Bildiginiz efsaneler var mı acabaa?

Bildiginiz efsaneler var mı acabaa? Şöyle bir özet geçseniz. Mesela sizin oturduğunuz yerlerden ya da nereliyseniz o şehir de köyde kasaba da konuşulan anlatılan efsaneler var mıydı (:

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Anadoluda yolumu kaybetmiştim bir amcaya ana yola nasıl çıkacağımı sordum 2 yol gösterdi biri3 km biri 18 km tabiki 3 kmlik yolu tercih ettiğimi söyledim ordan gitme evlat dedi neden amca dedim ordan giden bir daha dönmedi evlat dedi dönüp yola baktım arkamı döndüğümde amca kaybolmuştu sonra duydumki o yolda ormanlım alanda 140 ceset buldular

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Krakowa geldiğinizde çoğu kişinin anlattığı bir hikaye vardır. Küçükken kız çocuklarına anlatıla anlatıla o yöreye oturmuş bizim dede korkut hikayelerimiz gibi kök salmış bir kültürel birikimdir. Anlatılana göre krakowda bir ejderha yaşarmış nehire yakın bir konumda. Bölgedeki bütün kadınları yermiş bir gün hiç kadın kalmayana kadar yemiş. En son kralın kızı kalmış kralda kızımı yemesin diye bütün şövalyelerine emir vermiş kim ejderhayı öldürürse kızını ona verecekmiş ejdarha bütün şövalyeleride öldürmüş :) sonra fakir bir terzici koyun postunda içi kükürt dolu şeyi ejderhaya yedirmiş ejdarhanın içi alev alev yanmaya başlamış sonra yanındaki yaşadığı nehirden suyu için kendisini öldürmüş :) Bunun üzerine meşhur wawel kalesi kurulmuş. Aynı zamanda bir çok tarihede tanıklık etmiştir wawel ta kubilay han'ın seferlerine kadar :) Farklı kültürler anlamlı ya da anlamsız hikayeler o yörenin kültürel birikimini bizlere yansıtır yeni bir dünyaya girdiğini hissettirir işte buda böyle bir hikayedir küçükken kız çocuklarını korkutmak için de sık sık anlatılırmış bana da ziyarete gittiğimde rehber anlatmıştı.

0|0
    0|0
  • valla bu manastırı hangi yunanlı yaptı tam olarak nezaman yaptı nasıl dağın o yamacına insanın zorla çıktığı yere o eski şartlarda nasıl yaptı merak konusu ama hep efsana sözler net bir cevap yok :)) www.google.com.tr/search

0|0
    0|0
  • alex de souza

1|0
    0|0
  • Efsane kasa yetmez mi bilen birli Google aramaya ''Efsana kasa'' yazınız

0|0
    0|0
  • olmazmı ya mezarlığın karşısında yattığım bir gece ne efsanelere şahit oldum :)

0|0
    0|0
    • Hadii (: mezarlıkta ne işin vardı da? :)

• mezarlığın karşısında akrabalardan birinin evi vardı 1 gün orda kaldım pişman ettiler :)

• Van gölü canavarı yaşıyormuş!

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...