Kral Sagopa Kajmer?

Dediğim gibi sagopa bence rapin kralı, harika bir şair ve sesi de güzel sizce de sagopa rapin kralı mı değilse kral kim?

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Rapın kralı tabiki Sago <33

0|1
    0|0
  • kesinlikle bir de arsız belaya rapçı diyolar o kim la

0|1
    0|0
  • Tabi ki sago

0|1
    0|0
  • EMINEM

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 6

• Öncelikle Sagopa'nın sesinin üzerinde Bir Pesimistin Gözyaşları albümüyle birlikte bayağı oynandı. Silahsız Kuvvet dönemiyle ve Bir Pesimistin Gözyaşları albümünden önceki şarkılarıyla kıyaslarsan zaten sen de anlayabilirsin.

İkinci olarak Sagopa bu camiada görebileceğin en karaktersiz insanlardan bir tanesi. Kişilik olarak sınıfta kalmış ve bu yüzden tüm hiphop camiası tarafından dışlanmış birisi. Bu yüzden hiphop camiası genelde onu dinlemez. Onun kitlesi daha çok "hiphop dinlemiyorum ama Sagopa dinliyorum" diyen kitleden oluşur.

Sagopa'nın kitlesinin büyük bir bölümü onun kişiliğini ve zamanında hiphop camiasının ondan nefret etmesine yol açan olayları bilmez. Bu yüzden sadece müziğini dinleyenler iyi bir rapçi olarak belleğe atarlar.

Beni karakteri, konu olduğu olaylar değil müzik ilgilendirir kardeşim diyorsanız da şöyle diyeyim. Öncelikle haklısınız. Ancak müziğine baktığımızda da gözle görülür bir gerileme var. Bana göre ve bugün belli bir kitle edinmiş sağlam rapçilerin bir çoğuna göre "Bir Pesimistin Gözyaşları" albümü Türkçe Rap'teki en iyi albümdür. Ben bu albümün üzerine daha iyi bir albüm dinlemedim. Üstelik getirdiği yenilikle yeni bir dönem başlatmış bir albümdür. Ve bu albümden sonra (Romantizma hariç) Sagopa dibe doğru gitmeye başladı. Bir daha o kaliteyi yakalayamadı.

Sagopa kral mı? Tabikide hayır. Kendisine diss atanı mahkemeye veren bir kral olamaz. En azından rap'in kralı olamaz.

0|0
    0|0
  • kendıne dıss atanları mahkemeye veren bı rapcı oooooooo samsum kralıyet aılesınden sagopaaa kajmer :D

0|0
    0|0
  • rap dinlemiyorum. soran olursa sago diyorum

0|0
    0|0
  • peygambercilik oynamayı bıraksa iyi rapçi de , şımarmış biraz

0|0
    0|0
  • Kral ROTA'dır.

0|0
    0|0
  • kahtalı mıçe