Kitaplar da dostlar gibi az fakat iyi seçilmiş olmalı mıdır?

Kitaplar da dostlar gibi az fakat iyi seçilmiş olmalıdır sözüne siz katılıyomusunuz?

0|0
1335

En İyi Erkek Görüşü

• Ben her şeyi okumayı tercih eden biriyim. Hatta düşüncelerime zıt olan eserleri bile. Ne kadar com okursan seçim yapacağın bilgi havuzu o kadar geniş olur ve daha doğru olur. Az kaynak takip etmek fikirlerinizi, görüşlerinizi bir noktaya yönlendirmelerine izin vermek olabilir. Okumanın gerçekten iyisi kötüsü olmaz. Sadece her okunan doğru değildir, her kaynak, her bilgi filtre edilmeli.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 34

• Hayır.
    Çünkü kitapların dost olup olmadığını sürekli okuya okuya anlayabiliriz yalnızca.
    Fazla kitap okuyamayanların uydurmasıdır bu en fazla.

0|0
    0|0
  • kötü olan kitap değil senin iradendir

0|0
    0|0
  • Kütüphaneci bir ağabeyimin çok hoşuma giden bir sözü var :) Kitap basıldığı gün eskimiştir! sen istediğin kadar seç :)

0|0
    0|0
  • Evet...
    Azı yarar, fazlası zarar...

0|0
    0|0
  • "Mı" soru ekini çıkardığımızda zaten sorunun cevabını siz vermişsiniz :)

Saygılarımla..

1|1
    0|0
  • Her kitap bir anlam taşır ama her insan bir anlam taşımaz... çok dostum olacağına az ama öz dostum olsun.

0|0
    0|0
  • Çok doğru. İnsanın sanat dalları konusunda belirli zevkleri olmalıdır. Kitap kurdu olup, günde 1 kitap bitiren ve pazardan domates seçer gibi kitapçıdan kitap seçen arkadaşlarım var ve dünya görüşleri hiç gelişmiyor. "Ben çok pis kitap okurum" düşüncesiyle değil "bu kitabın konusu ilgimi çekti" şeklinde kitap alınmalı ve okunmalı bence.

0|0
    0|0
  • Kitaplar iyi ama çok seçilmelidir.

0|0
    0|0
  • Hayır katılmıyorum bu söze. Kitap ayrımı yapılmamalı her kitap bir bilgidir. Yılda ortalama 60 kitap okuyan bir insanım. Her kitap bir bilgidir ve bu sözlere takılmayın derim. Ben kitap seçmeyerek pişman olmadım ama dost seçerken çok pişman oldum.

0|0
    0|0
  • Elbette, her insanın doğruları ve yanlışları olduğu gibi kitap yazarları da öyledir. Sırf onun bakış açısı için bir kitabı okuyabilirsin, ancak kitabın sana katacağı şeylerden pek ümidin olmasın.

0|0
    0|0
  • Kitap her şekilde yeni bir görüş yeni bir bakış demektir. Kitap sana zarar vermez faklı bakışı sunar sen tercih etmek istersen edersin. Ama insan zarar verebilir üzebilir kırabilir vb bircok şey yapabilir insanlar seçilmeli. Kitaplarda belirli kriterlere göre şeçilmeli her yazı yazan kitap çıkarmış olmamalı ama az değil çok kitap olmalı. Ne kadar çok kitap o kadar çok pencere o kadar çok bilgi o kadar çok kültür..

0|0
    0|0
  • hayalden çok gerçeği yansıtırsa iyi olur ayırdığım tek şey bu iki kitap arasında hayal ve gerçek gerçeklerden alınmış yazılar kitaplar filmler masal hikaye vb şeyler hoşuma gidiyor :))

0|0
    0|0
  • tabii kii :) her kıtap okunmamalı bence. kısılık olarak etkılıyebılır. tavsıye uzerıne kıtapları okumayı tercıh edıyorum. arka kapaklara kesınlıkle aldanmıyorum. usenmeden bır kac sayfa okuyup alırım :)

0|0
    0|0
  • Az - Öz.. Dahası yok :)

0|0
    0|0
  • Ever Haklısın.

0|0
    0|0
  • Baş ucu kitapları için bunu derim sadece. Her tür kitabi okuyup her düşünceyi öğrenmek gerekiyor bence.

0|0
    0|0
  • haklısın

0|0
    0|0
  • Elbette dostları kitaplara benzetiyorlar kapağını açmadan ne olduğunu göremezsiniz...

0|0
    0|0
  • yazarlar önemli ve iyi kitap bulursan al oku ben romanları tercih ediyorum bana aynı film izlemek gibi geliyor ve insan karakterlerını daha iyi algılamam için özellikle dostoyevski çok iyi anlatıyor o kültürü resmen yaşıyorsun

0|0
    0|0
  • Kitap bu sana zararı olmaz demeyelim saçma sapan şeyler okuyarak yalan yanlış bilgilerle karşımıza çıkan insanlar var okuduğun kitabı seçersin ama sana yanlış seçeceğin dost kadar zarar veremez hiç bir bilgi ;)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 13

• Evet piyasa da o kadar çok boş kitap var ki popüler kültür kitapları özellikle niteliksiz bilgi bir hictir vakit e yazık harcanilan...

0|0
    0|0
  • Her şeyi okumam evet... Neden dimağımı kirleteyim ki? Neden zihnime zarar vereyim? Seçiciyim bu konuda...

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum. Nasıl az ve öz dost mutluluk, huzur ve faydalar sağlarsa az ama özenli seçilmiş kitaplarda o derece yararlı olur. İnsana bir şey katmayan kitap sana yararı olmayan arkadaş gibidir.

0|0
    0|0
  • tabiki iyi secilmeliler yoksa sizi sıkabilirler. Seçici olmak lazim diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Şahsen katılıyorum

0|0
    0|0
  • Bence ne kadar okursan o kadar Iyi :)

0|0
    0|0
  • Yesssss

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • her turlu kitap okunmali bence az olmasi icin kasmamak gerek. merak ediyorsn al oku

0|0
    0|0
  • Kesinlikle evet

0|0
    0|0
  • ben katiliyorum. kitaplarin da bir sürü tipleri var ve bunun icinde bize kötü örneklerde var

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Katılmıyorum. Kitap çok olmalı

0|0
    0|0
Yükleniyor...