Beğendiğiniz bir sözü paylaşır mısınız?

Beğendiğiniz bir sözü kime ait olduğuyla paylaşır mısınız?

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• Ben söz değil şu metni paylaşıcam .

"İşte bu benim Ayasofya Vakfiyem, dolayısıyla kim bu Ayasofya’yı camiye dönüştüren vakfiyemi değiştirirse, bir maddesini tebdil ederse onu iptal veya tedile koşarsa, fasit veya fasık bir teville veya herhangi bir dalavereyle Ayasofya Camisi’nin vakıf hükmünü yürürlükten kaldırmaya kastederlerse, aslını değiştirir, füruuna itiraz eder ve bunları yapanlara yol gösterirlerse ve hatta yardım ederlerse ve kanunsuz olarak onda tasarruf yapmaya kalkarlar, camilikten çıkarırlar ve sahte evrak düzenleyerek, mütevellilik hakkı gibi şeyler ister yahut onu kendi batıl defterlerine kaydederler veya yalandan kendi hesaplarına geçirirlerse ifade ediyorum ki huzurunuzda, en büyük haram işlemiş ve günahları kazanmış olurlar.

Bu sebeple, bu vakfiyeyi kim değiştirirse,

Allah’ın, Peygamber’in, meleklerin, bütün yöneticilerin ve dahi bütün Müslümanların ebediyen laneti onun ve onların üzerine olsun, azapları hafiflemesin onların, haşr gününde yüzlerine bakılmasın.

Kim bunları işittikten sonra hala bu değiştirme işine devam ederse, günahı onu değiştirene ait olacaktır.

Allah’ın azabı onlaradır. Allah işitendir, bilendir."

Fatih Sultan Mehmed Han - 1 Haziran 1453

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Sen yanmazsan,ben yanmazsam nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa..

Nazım Hikmet Ran.

0|1
    0|0
  • - Ecel zaman vermez cana var iken kiymetimi bil

- Kendi bahçesinde dal olamayan, Girmiş bahçeme ağaçlık taslıyor

- Sıradan insanlar yoldan çıkmaz, en masumlar günahkar olmaz, iyiler kötülük yapmazdı; eğer aşka şeytan karışmasaydı

- Ben esimle tanistigim gun, butun kadinlarin cenaze namazini kildim (Sami Yusuf)

- Ya sırtımıza alıp taşıyoruz, Ya ayağımızın altına alıp çiğniyoruz, Öğrenemedik bi türlü yan yana yürümeyi

- Günah işlemek kirlenmektir, istiğfar ise temizlenmektir.

Günahla kirlenen istiğfar ile temizlenmelidir.

- Gözyaşının bile görevi varmış.. Ardından gelecek gülümseme için temizlik yaparmış

0|0
    0|0
  • İnsanın evrende kesin olarak değiştirebileceği tek şey vardır.. KENDİSİ...

HZ. Ebubekir...

0|0
    0|0
  • Bir bayanın gözyaşının akmasına sadece soğan değil, bir 'hıyar' da neden olabilir.

- Küçük İskender

0|1
    0|0
  • Yüzde ısrar etme, doksan da olur. İnsan dediğin, noksan da olur... Sakın büyüklenme, elde neler var... Bir ben varım deme, yoksan da olur... "Mevlana."

0|0
    0|0
  • ciktim su agacin dalina

kopardim hamini mamini.

0|0
    0|0
  • Birilerinin Dilekleri Kabul Olsun Diye, Kaydık Biz Gök'yüzünden ..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Sabah da aynı soru vardı ve ben de aynı cevabı vereyim.

Toprak, sevdiklerimizi aldığı için mi böyle güzel kokar? (Turgut Uyar)

1|0
    0|0

• Bir yıldız gibi kayarım hayatından, yapabileceğin tek şey; dilek tutmak olur...

..::[BOB MARLEY]::..

0|0
    0|0
  • iki kişinin bindiği tır değildir... (bkz: ibretlik söz)

0|1
    0|0
  • göt çıkmışsa kıspetten arap gelir bağdattan.

0|1
    0|0
  • "yitirmeden anlamaz insan"

0|0
    0|0
  • Dünyada 2 önemli elma var 1.si Hz. Ademi cennetten kovduran elma,2.cisi Newton un başına düşen,biz 3.sü olucaz!

Steve Jobs

senin sorunu görmeden 5 dakika önce okudum .. bu adamın inannılmaz bi vizyonu var !

0|0
    0|0
  • Birileri yaşar, birileri ölür.

Arkada kalanlar yarım yamalak, paramparça ve halsiz.

Günler yalancı, geceler günahkar.

Ne günü ne gecesi gözünü kırpmaz, rüya görmez, nefesi hissedilmez.

Hep sorular sordular, cevaplarını merak etmediler.

Ben hep doğru bildiğimi yaptım.

Kendi alın yazımla yaşadım hayatı.

İyi ol dediler, kötü nasıl olunur bilemeden.

İyi misin dediler bi kere bile gerçekten nasılsın demeden.

Ben iyi bir adam olamadım.

İyiler ilk görüşte tanınmaz..

0|0
    0|0
  • içimde şefini kaybeden bir orkestranın hüznü var dışımda charlie chaplin gülüşü

0|0
    0|0
  • inanmak istediğim herşeye inandım bugüne kadar sonunda öleceğime sonunda kanayacağımı bildiğim halde,istediğim herşeye inandım...bir şeyleri elde etmeye yüklü hissettiğimde ise kaybettim..

0|0
    0|0
  • Doktor derdime bul bi care o na dayanamiyorum yaz bi recete sabah aksam yemekten once sonrada her animda yanimda istiyorumm..ahh su kanepenin bi dili olsa... -- kenan dogulu

0|0
    0|0
  • Aşk da önemli olan aynı elleri tutmak değil, Bi ömür hiç bırakmamaktır...can yücel

0|0
    0|0
  • bilenlerle bilmeyenler bir olur mu

0|0
    0|0
  • donunu düşünen kakasını yapamaz.

0|0
    0|0
  • ağlarken yanımda olmayanlar gülerken gölge yapmasınlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...