Kapat

Genel kültür sorusu ..

Hangisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'in döneminde olup kendisinin katılmadığı bir savaştır?

• Uhud Savaşı
    A seç
  • Huneyn Savaşı
    B seç
  • Mute Savaşı
    C seç
  • Bedir Savaşı
    D seç
  • Hendek Savaşı
    E seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• ben peygamber olsam savaşmakla uğraşmaz mucizelerimi gösterir ve kafalarına taş yağdırırdım.olmadı ateş felan işte elime ne geçerse ://

0|1
    0|0
    • böyle mübarek bir insanın sence kolaya kaçıp dediklerini yapması sence akla mantığa uygun mu?

• işte bu yüzden degilsin yada olmadın peygamberimizin ayrıcalıgı burada ortaya çıkıyor..peygamberimiz (S.a) bir soru yöneltilir soru şu siz neden HZ Ali yi çok seversiniz soruya cevap ise şudur soruyu soran kişiye "sana biri kötülük yaparsa nasıl cevap verirsin? iyilikle denir toplamda 3 kere aynı cevap verilir 4. 5. sorularda cevap kötülük olur HZ Ali ye huzurda sorulur cevap iyiliktir ve nekadar sorulursa sorulsun cevap aynı olacaktır ki peygamber daha üstün vasıftadır umarım anlatabilmişimdir.

• bunun gerçekliğine emin olmak için mantığa ihtiyacınız yok. misal sevgili fikret arkadaşımızın da, öncekileri okusa dahi anlamadığını gördüğümüz için mantığı olmadığını farkedebiliyoruz. inanmaya devam, sorgulamak yok, olamaz da.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 14

• Mute savaşıdır.

bizans-araplar arsında yapıldı

0|0
    0|0
  • pls mute

0|0
    1|0
  • Bu soru baştan yanlıştır. Efendimiz Hz Muhammed (s.a.v) devrinde hiç bir savaş yapılmamıştır. Kendisi de 630 yılında imparatorluğu kurup, 632'ye kadar hükümdarı olmuştur. Tekrar ediyorum onun devrinde hiç bir savaş yoktur, yazılanlar hepsi uydurmaca

0|0
    0|0
  • Bedir,Uhud ve Hendek savaşlarına katıldığını biliyorum.Huneyn ya da Mute'den biri olduğu kesin

0|0
    0|0
  • mute diye hatırlıyorum. bedir uhud hendek'e kesin katıldı huneyni bilemedim.

0|0
    0|0
  • Mute savaşı peygamber efendimiz'in katılmadığı ilk savaştır.

0|0
    0|0
  • katılmadığı savaş mı, bu ne lakaytlık, ne işi varmış sorması ayıp ?

0|1
    0|0
  • 629 müslümanların rumlarla yaptığı ilk savaş 629

0|0
    0|0
  • bence b yada c olmalı

0|0
    0|0
  • Mute savaşını ilk kez duydum, o'dur heralde.

0|0
    0|0
  • Mute

0|0
    0|0
  • Uhut savaşı diye biliyorum

0|0
    1|1
  • C sikki ddedim

0|0
    0|1
  • mute