilgili şarkı sözü şiir yazı bunlarla alakalı bişey çıkmadı o yüzden yazdıgım sarkıları hiç paylaşmam

0|0
    0|0
  • telif hakkını almadıysan yapma etrafta çok yamyam var malum halk olarak biraz hırsızlık mevcut bkz;cumhurbaşkanı ve 4 kafadarı birde reza beyefendi

1|0
    0|0
  • bir bilgim yok.

0|0
    0|0
  • hiç bilgim yook

0|0
    0|0
  • bende düşünüyorum böyle bişeyi

0|0
    0|0
  • onu yapacağına normal kitap yazsana kendine güveniyosan?

0|0
    0|0
    • Evet fakat ben yurtdışında yaşıyorum ve türkçe yazmak istiyorum şu an burada normal kitap yazsam nolur. Ben bir denemek istiyorum eğer beğenilirse Türkiye'ye geldiğimde kitapları bastırırım.

• Eee yaz bitir o zaman, kitaplarını bastır. Bence ilk önce wattpadde yaz eger çok begenilirse hemen bastır kitaplarını, kitap basıldı diye okucularına haber et bir de üstüne imza günü geçir :))))

• olmaz maddiyat sorunum var! normalde şiir beste falan full ama gel gör ki sorun var eger ıstersen yazıp anons ettırdıgım bı şiirimi sana dınletebılırım?

• ilk senden duydum bende yazabilirim :)

0|0
    0|0
  • Noterden tasdik ettir sonra yayınla

0|0
    0|0
  • Noter tastikli olması gerekir

0|0
    0|0
  • calabiliyorlar ordan guvenme

0|0
    0|0
  • Kendimi yazsam anlatsam destan ansikilopedi olur galiba sanirsam her halde

0|0
    0|0
  • SGK YA BASVUR O KORUR

0|0
    0|0
  • yaz yazz

0|0
    0|0
  • dmca. c om bu siteyi araştırmanı tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • kopi rayt alman lazım

0|0
    0|0
  • Koruyamazsın ben çalarım :)

0|0
    0|0
  • Korku hikayeleri mi yazacaksın?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• korunuyor tabi kopyalayamıyorsun bile.

okudugum birçok kitap basıldı hem de =))

0|0
    0|0
    • Nerden biliyorsun korunduğunu?

Evet bende biliyorum birini biraz okudum başarılıydı diğerleri kütüphane de duruyor. Fakat kütüphane de duran bütün kitapların nerdese hepsi basılmış hatta imza günleri olanlar var MAŞAALLAH diyelim başarılarının devamını dileriz :)

• E cunkiu bende yazdim aynisi sadece yazarsin eger biri de calarsa rezil edebilirsin cunku bunun ortami olusmus orda.

• 1 sayfa yaz begenirlerse dene

0|0
    0|0
  • Bazı hikayeler harbiden çok güzel ama alayı gereksiz ergen saçması, hele bir kız var döktürüyor Matmazel

1|0
    0|0
  • Ben de yazıyorum ama silcem çalarlar. Acayip işsizler var. -.- bence pdf'ye yaz. Sonra basım için bazı yazarların görüşünü alırsın.

0|0
    0|0
    • Pdf ne?

• bilgisayardaki yazı felan yazma programı. Büyük ihtimal openoffice 'tir sendeki de

• Bir arkadasim kendi siilerim diye biz3 baskalarinin siirlerini yutturmaya calismisti ama benim kafa zehir gibi.. aninda caktim..

Nasil yaparsin bilmesem de basarilarini daha saglam guvenilir kaynaklara dayandirsan saglikli olur.

0|0
    0|0
  • Yazarken ayarlaması vardı sanırım onun. Ben de yazıyorum da yanlış hatırlamıyorsam öyle bir ayar yapmıştım.

0|0
    0|0
  • Arkadasim yazmis yazmis sonra kitapcilara yollamis kücük bir yerde olsa kitabi cikacak.

0|0
    0|0
  • haklarını bilmiyorum ama yazarsan kitabın adını söyle okurum cok güzel hikayeler var kitap olan belki seninkide olur

0|0
    0|0
    • Sen ne tür kitaplar okuyorsun?

• her türlü okurum. begendiklerim kötü çocuk yabancı sessiz belalı korumam cok okunanlar ve güzeller bunlar ve dahası da var

• Çalınmaz rahat ol

0|0
    0|0
  • Yazılarınızı internette yayınlamayın.

0|0
    0|0
  • Senin hikayende nobel ödülü alacakya

0|0
    1|0
    • Boşver sen bos takilmana dewam et boyle şeyler seni ilgilendirmez sana ters sen git gez.

• bende yazıyorum 1200 falan okunmş

0|0
    0|0
    • İNŞALLAH daha cok okunur, , başarılarının devamını dilerim canım :)

• Tesekkr ederm :)

• bende yazıyordum sonra vazgeçtim çalabilmenin bir sürü yolu var

0|0
    0|0
  • Bende hikaye yazmaya kalkştım ama okuyucu çok az
    Benden daha aptalca yazanların milyon tane okuru var bende yok gıcık oldum

0|0
    0|0
  • O NE

0|0
    0|0
Yükleniyor...