Kapat

2. Osman (Genç Osman) dönemi hakkında bilgi verir misiniz?

Genç osman dönemi hakkında bilginiz var mı?
@tarihtenbirisi bilgin var mı peki genç osman kimdir?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• II. Osman, Osmanlı tahtının 16. padişahıdır. IV. Murad'ın kardeşi. Abisi. Esasen şimdinin laikleri II. Osman'ı laik birisi gibi addetse de, o dönem II. Osman'ın düşündüklerinin laiklikle alakası yok. Orduyu yenilemek istemesi, eşini saray dışından alması gibi etkenler ölümünde birer etkendir doğru, fakat yeterli değil. Kendisine oluşan muhalefetin arkasında, başka hoşnutsuzluklar da yatar.

Yedikule'de yaşananlar zaten insanlık suçu. Kara Davut Paşa'nın emriyle boğdurulmuştur diye hatırlıyorum.

0|0
    0|0
    • yeniçeri ocağıyla ilgili bir amacı varmış kapatmak istiyormuş bu yüzden yeniçerileri kızdırmış bunu biliyormusun

• Etiketlersen beni de, yardımcı olmaya çalışırım.

• tamam etiketlemeye çalışırım

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 5

• Yeni bir ordu kurmak istiyordu. Eldeki yeniçerilerin basarisiz olduğunu düşünüyordu. ama yeniçeri isyaniyla yedi kule zindanlarında katledildi. hotin zaferini elde etti. Çok iyi tahsil gördü. Ve çok iyi ok kullanirdi. aklimda kalanlar bunlar

0|0
    0|0
  • Genc osman benim bana sor ben söliyim sana evladım

0|0
    0|0
    • evet soruyorum yeni çeri ocağının haylazlıkları nelerdi neden bu kadar isyan ettiler sana karşı

• Yakın dostlarım ve benim ruslara karsı zaafımız vardı geceleri takılıyorduk çeşitli şeyler yapıyorduk. çekemediler...

• lanet olsun padişahım büyüksün :D

• o osman velet la tanıyorum onu ben

0|0
    0|0
  • hepsi gay

0|0
    0|0
    • Genç osmanın yeniçeri ocağını kapatmak isterken duyması üzerine öldürüldüğünü bilmekteyiz peki asıl neden tam olarak bumuydu

• hepsi değil osman bey sapına kadar erkekti ondan sonrakiler tuhaftı

• karnım ağrıdı asdasdasd

• 1. Osmandan sonra gelmistir bitek onu biliyom

0|0
    0|0
    • 14 yaşında tahta çıkmış adam biz daha ergenlik yaşıyoruz o yaşta :D

Yükleniyor...